Напередодні Дня міста Ковеля та 68-ої річниці визволення його від фашистських загарбників в культурно-просвітницькому центрі відбулось відкриття виставки творів місцевих художників та виробів ковалів.
Саме місцевий коваль, як свідчать перекази, в далекому минулому на прохання Данила Галицького викував йому меча. «То буде віднині це місто зватися іменем твоїм», – мовив князь.
Отож не випадково свої роботи на виставці представляли і ковельські ковалі. Серед них – Микола Бідюк, Михайло Трофімов, Анатолій Муха та Юрій Вавринюк. Майстри ковальської справи займаються цим уже понад 15 років.
Колекція їх різнопланова. Це – кований столик, лавка, камінний набір, підвазонник, старовинний оберіг кожного дому – підкова. Балконні і сходинкові огородження, паркани, декоративні решітки, ліхтарі, світильники та інші елементи інтер’єру – це далеко не повний перелік робіт майстрів цього виду ремесла.
Свої творчі доробки місцеві ковалі представили і в містечку майстрів на День міста.
Продемонстрували уміння широкому загалу і добре знані художники: Оксана Цюп’яшук, Світлана Солодун, Олена Цьомик, Ольга Комісарик, Ольга Гайдай, Лариса Іщук член Національної спілки художників України Віктор Бурчак, Микола Герез, член Національної спілки художників України Валентин Данилюк, який є також і майстром різьблення по дереву.
Приємно, що художницький загін поповнився новими іменами. Це – Юлія Теличко та Ірина Ковальчук.
Загалом на виставці експонувалось 37 картин, вироби із дерева, розпис на склі.
Із словами вітання до присутніх на відкритті виставки звернувся Ковельський міський голова Олег Кіндер: «Вироби, що тут виставляються, дійсно варті уваги і широкого визнання».
Олег Олексійович висловив вдячність тим, хто представив свої роботи, відзначив їх високий професіоналізм та побажав нових творчих доробків.
Слово мав член Національної спілки художників України Валентин Данилюк. «Наше місто дуже талановите», – відзначив він. Художник також подякував учасникам виставки за роботи. В залі картини Валентина Данилюка експонувались під назвами: «Церква в Секуні», «Ідуть дощі», «На хуторі», «Весна» та ін.
Художниця Оксана Цюп’яшук також звернулася до глядачів. «Ці виставки корисні тим, що ти можеш порівняти власні роботи із іншими, побачити свій ріст за певний період, а «здорова» конкуренція іде на користь художникам». Вона також подякувала організаторам виставки.
Директор Ковельського історичного музею Маргарита Матвійчук завершила офіційне відкриття мистецького заходу. «Такі виставки об’єднують творчі доробки майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. У нас – ціла плеяда талановитих людей, їх роботи відомі не тільки в Україні, а й за її межами», – наголосила Маргарита Євгеніївна.
Багато хороших слів на заході було сказано на адресу директора Ковельської художньої школи ім. Андроника Лазарчука Олени Цьомик під «крилом» якої виховуються нові таланти.
Музичне вітання присутнім подарувала Ольга Середа.
Виставка діятиме протягом місяця.
Оксана БІРУК.
Залишити коментар