Сьогодні важко когось здивувати Днем села. Ці свята на Ковельщині стали традиційними, про більшість із них наша газета постійно інформує.
Але, без усякого перебільшення, День Велицька, який відзначили 12 липня ц. р., коли православні християни вшановують первоверховних апостолів Петра і Павла, був особливим. І не тільки тому, що зібралося багато людей, що творчу вигадку і неабияку фантазію проявили організатори масового дійства. Найголовніше полягає в тому, що мешканці Велицька і довколишніх сіл стали свідками й учасниками по-справжньому історичної події – освячення прапора і герба Велицької об'єднаної територіальної громади, які відтепер надихатимуть їх на добрі справи, вселятимуть у серця надію на краще майбутнє, заради якого завзято працюватимуть люди у всіх 12 населених пунктах.
– До цієї події готувалися довго, сумлінно і творчо, – розповів очільник об'єднаної громади, молодий, енергійний і креативний Віктор Ковальчук. – Розуміли, що дрібниць тут нема і не може бути. Врахували всі нюанси: і географічне розташування наших сіл, і місцеві традиції, і вимоги сучасної геральдики.
Цілком зрозуміло, що офіційна, як-то кажуть, частина свята розпочалася саме із згаданого освячення, яке провели священики місцевого храму біля Хреста, або як у народі кажуть, Фігури на в'їзді у село. Далі учасники дійства, яке очолили діти у національних костюмах з великим розгорнутим синьо-жовтим полотнищем у руках, місцеві жителі із щойно освяченим прапором і гербом, сільський голова Віктор Ковальчук, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак, інші поважні гості, колоною рушили до будинку культури.
"Родзинкою" цього своєрідного маршу було те, що у ньому взяли участь механізатори велицького СТзОВ "Зоря", яке очолює Заслужений працівник сільського господарства України, людина неспокійної вдачі і творчого пошуку Володимир Потапчук. З їх ініціативи відбувся парад сільськогосподарської техніки, якої тут придбали останнім часом досить багато. Вся вона - переважно імпортна, сучасна, потужна. Слово честі, було на що подивитися і порадіти за її керманичів та їх тямущого керівника.
– До жнив ми готові повністю, – сказав у короткій розмові Володимир Юхимович. – Косовицю ріпаку розпочнемо буквально днями. Думаю, цьогорічний урожай всіх зернових культур зберемо вчасно і без втрат. Досвіду нашим механізаторам не позичати.
Тим часом на святково прибраній території довкола Велицького будинку культури, директором якого є енергійна і неспокійна Лариса Дембіцька, починають збиратися люди. Перед входом їх чекає виставка старовинного одягу, вишитих рушників, предметів селянського побуту. А ще – група культпрацівниць Велицька, Сільця, Підріжжя, Мельниці, Арсенович та інших сіл, які майстерно відтворюють український національний обряд зажинок, збагачений місцевим колоритом. Піснями і віршованими рядками самодіяльні артисти бажають успіху жниварям, щедрого урожаю.
Вінок із колосків і "перший" сніп вручають почесному гостю Віктору Козаку.
Не обійшлося і без частування. Господині запросили до щедрого столу, на якому і смажене, і парене, і варене, бажаючих. Була можливість скуштувати і медовухи з великої "козацької ложки", яку передавали з рук у руки. Щоправда, особливої активності тут не виявляли, бо й без медовухи було гаряче – Сонце шкварило справді по-літньому.
Урочистість відкрили ведучі. Першим вони надали слово Віктору Ковальчуку, який тепло й сердечно привітав односельців із святом, побажав усіляких гараздів у праці і особистому житті, докладно ознайомив із історією створення герба і прапора громади, розповів про значення їх окремих елементів. Він також зауважив, що наразі ще не створено гімна села, а тому запросив бажаючих до співпраці.
Голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Козак долучився до щирих привітань, висловив сподівання на ефективну діяльність Велицької об'єднаної громади, а також вручив футбольні м'ячі любителям спорту.
Представник благодійного фонду народного депутата України Степана Івахіва "Патріоти Волині" Павло Самолюк зачитав вітання від Степана Петровича, а також повідомив про придбання фондом призів для учасників лотереї та про запрошення на свято відомого на Волині і Ковельщині гурту "Награш" (керівник Віктор Зіньчук), який згодом зачарував усіх чудовим виконанням пісень. Як завжди, неперевершено звучав голос Галини Тарасової.
Поздоровив сусідів очільник Голобської об'єднаної територіальної громади Сергій Гарбарук, котрий наголосив на важливості співпраці громад району, її значенні для успішного соціально-економічного розвитку району.
Було вшановано пам'ять загиблих у зоні АТО.
Віншували гуртом найменшого жителя Велицька – Тимофія Кропиву, якому Віктор Ковальчук подарував вишиваночку.
Порадували присутніх учасники зведеного хору культпрацівників громади, інші виконавці. Діти розважалися на атракціонах, встановлених за кошти сільської ради, спортсмени мірялися силою і вправністю у різного виду змаганнях. Працювали заклади торгівлі.
Важко коротко розповісти про всі цікаві моменти свята, яке вдалося на всі "сто". Його учасники і організатори вдячні голові Велицької сільської об'єднаної громади Віктору Ковальчуку, депутатам місцевого органу самоврядування, керівники СТзОВ "Зоря" Володимиру Потапчуку, благодійному фонду "Патріти Волині", іншим спонсорам і благодійникам.
Ми, в свою чергу, бажаємо мешканцям громади, її керівникам успіхів у здійсненні всіх планів і задумів, миру, добра, благополуччя! Хай Ваші герб і прапор наснажують на згуртовану, ефективну працю в ім'я розквіту і збагачення населених пунктів, кожного їх мешканця!
Микола ВЕЛЬМА.
НА ЗНІМКАХ: 1 – під час освячення герба і прапора Велицької ОТГ; 2,3 – святкова колона на вулицях Велицька; 4 – механізатори СТзОВ "Зоря" – учасники параду техніки разом із Віктором Козаком, Віктором Ковальчуком і Володимиром Потапчуком; 5 – вшанування героїв АТО; 6 – під час обряду зажинок; 7 - Віктор Ковальчук під час презентації герба і прапора громади; 8 – члени родини Заслуженого працівника сільського господарства України, директора СТзОВ "Зоря" Володимира Потапчука, 9 – виступають працівники культури.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар