Ковельчани та гості міста 23 серпня ц. р. мали змогу відвідати заходи до Дня Державного Прапора України. І хоч дощ рясно окропив усіх присутніх, все ж міська громада активно долучилася до проведення щорічних святкувань.
Ще о 9-й годині ранку відбулося урочисте підняття Державного Прапора на багатьох підприємствах, в організаціях та установах міста, замайоріли стяги на будівлях ковельчан.
По обіді, біля пам'ятника Борцям за волю України, відбувся урочистий захід "Державний Прапор України – святиня нашого народу", де усіх присутніх привітав зі святом міський голова Олег Кіндер.
"Прапор – це наш оберіг свободи, який пройшов довгий, героїчний та водночас трагічний шлях. Саме він став свідком становлення України. Сьогодні він – ознака загальнонаціональної єдності, нашого європейського майбутнього. Ми переконані, що мир повернеться на нашу землю і прийде день, коли український прапор замайорить на всій нашій території України", – зазначив Олег Кіндер.
Мер міста побажав усім миру, спокою, впевненості у завтрашньому дні, Божої ласки та благословення, добробуту та любові у кожній українській родині.
Танцювальною композицією "Україна – це ти", із синьо-жовтими стягами в руках, вразили присутніх учасники студії сучасного танцю "Пірует" (керівник Марина Приц).
Духовенство Української Православної Церкви Київського патріархату під проводом протоієрея Анатолія Александрука провело духовну літургію. Тиха щира молитва за волю та Незалежність України, за мужність та віддані життя українських солдатів велично прозвучала на площі.
Завершився урочистий захід Державним Гімном України. На знак пошани й пам'яті про Героїв, які повстали на захист Вітчизни, Ковельський міський голова, його заступник Ігор Прокопів, секретар міської ради Віра Федосюк та інші офіційні особи поклали квіти до пам'ятника Борцям за волю України.
ххх
"Україно моя, вишивана!" – під такою символічною назвою відкрилася у Ковелі нова виставка вишиваних робіт.
В культурно-просвітницькому центрі ковельчанам та гостям міста було запропоновано до огляду велику кількість робіт ковельських майстрів: рушники, виконані у різноманітних техніках вишивки, картини, серветки, сучасний вишиваний одяг.
Найбільшу кількість робіт представили майстрині Ніна Габрилевич, майстриня вишиваного одягу Тетяна Зейко, Тетяна Ведмедюк, Надія Масюк, Світлана Гладищук, Лілія Літвін, Таїсія Кравчук та інші. Вишиті портрети Лесі Українки, Тараса Шевченка та Івана Франка передали до культурно-просвітницього центру вихованці ковельської дитячої виховної колонії.
Вишиті картини Ольги Руднік вражали своєю майстерністю. До речі, картини "Святий Миколай Чудотворець", "Божа Матір", "Квіткова краса" важко було відрізнити від намальованих пензлем.
Майстриня народної творчості Ніна Габрилевич для огляду презентувала велику кількість вишивок. Серед творчих робіт пані Ніни можна було побачити і чоловічі сорочки і льолю маленькому козаку та льолю україночці, серветки. Однак найбільше у доробку жінки – рушників.
Тетяна Ведмедюк, чиї вишивані роботи, зокрема "Ранкову симфонію", у виставковому залі не міг ніхто оминути, увагою, розповіла про те, де і з чого вона черпає натхнення та над чим планує працювати далі.
До слова був запрошений Ковельський міський голова Олег Кіндер, який привітав ковельчан не лише зі святом Державного Прапора та прийдешнім святом Незалежності України, а й з відкриттям сакральної, пам'ятної виставки майстринь і берегинь народного ремесла.
Член "Союзу Українок", поціновувачка мистецтва Алла Полякова зазначила, що виставка тішить душу, у кожній вишивці закладений досвід віків, предків. У вишиваних речах заховані символи, які є оберегами для усіх випадків у житті.
ххх
Музика – це мистецтво особливої сили. Вона здатна не тільки впливати на настрій, а й проникати у внутрішній світ кожного з нас. Кожна епоха, кожна країна творила свою музику. Тому в переддень святкування Незалежності України в культурно-просвітницькому центрі відбувся вечір української музики "З Україною в серці".
