Прочитавши статтю А. Семенюка "Чи заважають ринки духовності?", хочу висловити і свою думку. Той, хто думає закрити ринки у неділю, щоб люди всі йшли до церкви, глибоко помиляється, що це дасть позитивні результати.
Ніхто нікого силоміць не затягне до церкви. Людина створена Богом з вільним вибором волі, і має сама вирішувати куди їй іти. І я цілком згідна з А. Семенюком, що "священик покликаний піднімати духовний рівень парафіян (А. С.)", а не закривати ринки. Той, хто не ходив до церкви ніколи, той і не піде, бо його не цікавлять духовні речі.
Ось що пише пророк Михей 7: 2, 3 у Святому Письмі: "Згинув побожний з землі, і нема поміж людьми правдивого. Вони всі чатують на кров, один одного ловлять у сітку. Наставлені руки на зло, щоб вправно чинити його, начальник жадає дарунків, суддя ж судить за плату, а великий говорить жадання своєї душі, і викривлюють все".
Хіба це говориться не про наш час, в який ми живемо з вами? Це не мої слова, а слова Божого пророка, через якого говорив Господь.
Люди з такою характеристикою зацікавлені жадобою до наживи, насильства, помсти і злоби – їх ніхто калачем не заманить до церкви. А якщо хтось з них і ходить зрідка, то лише задля моди (бо так годиться). Але живуть так, як самі хочуть, а не так, як велить Бог. В неділю ринки повинні працювати, бо працююча людина протягом тижня не має змоги скупитися серед тижня, то хай хоч така змога у неї буде.
Сімдесят років втокмачували людям, що Бога нема – ось вам результат: виховали безбожників. А тепер хочуть силоміць загнати людей до церкви, закриваючи ринки. Колись церкви закривали, віруючих у тюрми саджали, але люди були вірні Богу і не зраджували свою віру ні за яких обставин.
Колись пішки йшли люди до церкви, долаючи великі відстані, бо вони мали бажання служити Богові, а тепер церков є багато, транспорту мають всілякого і не хочуть їхати, не те, що йти до церкви. В храмах переважно люди старшого віку. А молодь де? Ви самі знаєте, де. Де завгодно, і робить що хоче. Я цілком погоджуюся з думкою автора статті. Все, написане ним, – правильне.
А. Семенюк зауважив, "що третина віруючих вважає святим днем суботу». (А. С.). І це так, бо в Біблії сказано: "І наказав тобі Господь Бог твій святкувати суботній день". (Второзаконня 5:15). "І будете пильнувати суботу, бо вона святість для вас… Шість день буде робитися праця, а дня сьомого – субота відпочинку від праці, святість для Господа". (вихід 31:14, 15).
І якби всі люди читали Біблію і дотримувались всього того, що говорить Бог, то не поставало б питання про закриття ринку в неділю, бо в суботу прийшли б усі на поклоніння Богу, а в неділю базарували б. І вовки були б ситі, і овечки були б цілі. Отже, кожна людина має сама зробити свій вибір. А силоміць милим не будеш.
Галина ОЛІФЕРЧУК.
P. S. Відповідь Лідії Козулі на статтю "Благодать Божа – у храмі, а не на ринку".
Л. Козуля пише: "Ми богобоязливий народ, але чомусь ідемо не тим шляхом". Якби люди були дійсно богобоязливі, то ішли б усі до церкви і на базарі не було б жодного покупця. І тоді хочеш чи ні, а господарі контейнерів самі змушені будуть зачинятись, бо не буде кому продавати.
Далі авторка пише: "Ми не дотримуємося десяти Божих заповідей, а від цього – всі наші біди". І вона стовідсотково права. Ось з цього треба починати. Якби люди дотримувались Божих заповідей, то вони б знали, де їхнє місце: в церкві чи на ринку? Тож нехай кожен сам себе спитає: кому він служить Богу чи мамоні?
Г. О.
Залишити коментар