Він добре втамовує спрагу, збуджує центральну нервову систему, підвищує артеріальний тиск, стимулює розумову діяльність.
Стимулюючі властивості чаю забезпечує кофеїн, який при заварюванні дуже легко переходить в розчин.
У гарячому напої є й вітаміни. Колір і терпкий смак створюють таніни, аромат – ефірні масла. Таніни зеленого чаю складаються в основному з катехінів, які мають антисклеротичну дію, сприятливо впливають на слизисту поверхню травного тракту, на корисну кишечну мікрофлору, знижують інтенсивність процесів гниття.
Чай широко використовується в медицині. Міцний напій рекомендують як першу допомогу при отруєннях. Його слід пити при гострих поносах та інших розладах кишечника. Міцним чаєм можна полоскати горло при фарингітах. При нежитю й гострих респіраторних захворюваннях міцну охолоджену заварку закапують у ніс: 5 крапель тричі на день.
Зелений чай має антимікробні властивості, тому його відвар вживають для лікування дизентерії (100 г сухого чаю заливають 2 л води, настоюють 20-30 хв, годину кип’ятять, фільтрують. Заварку знову заливають 1 л води, 40 хв кип’ятять. Обидва фільтрати змішують, розливають у пляшки і стерилізують. Вживають по 1-2 ст. л. 4 рази на день за 30 хв до їди. Курс гострої дизентерії – 5-10 днів, хронічної – 16-20 днів).
Залишити коментар