Першого березня у котів та їх господарів є привід для свята – у цей день світова спільнота відзначає Міжнародний день котів.
Популярність свята пояснюється насамперед тим, що кішки споконвіку були й залишаються найпопулярнішими домашніми тваринами у всьому світі: близько 80% всіх жителів Землі мають домашню тварину, і більше половини з них віддали перевагу кішкам. Мало знайдеться на планеті людей, байдужих до цих пухнастих, рухливих, ласкавих і дуже розумних домашніх тварин.
До речі, в деяких країнах котам віддають шану на державному рівні. В Австрії, наприклад, кожній кішці, яка охороняла продуктові склади, виплачують довічну пенсію у вигляді м'яса і молока.
Відомо, що кішки – чудові лікарі, здатні вилікувати своїх господарів від багатьох хвороб, а також продовжити їх життя.
Коли ми гладимо котика, нормалізуються пульс і артеріальний тиск. Ці тварини допомагають зняти нервову напругу, позбавляють від поганого самопочуття, відвертають від сумних думок і повсякденних турбот.
Цікаво, що "мурчики" різних порід "спеціалізуються" на різних захворюваннях. Скажімо, довгошерсті коти (сибірські, ангорські, персидські) – гарні невропатологи, до того ж зменшують болі в суглобах. Короткошерсті лікують нирки та шлунковий тракт. Сіамські допомагають здолати застуду. Коти з густою шерстю лікують серцеві захворювання.
ххх
• А ось деякі цікаві факти про котів. Любителям пухнастиків варто знати, що тремтіння котячого хвоста – найбільший прояв любові, на який тільки здатен ваш улюбленець. Коли хвіст опускається – це значить, що настрій кішки вже змінився, можете відволіктися від неї на свої справи і вона "не образиться".
• Якщо кішка махає хвостом, це значить, що вона стоїть перед якимось вибором, при цьому її бажання суперечать одне одному. Для прикладу, кішка "застигла" на порозі й махає хвостом тоді, коли хотіла вийти, але побачила дощ. В такому разі махання хвостом не припиниться доти, доки вона не прийме рішення – вийти чи залишитись.
• Колір очей у кошеняти може змінюватися з віком.
• "Товариські" коти ходять за вами з кімнати в кімнату, щоб контролювати ваші дії.
• Кішці подобається, коли всі двері в будинку відкриті, вона терпіти не може замкненого простору.
28 лютого 1066 року відкрилося Вестмінстерське абатство. Вестмінстерське абатство – готична церква у Вестмінстері (Лондон) на захід від Вестмінстерського палацу. Традиційне місце коронації монархів Великобританії і захоронень монархів Англії.
1 березня 1555 року Нострадамус опублікував свою книгу прогнозів.
4 березня 1813 року морозиво було вперше подано на офіційному прийомі.
4 березня 1877 року американський винахідник Еміль Берлінер створив мікрофон.
На земній кулі є територія, де стояла всього одна телефонна будка. Встановили її геологи приблизно в 1960 році в каліфорнійській пустелі Мохаве (США) на період проведення там розвідувальних робіт. Будка розташовувалася в 24 кілометрах від найближчого шосе. Після закінчення робіт будка з діючим телефоном продовжувала функціонувати серед пісків.
Знаменитою телефонна будка стала в 1997 році, коли про неї дізнався американець на прізвище Дьюс. Він почав телефонувати на її номер, у нього навіть напис на дзеркалі з'явився: "Ти не забув сьогодні подзвонити у телефонну будку посеред Мохаве?". І що характерно – додзвонився! Через місяць йому відповіла невідома жінка на ім'я Лорін. Цією історією він поділився на своєму сайті і вказав номер телефону будки. Після цього дзвінки в ній стали безперервними. Людей з усього світу захоплювала можливість подзвонити "в нікуди" і отримати відповідь від незнайомця.
Дехто навпаки їхав у пустелю, щоб відповісти на дзвінок. Шанувальники також залишали послання колегам на стінах будки, розмалювавши її всю графіті. Самотня й забута колись будка в Мохаве перетворилася на центр паломництва тих, хто бажав спілкуватися.
17 травня 2000 року будку було демонтовано компанією PacificBell, номер відключили. Причиною став запит Служби національних парків США. Адже пустеля Мохаве є заповідником, а натовпи шанувальників будки наносили шкоду його екології. Шанувальники спробували встановити на знаменитому місці меморіальну дошку, але служба парків і її прибрала. А історія будки послужила основою сценарію фільму "Телефонна будка в Мохаве".
Бідна жінка знайшла одне яйце.
Дуже зрадівши, вона покликала свого чоловіка і дітей та сказала:
– Наші турботи і бідування скінчилися! Дивіться! Я знайшла оце яйце. Ми його не їстимемо, а занесемо до сусіда, щоб його квочка висиділа нам курчатко, яке стане куркою. Очевидно, і курку не будемо їсти, а розведемо багато курей, щоб мати багато яєць. Але не будемо їсти ні курей, ні яєць, а продамо їх і купимо телицю. Телиця виросте, народить телят, і так будемо мати велике стадо. Продамо це стадо і купимо собі поле, потім продамо.., купимо.., продамо… і купимо…
Захоплено показуючи руками, які великі поля можна було б купити, вона ненароком випустила яйце, і воно розбилося.
Наші постанови часто є подібними до балачок цієї жінки: "Зроблю… Налагоджу… Буду…". Минають дні й роки, а ми не робимо нічого…
Із книги Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі".
Коли не знаєте, за що взятися, візьміться за розум.
Юрій Рибніков,
український літератор.
Потрібно століття, щоби відновити те, що зруйнує день.
Роллан Ромен,
французький письменник.
Історія змушена повторюватися, тому що її ніхто не слухає.
Пітер Лоренс,
канадський педагог, письменник.
Рубрику веде Зоряна ВОЛИНЕЦЬ.
Залишити коментар