У Ковельській міжрайонній прокуратурі відбулася міжвідомча нарада, на якій обговорено стан дотримання законодавства про соціальний захист пільгової категорії громадян. У нараді взяли участь представники міської та районної влади, керівництво Ковельського МТМО, міськрайонного центру зайнятості.
Розпочинаючи нараду, заступник Ковельського міжрайонного прокурора Наталія Ткачук зазначила, що на Ковельщині проживає близько 10 тисяч соціально незахищених верств населення, в тому числі понад 6 тисяч осіб з інвалідністю.
За останні роки частка людей з обмеженими фізичними можливостями у загальній структурі населення регіону збільшилась. Отже, правозахисна діяльність у сфері соціального захисту цієї категорії громадян залишається одним із найбільш важливих напрямів роботи міжрайонної прокуратури.
– Як свідчать результати прокурорських перевірок, органи державної влади та місцевого самоврядування не забезпечують повною мірою виконання вимог законів щодо захисту прав людей з обмеженими фізичними можливостями, не вживають достатніх заходів щодо запобігання інвалідності. Розроблені програми соціального захисту окремих категорій населення мають незначне фінансове підкріплення, – зазначила Н. Ткачук.
Деяких результатів у місті Ковелі досягнуто для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення до соціальної інфраструктури міста. Зокрема, упродовж 2011-2012 років обладнано пандуси до 52 об’єктів соціальної інфраструктури, банківських установ, аптечних закладів тощо.
Для незрячих інвалідів встановлені звукові пристрої на чотирьох світлофорах (перехрестя вулиць Незалежності – Т. Шевченка, Незалежності – Володимирська, Незалежності – Театральна, бульвар Лесі Українки – Сагайдачного). При проведенні реконструкції вулиць Смирнова, Івасюка, Незалежності, Міцкевича, Театральної, Грушевського, С. Бандери, Володимирської влаштовано додаткові пандуси (з’їзди) на пішохідних переходах.
Поряд з цим Наталія Леонідівна назвала ряд об’єктів у місті, де перевіркою встановлені випадки невідповідності пандусів вимогам державних будівельних норм, хоча об’єкти прийняті в експлуатацію.
Під час наради наголошувалось і на тому, що при великій кількості осіб з обмеженими фізичними можливостями в Ковелі немає жодного спеціально обладнаного маршрутного таксі для їх перевезення.
Щодо цього зауваження заступник міського голови Ігор Прокопів пояснив, що питання неодноразово вивчалося міською владою, порушувалося на сесії міської ради. Однак в Україні такий спеціалізований транспорт жодне підприємство не виготовляє. Спецавтобуси для перевезення людей на візках з великою пасажиромісткістю виготовляються лише за індивідуальним замовленням.
Під час наради заступник прокурора акцентувала увагу і на працевлаштуванні інвалідів. У 2011 році за сприяння Ковельського міськрайонного центру зайнятості роботу отримали 46 осіб з обмеженими фізичними можливостями, а протягом першого півріччя 2012 року – 22 інваліди. З наданням дотацій роботодавцям з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у 2011 р. працевлаштовано десять інвалідів, за перше півріччя нинішнього року – шість.
Директор Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак доповнила, що з роботодавцями постійно проводяться семінари щодо працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, відбуваються ярмарки вакансій. Хоча, на жаль, від роботодавців не так часто надходять вакансії для осіб такої категорії громадян.
Під час наради йшлося й про медичне забезпечення інвалідів, їх санаторно-курортне лікування тощо.
За підсумками наради прийнято відповідну постанову.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар