Сім простих правил, розроблених Американською кардіологічною асоціацією, допоможуть не тільки уникнути проблем із серцем, а також знизять ризик розвитку онкологічних захворювань. Ось ці правила: необхідно займатися спортом, не допускати появи зайвої ваги, дотримуватись здорового харчування, стежити за рівнем холестерину в крові, тиском і рівнем цукру. А ще – кинути палити.
Коли іде мова про правильне харчування, лікарі наполегливо рекомендують дотримуватись середземноморської дієти, котра допомагає знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань майже на третину.
В 50-ті роки XX століття Анселом и Маргарет Кей був вжитий термін "середземноморська дієта" як система звичок і принципів харчування, яких традиційно дотримуються середземноморські жителі. Дієта стала популярною в зв'язку з так званим "французьким парадоксом": незважаючи на те, що жителі півдня Франції вживають велику кількість жирів, вони мають набагато нижчі показники серцево-судинних захворювань, ніж жителі таких країн, як США.
Середземноморська дієта вирізняється, насамперед, високим відсотком фруктів, овочів, картоплі, бобів, горіхів, насіння, хліба та інших хлібних зернових, які вживаються в їжу; активним використанням під час приготування страв оливкової олії (як для смаження, так і для приправ до різного виду салатів); вживанням помірної кількості риби і невеликої кількості м'яса (в більшості вживаються йогурти із знежиреного молока і сири з низьким відсотком жирності типу моцарелли, фети, халумі, цфатського сиру); помірним вживанням червоного вина (зазвичай з їжею); солодощів (не щодня) та веденням активного способу життя.
Василь ЛЕВЧУК,
начальник відділу охорони здоров’я міськвиконкому.
Залишити коментар