В залі лунала народна пісня "Місяць на небі", яку виконав на фортепіано Павло Хлуд – вихованець Людмили Романчук, зазвучав по-новому музичний твір Дмитра Кухарука "Танець лісорубів" у виконанні Якова Сільчука – вихованця Володимира Яцини. "Улюблений мультик" Віктора Власова на баяні виконав Філіп Головій.
Український романс найкраще може передати почуття кохання. Замріяна зазвучала меледія романсу у виконанні Володимира Цип'яшука, вихованця Анатолія Літвінчука.
"Мамина хустина" Анатолія Житкевича у виконанні тендітної Анни Пікути, вихованки Надії Балади, зачарувала усіх ніжністю скрипки. В руках у музикантів звучали баян – Дмитро Смаль, гітара – Владислав Скринін, саксофон – Іван Лисковець, фортепіано – Ольга Остапук, скрипка – Каріна Сиротюк.
Надзвичайним вокалом потішили присутніх Анастасія Міщанчук, (пісня "Мова єднання") та камерний оркестр "Квінта" (керівник Тетяна Корнєва, концерт-мейстер Вікторія Ващук, солісти Андрій Мигуля та Галина Оксіюк), котрі виконали "Коли зустрічаються двоє" та молитву "Боже, Україну збережи!".
Закінчився концерт привітальними словами заступника Ковельського міського голови Ігоря Прокопіва, який подякував усім за подаровані присутнім емоції, адже жоден виступ не лишив присутніх байдужими. Він наголосив, що українська земля багата талановитими людьми, і цей талант потрібно берегти.
ххх
"Вірність та єдність – ось сила моєї країни!" – гасло цьогорічної дитячої акції, що відбулася в День Державного Прапора України біля міського фонтана.
Акцію вкотре провів молодіжний рух "Альфа-клуб" та Центр соціальних служб сім'ї, дітей та молоді міста.
Представник молодіжного руху Катерина Чабан розповідає, що дітки серйозно поставилися до виконання поставлених перед ними завдань. Самі малювали на асфальті Герб, писали патріотичні вислови, допомагали у створенні та оформленні гасел, активно проявляли себе в рухливих та розвиваючих іграх, проводили опитування серед ковельчан щодо історії прапора України, де за правильні відповіді отримували солодкі презенти.
“Хлопчики та дівчатка різного віку під час гри складали чотири символічні для України слова: любов, вірність, єдність, свобода, за що теж отримали солодкі подарунки”, – повідомила представник Центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді – Інна Третяк .
Тетяна Берега.
ххх
Полотняні, бавовняні, прості, з мереживом, вишиті хрестиком, гладдю чи бісером – свої вишиванки продемонстрували ковельчани під час традиційного параду вишиванок «Орнаменти Незалежності» 24 серпня ц. р. Цьогоріч він відбувся всьоме.
Стартував вишиванковий парад від площі Героїв Майдану, де перед цим музичним дарунком усіх привітав муніципальний духовий оркестр. До речі, дуже помітно, що мода на вишиванку в Ковелі не має вікових меж: найменшим з учасників параду по 4 – 5 років, а найстаршим – за сімдесят. На парад ковельчани приходили цілими родинами. Люди вийшли на вулиці міста в одязі, який шили власноруч, купували в магазинах і діставали з бабусених скринь.
«Головними національними символами України вважаються Герб і Прапор. Та ще одним символом держави має бути вишиванка. Це не просто одяг, а стан душі», — вважає одна з учасниць цього різнобарвного та наповненого українським колоритом дійства.
«Я її вишила після Революції Гідності. Отак ниточка до ниточки з’єднується наш народ. Сьогодні ми, ковельчани, вкотре довели, що наше місто – місто справжніх патріотів», — прокоментувала історію свого вбрання інша.
Сім’я Кравчиків – тато Андрій, мама Світлана та маленька Оленка участь у параді вишиванок бере вперше.
«Ми вишиванки купили. Сама ще вишивати не навчилась. Вперше беремо участь у такому заході. От сьогодні вирішили прийти на площу всі разом», — каже Світлана.
