22 березня таксисти всього світу відзначають своє професійне свято.
Перші таксі-колісниці існували ще в Стародавньому Римі. На осі колісниці був закріплений "таксометр" – звичайний тазик, у який після певної відстані (приблизно 200 метрів) падав камінчик. Оплата проводилася за кількістю камінців, які опинялися в тазику в кінці поїздки.
У ХVІІІ ст. у Франції з'явилися наймані екіпажі – кінні "фіакри". Англія відома знаменитими лондонськими двоколками – кебами.
22 березня 1907 року на вулицях Лондона з'явилися перші автомобілі, оснащені спеціальними лічильниками. Лондонські перевізники назвали лічильник "таксіметр" – від французького "такс" ("плата") і грецького "метрон" ("вимір"). З тих пір індивідуальний міський транспорт почали називати таксі, а водіїв – таксистами.
Перші лондонські автомобілі таксі були зеленого і червоного кольорів. Жовтий колір, який ми вважаємо традиційним для цих машин, з'явився з легкої руки американця Джона Хертца, засновника компанії Hertz Corporation.
Беручи старі автомобілі в рахунок сплати за нові, заповзятливий американець перефарбовував старі машини в жовтий колір і використовував їх як таксі. Природно, такі яскраві автомобілі легко було помітити на вулицях міста, і пізніше практику перефарбовувати таксі в жовтий колір взяли за правило майже всі подібні компанії. А жовтий став класичним кольором таксі у всьому світі.
Ще одним символом таксі став візерунок у вигляді шашечок. Згідно з однією з версій, перший шашковий візерунок з'явився в 20-х роках минулого століття на машинах американської компанії Checker Motors Corporation (сhecker з англ. – "шашечки"), яка запозичила їх із символіки автомобільних перегонів. Символ повинен був привертати увагу клієнтів і підштовхувати їх до думки про швидкість пересування.
хххх
Максимальний комфорт і високий сервіс забезпечує ковельчанам та гостям міста водій радіотаксі "4-77-77" Олександр ВАЩУК. Таксує пан Олександр уже понад десять років. Він справжній професіонал своєї справи, тож має широке коло постійних клієнтів.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
22 березня 1904 року у лондонській газеті "Іллюстрейтед Міррор" вперше у світі опублікована кольорова фотографія.
21 березня – Всесвітній день сну (відзначається щорічно третьої п'ятниці березня у рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров'я).
25 березня 1857 року вперше сфотографували сонячне затемнення.
Шлях у майбутнє завжди лежить через минуле.
Іммануїл Кант,
німецький філософ.
ххх
Якщо у вас прекрасне сьогодні, то у вас буде прекрасним і минуле.
Володимир Голобородько,
український журналіст.
ххх
Найбільшу владу має той, хто має владу над собою.
Сенека,
римський філософ.
Один американський таксист виявив на задньому сидінні своєї машини сумку з діамантами (до речі, коштували вони 350 тисяч доларів).
Водій з величезними складнощами таки розшукав хазяїна. Забудькуватим пасажиром виявився ювелір з Нью-Йорка. А чесний таксист отримав в подяку від ювеліра 10 тисяч доларів і браслет з діамантами.
ххх
Таксист в іспанському місті Барселоні повернув в поліцію залишені в його авто 13 рідкісних малюнків художника Сальвадора Далі. Ціна їх становила 130 тисяч доларів. По всіх радіостанціях Барселони звучали прохання повернути твори мистецтва. Звернення було почуто, і малюнки повернулися власнику.
ххх
Таксист міста Афін повернув одному голландському атлетові олімпійську срібну медаль, яку той забув в таксі. Олімпійський комітет потім навіть нагородив цього таксиста за те, що він захистив честь своєї професії і всієї країни.
Відомий польський піаніст Ігнац Падеревський приїхав якось у невеличке американське місто. Гуляючи, побачив на одному непоказному будинку скромну табличку: "Міс Джонс вчить грі на роялі. Урок – один долар". Сама вчителька у цей час виконувала з великими помилками ноктюрн Шопена. Падеревський завітав до неї, мовчки сів за рояль, почав грати ноктюрн.
Коли наступного дня Падеревський ще раз зупинився біля знайомого будинку, то побачив велику вивіску: "Міс Джонс. Учениця великого Падеревського. Урок – п'ять доларів".
Посперечалися якось льотчик і таксист – у кого майстерність вища. Взяв льотчик таксиста із собою. Злетіли. Починається туман, льотчик коментує:
– Видимість нульова. Орієнтуюся за приладами: радар, дальномір, висотомір…
Приземлилися, сіли в таксі. На ходу у таксиста відкривається капот. Таксист коментує:
– Видимість нульова. Орієнтуюся за приладами: через три гривні – поворот.
Рубрику веде Зоряна ВОЛИНЕЦЬ.
Залишити коментар