Щороку 15 грудня відзначається Міжнародний день чаю. Таке рішення було прийняте під час Всесвітнього громадського форуму, що проходив у 2004 році в Мумбаї (Індія) і в 2005 році в Порту Аллегре (Бразилія). Це свято відзначають переважно країни, в економіці яких стаття про виробництво чаю займає одне з провідних місць.
Сьогодні чай вирощують майже в сорока країнах, найбільше – в Індії, Китаї, Шрі-Ланці, Кенії, Індонезії, В'єтнамі.
У багатьох народів чайна культура здавна є частиною національних традицій.
Чай не лише приємний напій, а й корисний. Він знімає втому, підвищує активність мозку, поліпшує пам'ять, стимулює обмін речовин, нормалізує діяльність серця, кровоносних судин, системи травлення, уповільнює процес старіння клітин і тому сприяє довголіттю.
Батьківщиною чаю вважають Китай. Про виникнення чайного напою існує немало легенд. Одна з них розповідає, що дивовижні властивості цього напою виявив китайський імператор Шен Нунг майже п'ять тисяч років тому.
Імператор був вченою людиною і чудовим травником. Із гігієнічних міркувань він пив виключно кип'ячену воду. Одного разу, коли Шен Нунг відпочивав у тіні кущистого дерева дикого чаю і чекав, доки закипить вода, кілька листочків впало у казанок. Ароматний і смачний напій, який добре втамовував спрагу і додавав сили, дуже сподобався володарю. Він розпорядився готувати йому такий напій і надалі, а потім звелів культивувати чайне дерево.
Свою назву чай отримав від китайського слова "ча", що в перекладі означає "молодий листочок". Така назва утвердилась в IV-V столітті н. е., коли в Китаї сформувалася культура чаювання, а досвід показав, що найкращий чай виходить із свіжих молодих листочків.
У 9 ст. н. е. чай "проникає" в Японію, де стає не лише національним напоєм, але й накладає відбиток на всі сторони духовного життя японців – від поезії до філософії. А от Європа познайомилася з чаєм лише на початку 16 століття: португальські моряки вперше привезли чайне листя з Китаю у 1516 році. Із захопленням сприймає чай Англія – в 1664 році купці англійської Ост-Індської компанії прислали королю Карлу ІІ цінний подарунок – два фунти чаю. З того часу напій раз і назавжди підкорив туманний Альбіон.
Нині чай є невід'ємним атрибутом повсякденного життя багатьох людей у всьому світі.
Купила чай для схуднення. З тортом нічого так!
12 грудня 1792 року – у Відні 22-літній Людвіґ ван Бетховен узяв перший урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна і заплатив за нього (в сучасному еквіваленті) 19 центів.
12 грудня 1990 року – рішенням 14-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО у Банффі (Канада) до списку Світової спадщини ЮНЕСКО за № 527 внесли перший український об'єкт під назвою "Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра".
13 грудня 1642 року – голландський мореплавець Абель Тасман став першим європейцем, що ступив на острови, відомі сьогодні як Нова Зеландія.
15 грудня 1939 року – в Атланті (США) відбулася прем'єра фільму "Віднесені вітром".
1. Подобається – скажи.
2. Не подобається – скажи.
3. Сумуєш за кимось – подзвони.
4. Не зрозуміло – запитай.
5. Хочеш зустрітися – запроси.
6. Хочеш щось – попроси.
7. Ніколи не сперечайся.
8. Хочеш бути зрозумілим – поясни.
9. Якщо винен, – відразу скажи про це і не шукай собі виправдання.
10. Завжди пам'ятай, що у кожного своя правда і вона часто не збігається з твоєю.
11. Проблеми людини знаходяться тільки в її голові.
12. У житті завжди розраховуй тільки на себе.
Символ сучасної Франції – Ейфелева вежа. Вона була зведена як тимчасова споруда та використовувалася як символ і вхідна арка Всесвітньої виставки 1889 року, яка проходила в Парижі з 6 травня до 31 жовтня.
Будівництво Ейфелевої вежі розпочалося 28 січня 1887 року, а закінчилося – 31 березня 1889 року. Головним архітектором був Александр Густав Ейфель.
Висота вежі дорівнює 324 метри.
Вежа складається з 18 038 металевих частин.
Щоб її пофарбувати, потрібно близько 60 тонн фарби. Ейфелеву вежу фарбують кожні сім років у три відтінки коричневого кольору (найтемніший знаходиться внизу).
У ясну погоду з вершини вежі відкривається огляд околиць радіусом близько 70 км.
При сильних вітрах вершина башти відхиляється в сторони на 15 см.
Через 20 років після будівництва Ейфелеву вежу планувалося демонтувати, але цього не сталося.
З часів заснування Ейфелеву вежу відвідали більше 200 мільйонів чоловік.
13 грудня Православна Церква вшановує пам'ять святого апостола Андрія Первозванного.
Апостол Андрій – один із дванадцяти апостолів, який перший був покликаний Христом іти за Ним і бути Його учнем, тому в православній традиції й називається Первозванним. Згодом він привів до Спасителя свого рідного брата – святого апостола Петра. Андрій та Петро були рибалками.
Після Воскресіння Христа святий Андрій проповідував християнство у східних країнах, на побережжі Чорного моря й у Києві, де на одному із пагорбів встановив хрест.
Існує переказ про заснування Києва Андрієм Первозванним: "На цих горах засяє ласка Божа, буде велике місто і багато церков буде споруджено...", – сказав апостол своїм учням.
День Андрія здавна був у народі великим зимовим молодіжним святом. У ніч перед святом дівчата зазвичай ворожать, а хлопці – бешкетують.
Рубрику веде Зоряна ВОЛИНЕЦЬ.
Залишити коментар