Усміхнені та наповнені ентузіазмом, учасники вишиванкової ходи пронесли українські прапори центральною вулицею міста, зупинившись біля стели пам’яті на честь наших земляків – загиблих учасників АТО, де присутні вшанували Героїв хвилиною мовчання і поклали квіти. Духовенство УПЦ КП на чолі з деканом міського деканату протоієреєм о. Анатолієм Александруком звершили молитву на честь Героїв АТО.
Дійшовши до пам’ятника Тарасу Шевченку, де й відбулися основні урочистості, усі вклонилися співцеві волі й спільно з духовенством УПЦ КП помолилися за Україну.
З найвизначнішою для кожного українця датою присутніх привітав міський голова Олег Кіндер.
– У ці серпневі дні календар історії відраховує 26-у річницю Незалежності України. Сьогодні це не просто день народження держави. Це – день пам’яті про цілі покоління наших предків, які творили націю й боролися за незалежність, про тих, хто віддав своє життя за Україну, захищаючи її територіальну цілісність на Сході, — сказав Олег Олексійович. – Щиро вдячний міським жителям, завдяки яким Ковель знане і гарне місто з особливим колоритом та хорошим економічним і культурним потенціалом.
Особлива подяка – нашим захисникам, які сьогодні стоять зі зброєю в руках на бойових позиціях, і тим, хто уже повернувся додому, виконавши свій військовий і громадянський обов’язок. Низький уклін матерям і батькам, які виховали воїнів-патріотів. Слова поваги адресую волонтерам, які роблять надзвичайно важливу справу задля перемоги.
Того святкового дня вшанували ковельчан, котрі виявляють професійність, мудрість, винахідливість та творчість. Грамотами міського голови були нагороджені член ГО «Спілка учасників бойових дій на Сході України» Дмитро Прокопчук, директор ПТМ «Ковельтепло», депутат міської ради Володимир Бойко, начальник вокзалу ст. Ковель Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці Василь Сілівончик, заступник головного лікаря Ковельського МТМО Валентина Корецька та інші.
У цій урочистій атмосфері відзнаки Президента України «Учасник антитерористичної операції» нашим бійцям-землякам вручив військовий комісар Ковельського об’єднаного військового комісаріату Сергій Гладун. Запам’ятаймо їхні імена: Сергій Бондарук, Олександр Демидюк, Богдан Сахарчук, Олександр Русін, Микола Ганін, Андрій Гринь.
Вишиванка – це духовний символ українського народу, з якою пов’язана його багатовікова історія. Під час урочистості стартувала патріотична акція «З Батьківщиною в серці», основною метою якої є об’єднання ковельчан довкола створення національної, вишитої хрестиком, велетенської сорочки. Вона підійде за розмірами постаті Кобзаря, втіленій в монументі у нашому місті.
Організатори заходу – ГО «Велика ідея» в цей день передали естафету у навчальні заклади міста, де кожна дитина зможе долучитись до цього масштабного проекту. Першою розпочне роботу над крайкою на вишиванці загальноосвітня школа № 1. Загалом на його реалізацію знадобиться близько року.
Разом з тим залишити слід в історії створення мистецької пам’ятки Ковеля мали можливість всі бажаючі, нанісши хрестик на полотно.
Велика вдячність партнерам: Ковельській міській владі, міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру іноземних мов «Єврофюче», а також кравчині Аллі Лущенковій, котра зробила викрійку та заміри для вишиванки і якій того дня надано право виконати почесну місію – зробити перший стібок на цій великій вишиванці.
Далі вишиванка перейшла у руки найстаршої та наймолодшої вишивальницям міста, які й продовжили роботу. Це — вишивальниця Ніна Габрилевич та 5-річна Улянка Нечипорук. Свій «автограф» на цій вишивці залишили наші земляки – захисники Донецького аеропорту, бійці 80-ї бригади Андрій Луцик та Віталій П’ясецький.
Свято продовжилось піснею і танцем. Біля пам’ятника Великому Кобзарю аматори сцени міста виконали багато патріотичних композицій.
Далі святкування перемістились в центральну частину міста, де всіх розважав фольклорний гурт «Намисто». Його керівник Наталія Гончар запрошувала на веселий танок та до участі в караоке.
Увечері з цікавою музичною програмою «Зі святом, ковельчани!» виступив джаз-бенд.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час відзначення Дня Незалежності України в Ковелі.
Фото Ольги СТЕБЛЕВЕЦЬ
Залишити коментар