Державна політика у сфері житлово-комунального господарства спрямована на заміщення природного газу іншими видами палива. ПТМ "Ковельтепло" провело відповідні роботи з реконструкції кількох котелень із заміною газових котлів на твердопаливні.
Але чи вигідно підприємству виробляти теплову енергію з використанням дров? І чи будуть у зв'язку з цим змінюватися тарифи?
Про це розповідає директор ПТМ "Ковельтепло", депутат міської ради Володимир БОЙКО.
– В даний час на виробництво однієї гігакалорії теплової енергії для населення з використанням природного газу витрати на паливо складають 166,12 грн., а з використанням дров – 293,43 грн., або на 76,7 відсотка більше, що є вельми затратним для підприємства.
У зв'язку з цим виникає логічне запитання: а для чого тоді відмовлятися від дешевого і комфортного палива – газу?
– Справа в тому, що Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 9 липня 2014 р. за №296 про скорочення використання природного газу підприємствами комунальної енергетики на 30 відсотків.
Тому ПТМ "Ковельтепло" змушене переходити на виробництво теплової енергії з використанням дров. Скажу, що ці твердопаливні котельні постачають теплоносій тільки бюджетним організаціям та деяким іншим споживачам.
Тарифи на тепло та гарячу воду для населення, незважаючи на високу собівартість теплоносіїв, вироблених на твердопаливних котлах, змінюватися не будуть. До відома: у 2007 році один кубометр дров вартував 50 грн., а сьогодні зі складу – 450 грн., а в лісі з вивезенням своїм транспортом – 350 грн.
– Але ж із зростанням ціни на газ тариф для населення буде змінюватися в бік підвищення. Що рекомендуєте споживачам?
– Тарифи для населення встановлює спеціальна Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних служб. Про це відомо всім.
Найперше, що потрібно зробити для економії затрат, – це встановити лічильники на теплоносій та гарячу воду. Для прикладу: у 1990-их роках з котельні № 85, що по вулиці Володимирській, ми подавали в середньому 1200-1400 м3 гарячої води за добу. Після встановлення лічильників у 2014 році ця цифра стала в 2 рази менша. Сьогодні обліковано теплової енергії 75% (для населення) і 93% – для бюджетних установ від загальної опалювальної площі. На 2015 рік в міському бюджеті закладено 300 тис. грн. для встановлення приладів обліку у 8-ми будинках.
Більше того, на користь обліку енергоресурсів наведу приклад із власної практики. У 2000 році мені нараховували плату за використаний природний газ за кількістю проживаючих. Після встановлення газового лічильника плата зменшилась у 4 рази.
2015 рік буде надзвичайно складним. Тому для того, щоб було тепло в домівках, мусимо враховувати все – і вид опалення, і облік кожної гігакалорії, а, отже, – кожну гривню.
Розмову вів Анатолій СЕМЕНЮК.
Залишити коментар