Насолода літнього відпочинку біля води всім відома. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися негативної енергії, стресів. Проте користуватися цим благом потрібно розумно і обережно, адже вода помилок не прощає. Вона при легковажному ставленні до себе може просто відібрати найдорожче – життя.
За даними МНС України, на Волині в 2011 році втопилось 114 чоловік, в Україні – 2592. Якщо аналізувати розподіл смертності з причин випадкового утоплення у розрізі регіонів України, то середній коефіцієнт смертності на водних об’єктах складав 6 на 100 тисяч населення, а найвищим він був саме у Волинській області – 10!
Дуже сумна статистика для нашого краю. Тому треба робити відповідні висновки на всіх рівнях для покращення цієї ситуації. Тим більше, що тільки почалась тепла пора, а вода вже забирає життя людей, в тому числі дітей.
З метою забезпечення охорони життя людей на водних об’єктах міста Ковеля в період літнього відпочинку та відповідно до вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України розпорядженням міського голови від 09.04.2012 р., № 108-р:
- встановлено місце організованого літнього відпочинку населення на водних об’єктах міста – міський пляж на річці Турії між автомобільними мостами по вулиці Незалежності та по вулиці Сагайдачного (50 м від мосту по вулиці Незалежності та 150 м від мосту по вулиці Сагайдачного);
- купальний сезон на міському пляжі встановлено з 1 червня до 1 вересня 2012 р.;
- приведено територію та обладнання пляжу у відповідність до вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України;
- встановлено режим роботи пляжу з 9.00 до 21.00 год.;
- проведено обстеження дна акваторії пляжу водолазами-професіоналами;
- в необладнаних для купання місцях встановлено попереджувальні плакати про заборону купання;
- відкрито навігацію для маломірних (малих) суден з 3 травня 2012 року і до початку льодоутворення.
Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про небезпеку. Першою умовою безпечного відпочинку є вміння плавати. Але, на жаль, для декого відпочинок на воді закінчується трагедією.
Тому, щоб не трапилось найгіршого, потрібно пам’ятати правила поведінки на воді та дотримуватися їх:
- Купайтеся краще вранці або ввечері, коли Сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +170С, у більш холодній перебувати довго небезпечно.
- Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
- Утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.
- Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на Сонці.
- Не входьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.
- Купатися краще там, де є рятувальні служби.
- Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим чистим дном.
- Купаючись на «дикому» пляжі, у воду заходьте обережно, пробуючи дно ногою, не пірнайте з берега, гірки, дерева.
- Ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо ви не впевнені у своїх силах.
- Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з нею боротися. Треба плисти униз течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
- Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати якомога більше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.
- Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега.
- Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не плавайте з трубкою при великих хвилях.
- Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана.
- Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
Порушення цих правил залишається головною причиною загибелі людей на воді.
Юрій ДІДКОВСЬКИЙ,
начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та ЦЗН Ковельського міськвиконкому.
Сергій КУРИШЕВ,
старший майстер виробничого навчання курсів ЦО м. Ковеля.
Залишити коментар