Головним стартом 2012 року були Олімпійські ігри. Все починалось з відбору в Україні: спортсмени повинні були пройти цілу низку змагань та зборів, на яких мали довести, що вони є лідерами у своїх вагових категоріях.
У жіночій вільній боротьбі сім вагових категорій, з яких лише чотири – олімпійські. Наша землячка Юлія Остапчук відстоювала своє право у ваговій категорії до 63 кг, в якій лідирувала, вигравши чемпіонат Європи 2012 року та ліцензійний турнір в Болгарії. Ці перемоги дали право на участь в Олімпійських іграх в Лондоні. Але у вільній боротьбі олімпійські ліцензії не іменні.
Почалась підготовка, навчально-тренувальні збори в складі збірної команди України, медичні обстеження, адже потрібно було взяти участь в трьох міжнародних турнірах, в яких в кожній олімпійській ваговій категорії боролись претендентки.
Конкуренція виявилась серйозною: Заслужений майстер спорту, чемпіонка Європи, призерка світу Ганна Василенко, Заслужений майстер спорту, чемпіонка Європи Мар'яна Квятковська, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи, чемпіонка світу серед юніорок Аліна Махиня, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи, призерка світу Алла Черкасова, майстер спорту міжнародного класу Оксана Шалікова.
Напружені дні та години другого етапу відбору закінчились за два місяці до Олімпіади, і тренер збірної команди оголосив склад збірної: вагова категорія до 48 кг – Заслужений майстер спорту Ірина Мерлені, до 55 кг – Заслужений майстер спорту Тетяна Лазарєва, до 63 кг – Заслужений майстер спорту Юлія Остапчук, до 72 кг – Заслужений майстер спорту Катерина Бурмістрова.
…Олімпійські ігри. Який довгий і важкий шлях пройшли спортсмен та тренер для того, щоб взяти участь у найпрестижніших змаганнях чотириріччя. Травми – їх лікування, психологічні зриви – відновлення після них. Все це залишається за «кадром». Ми спостерігаємо лише за змаганнями, поєдинками, слідкуємо за результатами, зайнятими спортсменами місцями.
Юля Остапчук боролась зібрано, з налаштуванням на перемогу. Жеребкування було для нас відносно прохідним. Перший поєдинок – спортсменка з Угорщини. Перемога на "туше".
Другий поєдинок – Олена Шалигіна з Казахстану. Початок Юля програла, але в другому періоді поклала суперницю на лопатки, у результаті пройшовши у наступне коло змагань. Там її чекала спортсменка з Росії Любов Волосова. Шанс був. У росіянки Юля виграла на ліцензійному турнірі в Болгарії, в третьому періоді поклавши її на лопатки.
Але сутичка на Олімпіаді не склалася. Росіянка стала в глухий захист. Перший період – 0:0. Право брати захват випало Волосовій, і вона його реалізувала, вигравши з рахунком 1:0. Другий період проходив за схемою першого. Юлія спробувала провести атакуючі дії, але росіянка вела захисну боротьбу. На одну з атак Юлі провела контрприйом, взявши один бал і вигравши поєдинок.
Проте у нашої спортсменки був ще один шанс в тому разі, якби Волосова виграла у китаянки. Юля мала б можливість поборотись за "бронзу". Але фортуна знову виявилась не прихильною до неї. Китаянка пройшла у фінал, в якому боролась з японкою, а росіянка здобула "бронзу" в боротьбі з представницею Польщі Монікою Роген. Таким чином Юлія Остапчук посіла сьоме місце.
2012 рік відкрив нові імена спортсменів вільного стилю боротьби нашого міста. Павло Хрусь став срібним призером України і в складі збірної команди взяв участь у чемпіонаті світу в Баку. Володимир Жаханович посів п'яте місце на чемпіонаті України серед молоді та виконав норматив кандидата в майстри спорту.
Добре виступили на змаганнях і "перевірені" борці. Віталій Левчук виборов бронзову медаль чемпіонату України серед молоді і був зарахований до списків збірної команди нашої держави.
Вікторія Бабій у ваговій категорії до 63 кг серед юніорок теж була бронзовою призеркою. Юрій Баландюк виборов "бронзу" на міжнародному турнірі "Чорне море", який проводився в Одесі.
Вдало виступила команда Ковельської ДЮСШ управління освіти у Спартакіаді школярів України.
Спортсмени молодшої вікової групи взяли участь у змаганнях "Юний спартаківець", в яких Дмитро Савчук виборов "бронзу", а Юрій Дрегель став восьмим.
У Ковелі були проведені два всеукраїнські турніри: імені Героя Радянського Союзу Володимира Смирнова та імені Заслуженого тренера України, засновника вільної боротьби у Волинській області Петра Стуса.
Восени наше місто приймало чемпіонат України з вільної боротьби серед молоді, в якому взяли участь збірні команди областей України.
Від себе особисто та всієї борцівської громади хочу подякувати за допомогу в організації та проведенні заходів заступнику міського голови Ігорю Прокопіву, а також Дмитру Рижку, Володимиру Олексюку, Олені Клімашевській, адміністраціям готелів "Лісова пісня" та "Наше місто" й іншим постійним спонсорам наших змагань!
Анатолій МІЛЕХІН,
головний тренер з вільної боротьби Волинської області, Заслужений тренер України.
НА ЗНІМКу: Анатолій МІЛЕХІН та Юлія ОСТАПЧУК.
Фото з архіву автора.
Залишити коментар