З нагоди 143-річчя від дня народження Лесі Українки у Ковельському професійному ліцеї відбувся виховний захід "Співачка досвітніх вогнів".
Мета цієї зустрічі цікава та актуальна наразі – проілюструвати на достойному прикладі відданість своїй справі, непохитність у боротьбі за свободу і правду свого народу, оцінити важливу роль самоосвіти у формуванні світобачення особистості та оцінити великий шлях перемоги духу над стражданням.
Організаторами дійства були завідувач бібліотекою Надія Дятел та Наталія Антонюк, класний керівник 24-ої групи, вихованці якої й вели захід. Також були залучені учасники художньої самодіяльності, які виконували пісні, декламували вірші. Дійство супроводжувалося презентацією, яка була наповнена цікавими біографічними фотофактами та ілюстраціями до творів славетної поетеси.
Дуже символічно, що про особливості життєвого шляху, історію кохання Лариси Косач і Сергія Мержвинського, феноменальні інтелектуальні здібності, громадянську роль та незламну мужність «дочки Прометея» розповідали саме хлопці-ведучі вечора, адже Леся – це тендітна жінка, проте з чоловічим характером. Її життєвий шлях – це титанічна боротьба незламного духу над випробовуваннями долі.
Творча спадщина Лесі Українки є великим надбанням не лише української, а й усієї світової культури. Її твори перекладені різними мовами й відомі далеко за межами України. Гете казав: "Щоб збагнути поета, треба піти в його край", тому ми, земляки, як ніхто розуміємо і маємо особливо шанувати пам'ять української Жанни д’Арк. Адже саме з Волині Леся Українка винесла палку любов до чарівної природи, народної пісні, звичаїв. Саме образи поліських легенд та феєрія мальовничих краєвидів Нечимного стали основою для всесвітньо відомих шедеврів.
На завершення зустрічі усі присутні взяли участь у вікторині, щоб перевірити вміння аналізувати й узагальнювати факти. Переможцем стала Алла Троцевич, яка за свою активність та знання у подарунок отримала книгу.
За словами організаторів, такі заходи дуже потрібні для молодого покоління, адже наразі у навчальній програмі для вивчення життя і творчості Лариси Косач відведено лише 3 уроки. Зважаючи на масштаби її літературної творчості, це дуже мало. Та все ж бібліотекар Надія Дятел зазначає, що школярі цікавляться творчістю Лесі Українки. Для користувачів бібліотеки закладу є багато видань поетеси, та найчастіше беруть читати "Лісову пісню" та "Бояриню".
Варто зазначити, що Леся переживала уярмлення свого народу, безправність його культури, як особисту трагедію. Душа поетеси закипала гнівом на кожен вияв утиску, колоніальної сваволі. Сумно і боляче, що й сьогодні ми спостерігаємо криваву боротьбу між політичними силами за владу. Наразі, потрібно пишатися тим, що дихаємо повітрям Незалежності. Хоч і має воно тепер запах горілих шин, обов'язково настануть позитивні зміни, адже дух нашої держави незламний, "бо в серці має те, що не вмирає". Він, як і творчість славетної поетеси, буде жити вічно: у поетичних рядках, звуках фортепіано, а найголовніше – у серці кожного українця.
Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час тематичного вечора «Співачка досвітніх вогнів» у Ковельському професійному ліцеї.
Фото автора.
Залишити коментар