так називається виставка живопису, що напередодні Нового року відкрилася у мистецькій галереї Волинської організації Національної спілки художників України (вул. Лесі Українки, 20).
Серед авторів картин – Микола Годун і Василь Самчук (Рівне), Сергій Носок, Анатолій Максимчук та Ігор Донченко (Житомир), Володимир Полобродський та Євгенія Соколюк (Одеса), Володимир Дзюба і Наталя Мелесь (Київ), Володимир і Ольга Шандиби, Тетяна Фастенко (Харків), Олена Кондратюк (Ужгород), Юлія Черниш (Сімферополь), Ірина Фартух (Львів), Леонід Литвин, Петро Собко (Луцьк), Юлія Шуріна (Володимир-Волинський), Світлана Орловська (Ковель), Валентин Відникевич (Брест). Організатор виставки – знаний галерист, громадський діяч Українського фонду культури Геннадій Сарапін (на знімку).
До колекції увійшли картини та етюди, написані під час пленерів на Волині та у Карпатах впродовж п'яти останніх років. Досі ці роботи ніде не експонувалися. Значне місце у них займає тема природи, зокрема Волинське лісоозер'я.
– Найбільш пам'ятним для мене став цьогорічний пленер у Сваловичах Любешівського району, – каже Геннадій Сарапін. – А приводом для його проведення була статті Катерини Зубчук у газеті "Волинь-нова". На мій поклик відгукнулося близько двох десятків художників зі всієї України. Пленер вдався, як і попередні "Політ над Світязем", "На кордоні", "Мальовничі плеса", "Лісова пісня" та інші. Загалом же мені вдалося провести кілька десятків таких мистецьких дійств, у них взяло участь близько 500 майстрів пензля. Це лиш краплина із великого мистецького пленерного доробку, що напрацювали українські художники. Завдяки їм про нашу мальовничу Волинь знає уся Україна, близьке й далеке зарубіжжя.
На відкритті виставки виступили учасники пленерів Оксана Тарасенко, Світлана Костукевич, Сергій Корсай, Євген Понагайба.
Зараз на Волині одночасно експонується шість виставок, де представлені роботи з пленерів попередніх років. А в загальній кількості їх було близько трьохсот.
Сергій Цюриць.
Залишити коментар