Очолюване мною товариство з обмеженою відповідальністю «Каскад» наприкінці дев’яностих років придбало нежитлове приміщення у Ковелі на вулиці Косачів.
Ми виготовили державний акт на постійне користування землею під будівлею. За погодженням із головним архітектором міста Людмилою Мурай здійснили благоустрій прилеглої території: вимостили бруківкою тротуар та проїзд спільного користування, облаштували літній майданчик для відпочинку громадян.
Через певні причини нам не вдалось вчасно розробити проектну документацію на відведення цього майданчика в оренду, хоч мали на той час відповідне рішення міської ради.
Минуло декілька років, коли я повторно звернувся в архітектуру з проханням переводу літнього майданчика в комерційне користування. «А чого ви впевнені, що вам його нададуть?», – посміхнувшись, запитала пані архітектор. Всі мої подальші письмові звернення щодо надання в оренду цих «нещасних» сорока квадратних метрів прилеглої території до власного приміщення були відхилені.
Зрозуміти причину цих відмов я не міг доти, доки одного ранку на місці звичайного «льоху» не побачив за півтора метра від стіни своєї будівлі величезний котлован під фундамент.
Спочатку подумалося, що тут запланував будівництво міськрайвідділ Служби безпеки України, земельна ділянка якого межує з нами. Товариство «Каскад» надіслало офіційні заяви у контролюючі служби з настійним проханням зупинити на сусідній земельній ділянці будівельні роботи, так як вони не відповідають вимогам чинного законодавства та порушують права суміжного землевласника, оскільки з невідомих причин межа земельної ділянки «сусіда» чомусь пройшла по стіні нашого приміщення і на обслуговування не залишилось жодного сантиметра, а про протипожежну відстань – годі й говорити.
Виконавчий комітет Ковельської міської ради створив комісію на чолі з головним архітектором міста Людмилою Мурай для вивчення ситуації на місці. Під час обстеження комісія встановила, що поруч із «Каскадом» «хазяйнує» громадянин Сергій Нагорник, який розпочав тут будівництво з відхиленням від затвердженого генерального плану забудови земельної ділянки.
Виконком міської ради зобов’язав порушника привести незавершене будівництво у відповідність до затвердженої документації і попередив, що у випадку невиконання зобов’язань питання буде вирішуватись в примусовому порядку, відповідно до вимог чинного законодавства.
А головне управління МНС у Волинській області в ході проведення обстеження встановило, що відстань від будівлі, що реконструюється Сергієм Нагорником під адміністративні приміщення до споруди товариства «Каскад», менше нормативної. За результатами перевірки було винесено постанову на припинення подальшої реконструкції з розширенням.
До забудовника були також вжиті заходи з боку інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, яка під час проведення ним будівельних робіт по влаштуванню фундаментів виявила часткове відхилення від затвердженої проектної документації.
Минуло з того часу вже чотири роки. Абсолютно не реагуючи на жодні листи органів влади та контролюючих служб, Сергій Нагорник спокійнісінько добудував свою будівлю, зумівши оформити право власності на фактично протиправно споруджений та незавершений на той час триповерховий об’єкт.
Але виникає цілий ряд резонних запитань. Чому головний архітектор міста Людмила Мурай, яка очолювала комісію з обстеження даного об’єкта ще у 2008 році, не помітила, що насправді тут здійснюється нове будівництво, а не йде реконструкція овочесховища, як це передбачено проектною документацією? Овочесховище було демонтоване повністю, а фундамент під «реконструйовану» споруду забудовник влаштував практично на новому місці.
Чому архітектура замість того, щоб ініціювати звернення міської влади до суду, аби привести розпочату реконструкцію у відповідність до діючих будівельних норм і проектної документації, почала «пресувати» товариство «Каскад» листами?
Підприємці та інші забудовники добре знають, що головний архітектор міста, підписуючи проектну документацію, в першу чергу, звертає увагу на відстані між будівлями і ніколи свій підпис просто так не поставить. А в даному випадку відстань становить всього лише півтора метри, і це для вищезгаданої посадової особи є нормою?!
Невідомо, з яких причин відповідальні особи МНС у Волинській області, за наявності чітко зафіксованого факту порушення нормативної відстані між будівлями, підписали громадянину Нагорнику висновок, на підставі якого він здійснив державну експертизу проекту.
Дивують дії інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, яка, отримавши скаргу від товариства «Каскад», замість того, щоб призупинити дозвіл, виданий Сергію Нагорнику на виконання будівельних робіт і направити проектну документацію на повторну експертизу, просто констатувала факт видачі такого дозволу.
А згодом почали відбуватися неймовірні речі. Отримавши містобудівні умови та обмеження з реконструкції власного приміщення по вулиці Косачів, товариство «Каскад» звернулося до тих же контролюючих служб за необхідними висновками.
Ковельська районна санепідемстанція відмовила, мотивуючи тим, що внаслідок добудови товариством другого поверху будуть порушені вимоги про забезпечення природним освітленням працюючих в кімнатах будинку, який належить громадянину Нагорнику.
Ще далі пішло обласне МНС. Відмовляючи «Каскаду» в наданні висновку на добудову, еменесівці у першому випадку відмовили, пославшись на те, що протипожежна відстань між будівлями товариства і Нагорника не відповідає державним будівельним нормам! По суті, вони ще раз підтвердили факт порушення з боку Нагорника державних будівельних норм.
У другому ж випадку з МНС порадили товариству «Каскад» звернутися до громадянина Нагорника за... погодженням своєї реконструкції. Тут, як кажуть, взагалі без коментарів.
Але життя є життя. Подумавши, що Нагорник розуміє свій непевний стан (враховуючи численні порушення), врахувавши те, скільки грошей було вкладено в будівлю і що зносити її нереально, я звернувся до нього, повідомивши про особисті плани добудови другого поверху власного приміщення, будучи впевненим, що він без вагань підпише всі необхідні для нас «папери».
На що отримав таку відповідь: «А ти думав, що помінялася влада і помінялися люди?». Вони мені сказали: «Раз він скаржився на тебе, так і ти йому зроби...».
Про яких людей йшла мова, Нагорник не уточнив. Але буквально на другий день після подачі товариством в обласну інспекцію ДАБК на реєстрацію декларації про початок будівельних робіт на реконструкцію власного приміщення на вулиці Косачів з’явилась скарга пана Нагорника про порушення «Каскадом» санітарних та протипожежних норм!!!
У зв’язку із ситуацією, яка склалася, товариство «Каскад» звернулося з відповідною заявою у Ковельську міжрайонну прокуратуру. Як би там не було, але будівництво фізичною особою – громадянином Нагорником комерційного об’єкта в центрі Ковеля з такими кричущими фактами порушень законодавства та інтересів іншої юридичної особи, права якої захищені Законом, потребують належної правової оцінки.
Володимир ПАРХОНЮК, підприємець, депутат Ковельської районної раді.
Р.S.: Подаючи заяву до прокуратури, я чітко усвідомлював можливі наслідки та супротив. І вже за декілька днів товариство «Каскад» відвідали з перевірками представники МНС, Ковельської районної санепідемстанції, управління торгівлі Ковельського міськвиконкому, а навколо літнього майданчика на вулиці Косачів розпочалася «мурашина» метушня за участю деяких зацікавлених осіб...
Залишити коментар