З території Ковельського району вивезена тара з-під отрутохімікатів. Для цього задіяли спеціальний транспорт, людей в уніформі, автомобілі швидкої та рятувальної служб.
З території складських приміщень при в’їзді в село Любитів днями відвантажували тару, в якій десятки років зберігались отрутохімікати. Давню екологічну проблему місцевих жителів нарешті вдалося вирішити. Побували на місці події й ковельські журналісти, які поспілкувались з представниками обласної, районної та місцевої влади з тим, щоб дізнатися, які заходи з утилізації хімречовин було вжито.
– Розпочато комплекс робіт з перезатарення і вивозу непридатних до використання отрутохімікатів за межі України, – розповідає перший заступник голови райдержадміністрації Борис Андріюк. – Районна влада забезпечила організацію вивезення небезпечних речовин, завдяки чому вдалося уникнути надзвичайної ситуації. Як ви бачите, у повній бойовій готовності і карета швидкої допомоги, і спецмашина підрозділу МНС.
Любитівський сільський голова Віктор Павлов, зокрема, зазначив, що у Ковельському районі було чимало отрутохімікатів, які звезли у складські приміщення, що знаходяться на території сільради.
Проблемне питання не вирішувалось тривалий час, що дуже непокоїло районну владу, керівника органу місцевого самоврядування, місцевих жителів.
У суть серйозної проблеми вник голова обласної державної адміністрації Борис Клімчук, завдяки сприянню якого за короткий термін ситуацію вдалося вирішити.
Окрім Любитова, екологічно небезпечний вантаж загальною вагою понад 11 тонн завантажили також в Камінь-Каширському та Рожищенському районах області. Виконавцем робіт із вивезення тари є одна з ізраїльських фірм «С. І. Груп Консорт ЛТД». Для їх фінансування з обласного фонду охорони навколишнього середовища виділені чималі кошти.
В. о. начальника Державного управління охорони навколишнього середовища у Волинській області Олександр Романюк повідомив журналістам, що сума на ці потреби (вивезення, завантаження, перезатарення та утилізацію) складає 299 тисяч гривень.
Начальник обласного управління Держекоінспекції Анатолій Гетьманчук, який також побував на місці події, констатував, що проблема із вивезення небезпечної тари тягнеться з 1991 року.
— Завдяки ефективним діям влади в особі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука цьогоріч з території області вивезено 17 тонн пестицидів, — наголосив Анатолій Іванович. – Волинь – одна з перших областей України, яка позбулася отрутохімікатів.
В серпні ц. р. з території області вже вивезли залишки непридатних хімічних засобів захисту рослин загальною вагою понад 17 тонн. Нинішній етап – завершальний на шляху Волині до статусу території, вільної від непридатних отрутохімікатів. Для утилізації екологічно-небезпечний вантаж вивезуть до сусідньої Польщі.
Довідка
В Ковельському районі останні залишки невідомих та непридатних для використання засобів захисту рослин (до 3 тонн ) були вивезені у грудні 2010 року.
15 жовтня на території Ковельського району проведено повне очищення приміщення Любитівського централізованого складу заборонених та непридатних отрутохімікатів. Зі складу було завантажено тару, в якій раніше зберігалися отрутохімікати, загальною вагою 3,160 кг. Роботи з вивезення тари проводилися ізраїльською фірмою «С. І. Груп Консорт ЛТД».
Тару транспортують для утилізації за межі держави.
Світлана ТРОЦЮК.
Залишити коментар