Участь у засіданні, яке відбулося в приміщенні центральної районної бібліотеки, взяли представники виконавчої та представницької влади району, підприємницьких структур, контролюючих та правоохоронних органів, сільські і селищні голови.
Голова районної ради Ігор Верчук наголосив, що ця робоча зустріч зініційована самими підприємцями Ковельщини і має за мету поглиблення дієвої співпраці та конструктивного діалогу між владою та бізнесом.
Ігор Верчук висловив щиру вдячність підприємцям Ковельщини, які надали значну допомогу Євромайдану, стали його активними учасниками.
Про важливість діяльності малого та середнього бізнесу на Ковельщині, зокрема, в частині наповнення бюджету, говорив перший заступник голови райдержадміністрації Михайло Стиранка.
Про стан розвитку підприємництва в Ковельському районі поінформувала начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лариса Білинська. Серед іншого, йшлося про те, що значно спрощує процедуру отримання погоджень та дозволів, поліпшує умови для ефективного розвитку підприємництва дозвільний центр райдержадміністрації, який видає 13 дозвільних документів. На базі дозвільного центру працює Центр надання адміністративних послуг, який на даний час надає 14 їх видів. За 2013 рік суб'єктам звернень тут надано 1688 таких послуг.
Із запитаннями до доповідача звернулися директор підприємства "Будма" Костянтин Король, директор ТзОВ "Автор", депутат районної ради Анатолій Корнійчук, підприємці Микола Печенюк, Ігор Пініс. Серед питань, що їх цікавили, — розвиток кооперації на селі, практична допомога у започаткуванні власної справи, необхідність спрощення дозвільних процедур у сфері підприємницької діяльності, втілення інвестиційних проектів у районі.
Про співпрацю Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції із суб'єктами підприємницької діяльності району поінформувала заступник начальника Ковельської ОДПІ Світлана Сулік.
Світлана Володимирівна коротко розповіла про роботу Ковельської ОДПІ за 2013 рік, про послуги, які надає податкова інспекція підприємцям.
Звертаючись до Світлани Володимирівни із запитаннями, підприємець Микола Печенюк нарікав на високу вартість обслуговування касових апаратів, акцентував увагу на необхідності поліпшення умов праці працівників ковельської податкової служби. Микола Васильович також порушив питання високого податкового навантаження на фонд заробітної плати, що провокує "тіньові" схеми оплати праці.
В контексті цього на зустрічі прозвучала пропозиція звернутися до профільного міністерства з проханням переглянути розмір відрахувань при виплаті заробітної плати.
Про роботу Ковельського міськрайонного центру зайнятості з підприємцями району розповіла директор центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак.
В ході наради керівники різних підприємств Ковельщини висловили своє бачення розвитку малого та середнього бізнесу, а також окреслили коло проблем, з якими стикаються у роботі.
Зокрема, виступив Василь Волинчук – директор приватного підприємства "Златомир", яке займається будівельними та ремонтно-будівельними роботами. Серед проблемних питань — непроста ситуація з оплатою бюджетних замовлень. Неправильним, на думку виступаючого, є залучення до будівельних робіт в бюджетних установах району організацій з інших регіонів, зокрема, з обласного центру, адже на Ковельщині функціонує достатньо місцевих підприємств.
Ряд питань порушив у виступі підприємець Микола Печенюк. Насамперед, він зазначив, що такі зустрічі влади та бізнесу є потрібними і висловив сподівання, що вони стануть традиційними. Він звернувся до новообраного голови районної ради Ігоря Верчука з проханням сприяти і допомагати розвитку бізнесу в районі.
Серед нагальних питань, які озвучив Микола Васильович, – прозоре виділення земельних ділянок для ведення підприємницької діяльності, спрощення процедури виготовлення документації підприємцям, відкриття доступних кредитних ліній на поповнення обігових коштів для розвитку бізнесу.
Як представник міськрайонного штабу Національного спротиву, М. Печенюк поінформував, що при штабі Національного спротиву (м. Ковель, вул. С. Бандери, 9) створено люстраційний комітет, куди можуть звернутися усі, хто зіткнувся з корупційними діяннями чи іншими порушеннями.
Про роботу і основні завдання Фонду підтримки підприємництва Ковельщини "Бізнес-Центр-Софт" розповів його директор, депутат районної ради Петро М'якота. Петро Іванович висловив переконання, що влада повинна працювати на громаду, знати "болі" підприємців, шукати причини їх виникнення.
На думку Петра Івановича, кожен сільський голова має бути зацікавлений у наповненні сільського бюджету, створенні в населеному пункті сприятливої атмосфери для ведення бізнесу. "Ми повинні самі навчитися заробляти гроші для бюджету району, бюджету села. І тоді буде в нас належний порядок", – сказав П. М'якота.
Про недоліки в роботі владних структур, їх керівництва говорив директор ТзОВ "Виробничо-комерційне підприємство "Каскад", депутат районної ради Володимир Пархонюк. Співпраця влади і бізнесу, підкреслив Володимир Федорович, має будуватися на принципах відкритості та прозорості, щоб усі представники підприємництва могли працювати в умовах чесної конкуренції та рівних можливостей.
За підсумками наради заступник голови районної ради Галина Коляда запропонувала створити раду підприємців Ковельщини при голові Ковельської районної ради, яка представлятиме та відстоюватиме інтереси суб'єктів підприємницької діяльності району.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час наради-"круглого столу" в приміщенні Ковельської центральної районної бібліотеки.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар