Допомога ближньому завжди цінна. Особливо приємно відчути підтримку та увагу до себе напередодні свят. На Ковельщині, як і скрізь в Україні, проживає значна частина малозабезпечених, багатодітних та інших незахищених категорій населення. А віднедавна й велика кількість переселенців – 318 осіб. Зрозуміло, що у цей складний час будь-яка допомога полегшить життя цих родин. Тож напередодні Великодня про них подбали як і волонтери, так і місцева влада.
Зокрема, 8 квітня представники ГО "Правий Сектор Ковельщини" у своєму штабі передали переселенцям зі Сходу одяг, взуття, пледи, іграшки, канцелярське приладдя, книжки. Особливо цінними стали продукти харчування, серед яких – паски, солодощі, випічка, фрукти та різноманітна консервація.
Усе це у рамках акції "Діти Заходу – дітям Сходу", яку проводили у школах та садочках, зібрали небайдужі. Люди приносили багато чого. Частину уже відправили на Схід у зону АТО, проте не забули й про біженців, які зараз проживають на Ковельщині та потребують допомоги.
Організатори акції дякують волонтерам й усім небайдужим підприємцям, які допомагали в забезпеченні продуктами. Вони надали солодощі, овочі та фрукти. Особливо парадував ПрАТ "Ковельський хлібокомбінат", працівники якого напекли 100 пасок.
Керівник волонтерського руху Тетяна Дружинович нам розповіла, що вдячність від людей відчувають, тому справою цією займається із задоволенням. Вона вважає, що життя – непередбачуване, і ніхто не знає, в якій ситуації опиниться його сім'я завтра, тому потрібно до усього підходити із розумінням та щирим серцем. Свою діяльність вона розпочала вже давно і не збирається зупинятись, адже заради благодійництва планує продовжити декретну відпустку.
Анатолій Ясашний, керівник ГО "Правий сектор Ковельщини", повідомив, що напередодні акції обдзвонили усіх біженців зі Сходу та запросили у штаб. Тут у них є можливість не лише познайомитись і підтримати один одного морально та матеріально, а й отримати юридичну допомогу.
Взяти необхідне для своєї сім'ї прийшло чимало людей. Серед них: Юрій та Олена Кириленки – батьки 8 дітей (останній Андрійко народився уже в Ковелі). Приїхали з Луганської області (селище Успенка). Кажуть, що речі першої необхідності та усе для прожиття у них є, тому взяли лиш те, що дітки полюбляють, – фрукти, варення, а ще деякий одяг.
Юрій Петрович, хоч і каже, що їм нелегко тут живеться, все ж розуміє: його сім'я додала турбот місцевим жителям. Та вони великі оптимісти й трудівники. Освоївшись на новій території, розпочали будівництво свого дому у селі Волі. Сприяє їм у цьому Церква Віри Євангельської, прихожанами якої вони є. Прихильно ставляться і звичайні жителі, які допомагають усім, чим можуть. Тому Юрій та Олена висловлюють щиру вдячність пасторам церкви Олександру Гоцику, Василю Кравчуку (у нього зараз проживають Кириленки), Василю Будніку, Сергію Карпіку та підприємцям Павлові та Юрію Семенюкам.
Серед біженців у свій час опинилася і Раїса Куцова з Донецької області (місто Горлівка). Народилася вона на Ковельщині в Нових Кошарах, значну частину життя прожила на Донбасі, та доля повернула її на Батьківщину. Зараз Раїса Адамівна разом із онуками мешкає у Люблинці. Про місцеве населення відгукується лише позитивно і дякує їм за підтримку, за те, що не стали осторонь чужої біди.
Познайомились ми із ще однією сім'єю. Нашу увагу привернули дитячі голоси двох маленьких дівчаток – Вікторії та Анни. Це – доньки Ольги Матвійчук та її чоловіка Олексія Лисенка. Зараз вони веселі, щиро посміхаються, а спершу дуже сумували за рідною домівкою та своїми подругами. Ольга – ковельчанка, та зустрівши свою любов, поїхала жити в Красний Луч, де й перебувала довгий час разом із своєю сім'єю.
Та через буремні події на Сході України батьки і діти були змушені полишити домівку та повернутися на малу батьківщину дружини.
Жінка розповідає, що на Ковельщину приїхали з двома рюкзаками, тому будь-яка допомога неоціненна. "Робота волонтерів надзвичайно важлива, адже населення по-різному реагує на таких, як ми", – зазначає Ольга Матвійчук.
Цікава зустріч відбулася і в Палаці учнівської молоді, де сім'ям мобілізованих та демобілізованих воїнів вручили паски, придбані за кошти міського бюджету.
Доброю традицією напередодні свят стали зустрічі мешканців стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з представниками органів місцевого самоврядування та благодійних організацій.
З нагоди Воскресіння Христового до одиноких людей завітали начальник управління праці та соціального захисту населення Софія Сагаль та голова районної організації Товариства Червоного Хреста Людмила Стахорська. Вони привітали підопічних відділення зі святом, поспілкувались з ними та вручили всім паски.
Великодній хліб отримали також шістдесят одиноких малозабезпечених громадян, що обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома.
Пасхальні набори перед Великоднем отримали й малозабезпечені громадяни. Представники виконавчої влади району, працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації вручили 50 пасхальних продуктових наборів людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також одиноким малозабезпеченим громадянам.
За сприяння районної влади напередодні свята сім'ям військовослужбовців АТО, які потребували підтримки, допомогли по господарству. Зокрема, навели лад на прибудинкових територіях, а декому перекрили дах.
Аліна Романюк.
На знімках: під час благодійної акції в штабі ГО "Правий Сектор Ковельщини"; переселенці з Красного Луча Ольга Матвійчук з донькою; керівник волонтерського руху Тетяна Дружинович вручає паску біженцям зі Сходу.
Фото Мирослава Данилюка.
Залишити коментар