Рак шкіри є доволі поширеним захворюванням: щороку по всьому світу ним хворіє близько 1 млн. чоловік. Регулярно перевіряйте стан Вашої шкіри.
На сьогоднішній день серед жіночого населення рак шкіри займає друге місце після раку молочної залози, а серед чоловічого населення – третє місце після раку легень та раку простати.
Родимкою, або невусом, є пігментоване утворення на поверхні шкіри, що носить природжений або придбаний характер. Родимки найчастіше бувають у вигляді горошини або темно-коричневої плямочки. Вони можуть бути плоскими, а можуть виступати над поверхнею шкіри, часто з родимок росте волосся.
Зазвичай, родимки не викликають яких-небудь незручностей у свого власника, оскільки є доброякісним новоутворенням. Вони виникають унаслідок порушення синтезу і обміну меланіну. Родимки можуть виникнути як в дитинстві, так і в зрілому віці.
Зростання кількості родимок можуть спровокувати (окрім ультрафіолетових променів) масаж, травма, гормональне лікування і багато інших причин. Якщо на родимку регулярно впливати ультрафіолетовими променями, вона рано чи пізно почне перероджуватися в меланому. Найбільш небезпечні в цьому відношенні родимки, розташовані на ступні і долонях, оскільки вони частіше за інших перероджуються в меланому.
Будь-яку людину повинні відразу ж насторожити наступні зміни родимок:
Захворюванню можна запобігти, видаливши родимку. Робити це можуть тільки висококваліфіковані лікарі. Категорично забороняється видаляти родимку самостійно. Після виявлення змін, що відбуваються з родимкою, потрібно відразу ж припинити будь-який контакт пошкодженої частини шкіри із сонячними променями, засмагати не можна. Потрібно якнайскоріше звернутися до лікаря.
Перш ніж приймати рішення про видалення родимки, необхідна консультація онкодерматолога і дерматолога. Після необхідної операції по видаленню невуса потрібен ще цілий ряд гістологічних досліджень по спостереженню за видаленими тканинами. Не існує якогось універсального способу видалення родимок. Основними методами такого видалення родимок є електрокоагуляція, кріодеструкція, лазерне видалення, хірургічне втручання. У кожному окремому випадку це питання вирішується індивідуально. В деяких випадках потрібне видалення не тільки безпосередньо самої родимки, але і здорової шкіри навколо неї.
Як ми можемо попередити шкідливий вплив сонячного проміння на шкіру:
У зв’язку з централізованим проведенням по всій Україні під патронатом Міністерства охорони здоров’я «Дня діагностики раку шкіри» з метою раннього виявлення та профілактики меланоми в обласному ШВД, що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Шевченка, 30, буде проводитись безкоштовна діагностика меланом та підозрілих новоутворів.
Бажаючих пройти обстеження просимо звернутись в Ковельський шкірно-венерологічний диспансер.
Наталія СЕНИК,
головний лікар шкірно-венерологічного диспансеру.
Залишити коментар