Минулого тижня за участю голови районної ради Ігоря Верчука, представників виконавчої влади району, правоохоронних органів, духовенства, окремих громадських установ та організацій, сільських та селищних голів відбулась нарада. Присутні зібралися тут для того, аби спільно обговорити вже давно наболілу для багатьох проблему, яка стосується дотримання антиалкогольного законодавства та торгівлі алкогольними напоями на території Ковельського району.
Вів нараду, яка пройшла у формі "круглого столу", керуючий справами апарату районної ради, її депутат Андрій Броїло. Андрій Петрович на початку робочої зустрічі оголосив порядок денний, представив учасників засідання, а також — новообраного голову районної ради Ігоря Верчука, який і мав вступне слово.
"Всі заходи, які проводилися протягом останнього часу з метою профілактики, конкретних позитивних змін не дали. Алкоголізм — це соціальне явище, що потребує пильної уваги та контролю. І його, на превеликий жаль, ніяк не можна викоренити із життя", — зауважив Ігор Васильович.
Головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, запобігання і виявлення корупції та оборонної роботи апарату Ковельської райдержадміністрації Сергій Мацюк розповів про співпрацю органів влади з силовими структурами. Під час доповіді Сергій Іванович зауважив, що 60 % кримінальних діянь на Ковельщині скоюється в стані алкогольного сп'яніння (зок рема, нещодавно прикрий випадок, що призвів до смерті людини, трапився на території Старокошарівської сільської ради), а також наголосив, що "з наскоку" подолати згадуване вище негативне явище не можна — можна лише вживати профілактичні заходи, які б позитивно впливали на "хворобу", пов'язану із пияцтвом.
Виступаючого доповнила начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лариса Білинська. Лариса Іванівна поінформувала про діяльність робочої групи за дотриманням законодавства у сфері торгівлі алкогольними напоями.
Після цього Голобський селищний голова Сергій Гарбарук висловив критичне зауваження на адресу торгово-розважального закладу "Смачно", що діє в Голобах і який не дотримується режиму роботи. Мовляв, жителі громади вже не раз зверталися до нього із цим питанням.
Заступник начальника Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Олександр Домнюк закликав селищні і сільські ради, громадських активістів до тісної співпраці із працівниками міліції, яка б, нарешті, могла дати бажаний результат.
Начальник сектора державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Ігор Приймак також наголосив на важливості взаємодії громадськості із правоохоронними службами.
Старший прокурор Ковельської міжрайонної прокуратури Оксана Бородчук виступила з інформацією про роботу органів прокуратури. Оксана Василівна акцентувала, що в районі є непоодинокі випадки фактів, коли на території або поблизу навчальних закладів неповнолітнім особам продають алкогольні напої, зокрема пиво. Доповідач зазначила, що першочерговою в таких критичних ситуаціях повинна бути допомога сільських і селищних рад, які мають постійно тримати це на контролі.
Свою думку від імені духовенства висловив старший благочинний УПЦ Ковельського району протоієрей Володимир Ровінський. "Пияцтво — "бомба" сповільненої дії, яка винищує фізично і духовно третину населення. І щоб хоч трохи призупинити її, ми всі повинні діяти спільно", — наголосив священик.
Свої методи боротьби із задавненою "хворобою" суспільства запропонував пастир Церкви "Християни віри Євангельської" Олександр Гоцик.
Варто зазначити, що до обговорення наболілого питання під час наради долучалися представники громадських організацій, сільські та селищні голови. Цікавився окремими питаннями голова районної ради Ігор Верчук.
Учасники засідання говорили про те, що загальновідомим для багатьох громадян є той факт, коли на Брестському та привокзальному ринках спирт незаконно продають з-під прилавка, а також порушували проблему функціонування так званих гарячих "точок" на селі.
Зазначалося, що і в багатьох торговельних закладах немає відповідних ліцензій на реалізацію спиртогорілчаних виробів.
Присутні цікавилися тим, чому багатьом горе-підприємцям їх протиправна діяльність "сходить з рук" в той час, як від пияцтва гинуть чи прирікають себе на свідому смерть люди. І такому "бізнесу", на жаль, не можуть зарадити безневинні сльози рідних, в оселях яких оселилася чорна біда, з якої вони самотужки не можуть вибратися.
Виступаючі зосереджували увагу на тому, аби правоохоронні органи зробили все можливе, щоб побороти "зеленого змія", зазначали, що важливу роль в боротьбі із пияцтвом відіграють профілактичні заходи, які потрібно постійно практикувати із підростаючим поколінням.
Інформація, що стосується цього, повинна висвітлюватись і в місцевих засобах масової інформації.
Підсумки "круглого столу" підбив керуючий справами виконавчого апарату районної ради Андрій Броїло, зауваживши: "Ми будемо робити все можливе, щоб спільно побороти це зло на місцевому рівні".
Завершив нараду голова районної ради Ігор Верчук.
Оксана БІРУК.
Залишити коментар