У неділю 12 серпня у Ковелі відбулося урочисте освячення храму на честь священномученика Анатолія Ковельського, Митрополита Одеського.
Чин освячення та Божественну літургію звершив єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. Владиці співслужили благочинний храмів міста Ковеля протоієрей Володимир Ровінський, духовенство міста та гості у священному сані. Молитви, що їх виголошували священнослужителі, супроводжував душевний спів хору.
Під час освячення в фундамент храму була закладена капсула з пам’ятною грамотою.
Щоб стати свідками небуденної події, у спільній молитві розділити радість свята, до церкви зійшлося чимало прихожан та гостей. Невеличкий храм навіть не вмістив усіх вірян. В урочистості взяли участь голова Ковельської райдержадміністрації, депутат обласної ради Іван Смітюх, представники депутатського корпусу міської ради.
Парафіяни гостинно зустріли владику Володимира запашним короваєм, а вихованці недільної школи «Благовісники» – віршованими рядками.
Після завершення Божественної літургії відбувся хресний хід довкола новоосвяченого храму. Владика Володимир благословив присутніх іконою священномученика Анатолія, окропив освяченою водою. Єпископ привітав ковельчан з освяченням нової церкви, побажав усім молитовного заступництва священномученика Анатолія.
Настоятелем храму є протоієрей Олександр Кобенко. Родом молодий священик із Дніпропетровщини, а на Волинь потрапив, одружившись на ковельчанці. Його дорога до Бога розпочалася ще у восьмирічному віці, коли у хлопчини зародилося палке бажання відвідувати недільну школу. Православні традиції здавна глибоко шанувалися у родині священика, і сьогодні чільне місце в його домашній бібліотеці займає Біблія та молитвослов, які отець Олександр успадкував від прадідуся.
Після освячення храму владика Володимир вручив отцю-настоятелю високу нагороду Предстоятеля Української Православної церкви Блаженнійшого митрополита Володимира, – хрест з прикрасами та привітав із 30-річчям, яке о. Олександр відзначив того дня.
У свою чергу отець Олександр подякував владиці, духовенству, прихожанам за участь в освяченні першого в світі храму на честь священномученика Анатолія Ковельського. Висловив слова вдячності усім, хто щирою працею, фінансовою підтримкою сприяв зведенню церкви.
Чимало людей, які брали активну участь в будівництві, були нагороджені церковними відзнаками та грамотами.
Історик та богослов митрополит Анатолій, який народився у Ковелі 19 серпня 1880 року, був видатним церковним діячем свого часу. В роки гонінь на Церкву зазнав арештів, заслань та ув’язнень. У 1928 році він був призначений керуючим Одеською єпархією, в 1932 році був возведений в сан митрополита. У 1936 році митрополита Анатолія було заарештовано і засуджено на п’ять років таборів.
Потерпаючи від тяжких хвороб і випробувань в умовах жорстокого ув’язнення, святитель Анатолій, як мученик помер в Килтовському Ухто-Печорському таборі (Республіка Комі) 23 січня 1938 року.
У 2000 році сповідника віри зачислили до лику святих мучеників. День пам’яті святого угодника Божого православна церква вшановує 23 січня. Цей день є престольним святом храму.
Ошатний дерев’яний храм на честь священномученика Анатолія Ковельського по вулиці Ватутіна, без сумніву, став величною святинею і окрасою Ковеля, духовною скарбницею для кожної людини, яка, перебуваючи в радості чи скорботі, шукає спілкування з Богом.
Світлана ЛЯШУК.
НА ЗНІМКАХ: під час освячення храму на честь священномученика Анатолія Ковельського у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар