Кожні 30 хвилин в Україні помирає жінка від раку молочної залози. Ця хвороба посідає перше місце у структурі онкозахворювань серед представниць прекрасної статі. Однак, попри страшну статистику, далеко не всі квапляться вчасно обстежитися. А це, як запевняють медики, наразі єдиний спосіб перемогти рак. Кожна жінка повинна собі сказати: «Я буду здоровою та щасливою». І саме цими словами названа програма, покликана попередити утворення раку молочної залози на Волині. А безкоштовно скористатися нею може кожна жінка, навіть у найвіддаленіших куточках нашого краю. Щороку в нашій області діагностують понад двісті випадків захворювання на рак грудей. Дуже часто жінки дізнаються про хворобу і починають лікування надто пізно, тому й не отримують бажаного результату. Лікарі переконують: якби онкозахворювання було виявлено на першій стадії, у дев’яти з десяти випадків його можна було б вилікувати. Шанс вижити з раком грудей четвертої стадії має одна жінка з десяти. Саме тому так важливо виявляти пухлини, в яких є лише зародки злоякісного процесу.
З цією метою було започатковано цільову програму «Я буду здоровою та щасливою», що існує за підтримки обласної організації Партії регіонів, Фонду Бориса Клімчука «Рідна Волинь» і ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса». Завдяки програмі жінок безкоштовно обстежують на пересувних мамографах. Це спеціальні рентген-апарати, за допомогою яких можна виявити найменші пухлини у молочних залозах.
– Наше завдання – буквально взяти за руку і завести на обстеження кожну жінку, – каже голова правління ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» Дмитро Глазунов. – Адже у боротьбі з раком найважливішу роль відіграє попередження і раннє виявлення патології.
У зручний час мамографічний комплекс приїздить в організацію чи установу, оперативно обстежує працівників (від 30 до 75 осіб за один день), а вже за кілька днів інформацію про результати передають назад безпосередньо на підприємство.
Нині на Волині працює два пересувних комплекси: в обласному онкодиспансері та в Луцькій міській лікарні №1. Завдяки активному впровадженню так званих скринінгових програм мамографи дістаються навіть у найвіддаленіші куточки нашого краю.
Відтак на Волині обстежено рекордну кількість жінок, чим не може похвалитися жодна інша область. Тільки за минулий місяць у Луцьку за допомогою пересувних мамографів було обстежено майже 300 жінок (виявлено 18 передраків та один рак). Тим часом на Ковельщині, Старовижівщині та Ратнівщині здійснено 639 оглядів (у 25 жінок діагностовано передрак, у двох – підозра на рак та виявлено один рак). У даний момент «обласний» мамограф обстежує жінок на Ратнівщині, а «міський» – завершує обстеження працівниць луцьких дитсадків. Так, протягом травня-червня у 33 дошкільних навчальних закладах міста було оглянуто близько семисот жінок, у 41 – виявлено передрак.
– Ми щодва роки обов’язково проходимо мамографічне обстеження, – каже Ніна Матвіюк, завідувачка ДНЗ №5, де нещодавно побувала програма «Я буду здоровою та щасливою». – Для цього потрібно відпроситися з роботи, поїхати в поліклініку, висидіти у черзі (а там, до слова, завжди є черга!). Словом, це ціла проблема. А тут автомобіль з мамографом приїхав прямо у наш садочок, обстеження пройшли у робочий час, на місці. Жодних черг, швидко і, до того ж, обстежуєшся серед своїх.
Коли й ви хочете бути обстеженою та пройти мамографію безпосередньо на підприємстві, зверніться з такою пропозицією до свого керівництва. Програма «Я буду здоровою та щасливою» готова відвідати вашу організацію! Для цього потрібно лишень зателефонувати за номером (0332) 72-15-62 і замовити виїзд мамографічного комплексу на ваше підприємство.
Наголошуємо: для усіх підприємств обстеження проводиться безкоштовно!
Інна СЕМЕНЮК.
Медики не приховують: рак – страшна недуга, котра посідає першу сходинку за кількістю летальних випадків, і застрахуватися від неї годі. Однак при цьому фахівці наголошують, що знизити ймовірність стати жертвою злоякісної пухлини молочної залози можна, варто лише дотримуватися кількох правил. Потрібно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, а найважливіше – вчасно обстежуватися, тим паче, якщо ви – у групі ризику:
Пам’ятайте: найкращим методом раннього виявлення хвороби є мамографія. Вона дає винятково високі шанси на одужання і допоможе зберегти життя!
Залишити коментар