Наприкінці травня на території Голобської селищної ради пройшли обласні багатоступеневі командно-штабні навчання з цивільної оборони, які мали назву: "Планування, забезпечення та здійснення діяльності посадових осіб органів управління і сил цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, стихійного лиха, великих пожеж, масового захворювання людей і тварин, ліквідації їх наслідків, здійснення життєзабезпечення та надання допомоги постраждалим".
Навчання проводились з метою поглиблення теоретичних знань, набуття практичних умінь і відпрацювання практичних навичок, необхідних для організації та проведення заходів цивільного захисту посадовим особам органів управління цивільного захисту ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, вдосконалення навичок посадових осіб цивільного захисту у виконанні визначених функціональних обов'язків, досягнення злагодженості в роботі органів управління цивільного захисту, надання практичної та методичної допомоги органам управління та силам цивільного захисту в районі у прийнятті тих чи інших рішень.
Варто зазначити, що такі навчання проводяться раз на п'ять років. Участь в них взяли голова райдержадміністрації-начальник цивільного захисту району Юрій Поліщук, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Василь Ромко, начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС України у Волинській області Костянтин Романчук, представники органів управління цивільного захисту Ковельського району, сільські та селищні голови, спеціалізовані служби цивільного захисту та ін.
На початку присутніх ознайомили із планом проведення згадуваних вище навчань на базі Ковельського району та оголосили склад керівництва цим навчанням.
Начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва, розвитку, інфраструктури та питань цивільного захисту райдержадміністрації Юрій Пашинський поінформував у своєму виступі про оперативно-тактичну характеристику району та окремих об'єктів.
Після цього, коли зачитали окремі ввідні, представники органів управління цивільного захисту почали доповідати про готовність їх служб до виконання покладених на них завдань щодо конкретних дій в надзвичайних ситуаціях.
Серед них – в. о. начальника ветеринарної медицини в районі Тетяна Шавлай, начальник Ковельського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області Олександр Капець, начальник Ковельського міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Волинській області Іванна Буско, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Наталія Хом'як та інші.
До робочої атмосфери також безпосередньо долучилися представники медичної служби району, правоохоронних органів. Активну участь в роботі взяли і сільські та селищні голови, які говорили про свою діяльність на місцях.
Помічник начальника штабу керівництва навчанням з підготовки підсумків навчання – заступник начальника відділу заходів цивільного захисту облдержадміністрації Петро Масюк в ході теоретичної частини задавав запитання виступаючим, що стосувалися їх конкретних дій як представників тих чи інших служб в районі у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Слід зазначити, що критичні зауваження лунали на адресу дорожніх служб району, представники яких з тих чи інших причин не змогли цього дня з'явитися на навчання. Хоча, як зазначалося під час обговорення, саме від виконання ними професійних обов'язків немало залежить, як нормалізовуватиметься надзвичайна ситуація у разі її виникнення.
Крім теоретичних, були практичні завдання-відпрацюванння, в яких, зокрема, йшлося про «закладення вибухового пристрою в приміщенні будинку культури смт Голоб», «виникнення осередків пожежі в котельні районної лікарні №2 в селищі», низової «пожежі лісу» в районі одного із лісництв ДП "Ковельське лісове господарство".
У ввідній №10 говорилося про «аварію в системах електроживлення», через що вийшло із ладу насосне обладнання КНС в цьому ж населеному пункті. В результаті «аварії» сталося розповсюдження фекалій на прилеглу до насосної станції територію. Внаслідок цього виникла «загроза» забрудненню колодязів приватного житлового сектора та виникнення інфекційної захворюваності серед населення.
Виходячи із таких ситуацій, ті особи, яким були дані певні доручення, виконували ряд обов'язків, покладених на них, шукали вихід із надзвичайних ситуацій.
По закінченню навчань підбили підсумки, вказавши на недоліки в роботі, які були взяті до уваги. Присутнім дали ряд доручень і рекомендацій.
Загалом під час командно-штабного навчання представники органів управління цивільного захисту Ковельського району мали змогу свої теоретичні знання показати на практиці, використовуючи при цьому набуті з досвідом уміння та навички. Багато корисної і потрібної інформації було взято до уваги.
Оксана БІРУК.
Залишити коментар