19 грудня ми вшановуємо пам'ять Святого Миколая Чудотворця. З-поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов'ю нашого народу. Він – захисник і наставник дітей, покровитель водіїв, подорожуючих, мореплавців, помічник у найважчих справах і обставинах.
Історія свідчить, що Миколай жив на рубежі III-IV століть за часів імператора Костянтина. Народився у місті Патара у провінції Лікія (історична область в Малій Азії) у заможній, благочестивій сім'ї. До глибокої старості його батьки не мали дітей і в безперервній молитві просили Всевишнього дати їм сина, обіцяючи присвятити його служінню Богу. Молитва їх була почута: народився син, який при хрещенні отримав ім'я Микола, що з грецької означає "переможець народів".
У ранньому віці втративши батьків, юнак виховувався під опікою свого дядька – місцевого єпископа. І хоча хлопчикові нічого не бракувало, він часто тікав з багатого будинку до друзів, дітей убогих батьків, котрі жили в темних глиняних хатах і нерідко йшли спати голодними.
Найбільше бідувала родина Петруся. Батько був уже дуже старим і немічним, мати лежала хвора, а сам Петрусь бігав у холод босоніж. Увечері Миколай тихенько, щоб слуги не бачили, побіг до комори, набрав у торбину борошна, налив пляшку олії, набрав повні кишені яблук, відшукав пару теплих панчіх і новенькі черевики та й сховав усе у велику торбу. Вранці батько Петруся знайшов торбу коло свого порога і не міг натішитися дарунками. А хто це міг зробити і кому дякувати, – не знав.
Минули роки. Миколай став священиком. Пройшовши шлях від молодшого церковного служителя до архієрея, він одержав сан архієпископа міста Мири у Лікії. Микола відрізнявся любов'ю і співчуттям до людей, допомагав убогим і знедоленим. Успадковане від батьків майно він роздав бідним. Собі він залишав тільки найнеобхідніше.
За лагідність і доброту Св. Миколай здобув величезну любов народу. Своїм милосердям Миколай заслужив винагороду у Бога – благодать творіння чудес, а люди нарекли його Чудотворцем.
Упокоївся Святий Миколай 19 грудня 345 року.
Після смерті його було визнано святим. Його мощі збереглися нетлінними, вони зцілили тисячі людей. Зараз мощі Миколи Угодника зберігаються в італійському місті Бар, куди були перенесені в 1087 році.
Найбільше радості свято Святого Миколая доставляє дітворі. Адже вони знають, що за їхню слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків і покладе їх під подушку чи у чобіток біля порога. А неслухняним Святий приносить різочки й лишає їх у куточку.
На честь Миколая в усьому християнському світі збудовано чимало храмів, йому присвячено величезну кількість літературних пам'яток, монастирів, ікон. А сам образ святителя Миколая Чудотворця, як милостивого, щедрого, земного святого уже багато століть продовжує освячувати добром серця людей усього світу.
19 грудня 1863 року – англієць Фредерік Волтон запатентував лінолеум.
19 грудня 1997 року – прем'єра американського фільму "Титанік". Уже через 25 днів після початку прокату цей фільм окупить свій великий бюджет у 200 мільйонів доларів.
22 грудня 1882 року – помічник американського винахідника Томаса Едісона, Едвард Джонсон придумав ялинкову електрогірлянду і прикрасив нею ялинку в себе вдома на Різдво.
25 грудня 1741 року – Андерс Цельсій, шведський астроном і математик, винайшов шкалу вимірювання температури.
...перше місце серед укладачів кросвордів займає Роже Боукарт з бельгійського міста Брюгге. Своє 65-річчя він відзначив тим, що запропонував для книги рекордів Гіннесса найбільший у світі кросворд довжиною 31 метр і шириною 53 сантиметри, який містив 50400 слів. На складання кросворду пішло чотири роки. Тільки питання до нього зайняли 2734 сторінки;
...найдовше кросворд розв'язували... 34 роки. У травні 1966 року до редакції лондонської газети Times надійшов лист від жінки з острова Фіджі з відповідями на кросворд, опублікований у номері газети... від 4 квітня 1932 року;
...найбільший кросворд світу, який був опублікований, склав канадець Роберт Тюрко: 82951 клітина і 25614 слів.
Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорка з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід у роботі зі словом: уклав літери в клітини, клітини розмістив у смужки і назвав нову головоломку "cross-word puzzle". Автор направив свій кросворд з 32-х слів в газету "Нью-Йорк уорлд", де він був надрукований 21 грудня 1913 року.
Кросворд (англ. сrossword – перетин слів) – одна з найпоширеніших у світі ігор зі словами. Існує безліч періодичних видань, що спеціалізуються на кросвордах, їх також часто друкують в неспеціалізованих друкованих ЗМІ.
Рубрику веде Зоряна ВОЛИНЕЦЬ.
Залишити коментар