В останні роки на дорогах України щорічно виникають десятки тисяч автомобільних аварій і катастроф, у яких гинуть та отримують травми тисячі людей. Невміле та несвоєчасне надання медичної допомоги призводить до смерті. Причини дорожньо-транспортних подій можуть бути різноманітні. Це, насамперед, порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості руху, недостатня підготовка осіб, що керують автомобілем, слабка їх реакція та технічні несправності автомобілів. Нерідко причиною аварій і катастроф стає керування автомобілем осіб у нетверезому стані.
Немає правил, придатних для всіх умов руху. Крім одного – за кермом завжди треба бути максимально обережним і уважним. Це допоможе вам уникнути багатьох небезпечних ситуацій. Їздіть зрозуміло для навколишніх! Намагайтеся керувати автомобілем так, щоб ваші дії ніколи не були несподіваними для інших водіїв і пішоходів. Коли поведінка іншого водія вам не дуже зрозуміла, знижуйте швидкість. Якщо водій попереду знижує швидкість, не поспішайте його обганяти, спочатку усвідомте, чому він це робить.
Не будьте самовпевненим, остерігайтеся невпевнених. Звикайте керувати автомобілем, заглядаючи далеко вперед і назад. Не можна водити автомобіль з розрахунком на те, що уникнути небезпеки вам допоможуть вміння та розсудливість інших водіїв. Треба завжди самому бути готовим уникнути небезпечних наслідків помилок або легковажності навколишніх.
Будьте психологом! Під час руху за іншим автомобілем, намагайтеся передбачити дії його водія, щоб бути готовим до будь-яких несподіванок.
Небезпечно рухатися без зупинок тривалий час – це притуплює увагу. Монотонна їзда має гіпнотичну дію. Час від часу змінюйте темп руху, зупиняйтесь для відпочинку.
Тримайте кермо без напруження, але обов’язково обома руками. Це дозволяє вести автомобіль без великих зусиль і миттєво вирівнювати його при поштовхах.
Вночі водій стомлюється швидше через напруження зору і підвищену увагу. Тому треба частіше зупинятися для відпочинку. Ніколи не керуйте автомобілем, якщо ви нездорові або почуваєте втому.
Дотримання дистанції
Найголовніше для забезпечення безпечного руху у потоці машин – це інтервал і дистанція. Не «працюйте ліктями» на дорозі: по обидва боки вашого автомобіля завжди повинно залишатися хоча б по півметра простору. При зустрічах з автопоїздом інтервал треба збільшувати до одного метра, тому що причіп рідко коли йде по сліду тягача.
Звикніть завжди триматися правіше. Хороший водій повинен займати на дорозі не більше місця, ніж йому призначено. Не «висніть на хвості» у автомобіля, що йде попереду. Це втомлює і завжди небезпечно.
Вміле застосування гальма – найпереконливіше свідчення високої майстер- ності водія. Воно тим вище, чим рідше і плавніше ви гальмуєте. Різке гальмування – це вірний шлях до заносу і виходу автомобіля з-під контролю. Намагайтеся завжди дотримуватися такої дистанції, щоб гальмувати лише у крайньому випадку. Знизивши швидкість на одну третину, ви скоротите гальмівний шлях більш, ніж удвічі.
Завжди перевіряйте роботу гальм, коли сідаєте за кермо автомобіля (особливо незнайомого). Доведіть керування гальмами до повного автоматизму, і ви виграєте чимало часу для оцінки дорожньої обстановки.
Ні в чому так не помітна різниця між майстром і недосвідченим водієм, як у користуванні передачами і гальмами.
Тільки повороти доріг по- справжньому перевіряють наше вміння водити автомобіль безпечно.
Дмитро ГРИГОРАШИК, начальник медичної служби цивільного захисту Ковельського МТМО. (Далі буде).
Залишити коментар