На Ковельщині та й на всій Волині добре відоме ім'я Наталії Тхоржевської, педагога із села Дубового, активної учасниці громадського й волонтерського руху. Сьогодні пропонуємо увазі читачів розповідь про добрі справи Наталії Дмитрівни та її однодумців по громадській роботі.
У волонтерському строю пані Наталія – з перших днів війни 2014 року. Жінці вдалось згуртувати небайдужих однодумців та вміло координувати діяльність волонтерського центру Громадської організації "ДІЄМО ВЖЕ" (керівник – Олена Головій). Попри вік, професії, захоплення, посади, статуси, політичні уподобання, люди об'єднались задля досягнення спільної мети – наближення Перемоги.
Волонтерський рух функціонує у Дубовому. Підприємці Юрій Тищук і Тетяна Коваль (чоловік якої нині стоїть на захисті України), не роздумуючи, надали приміщення в безоплатне користування й долучились до волонтерської праці.
На сторінці ГО "ДІЄМО ВЖЕ" у Фейсбуці можна прочитати детальніше про кожну важливу справу, яку роблять жителі громади. Інформація оновлюється не від події до події, а щодня! Тому що для цих людей волонтерство – громадянський обов’язок.
Вони організовують збір коштів на амуніцію, спорядження, техніку, медикаменти, виготовляють та знаходять усе необхідне і доставляють бійцям у "найгарячіші" точки та жителям прифронтових населених пунктів і деокупованих територій.
Від початку повномасштабного вторгнення ГО вдалось залучити понад 1млн. грн. для потреб ЗСУ. У співпраці з волонтерами, жителями громади, з благодійними фондами, громадськими та волонтерськими організаціями, церковними громадами їм вдалося задовільнити потреби тисяч військовослужбовців та цивільних.
За цей час завдяки ГО "ДІЄМО ВЖЕ" придбано та доставлено на фронт – 4 автомобілі (а ще 8 за сприяння ГО перевезено через кордон і доставлено бійцям), 10 комплектів гуми для авто, 11 генераторів, 2 тепловізори та прилад нічного бачення, 2 цифрові сучасні радіостанції Моторола 4800, 2 сонячні панелі з інвекторами, різні гаджети, десятки павербанків, інтелектуальні батареї до квадрокоптерів, глушники, сотні лопат, сокир, кирок для укріплення бліндажів, десятки комплектів термобілизни,
більше сотні кровоспинних турнікетів та кровоспинних бандажів, 50 питних систем, десятки портативних газових пальників і кемпінгових балонів, понад 50 спальних мішків, сотні гумових чобіт та іншого взуття, устілки, м'які ноші тощо.
Волонтери організації виготовили 16 “буржуйок”, які зігрівають наших захисників (12 з них – завдяки Юрію Димарчуку).
Також сплели кілька десятків маскувальних сіток і кікімор, які так необхідні бійцям на фронті.
Дуже потрібні захисникам й окопні свічки. Тож спільно з Ковельським промислово-економічним фаховим коледжем (Наталія Ільїна), з волонтерами ГО в Польщі (Володимир Комбаров) та Секунською гімназією вдалось виготовити та передати на фронт понад 1000 окопних свічок.
За посередництвом ГО "ДІЄМО ВЖЕ" зібрано і передано односельчанам, які постраждали від вибуху внаслідок російської агресії, 145 тис. грн.
Варто зазначити, що суми, які зібрано організацією, – велика заслуга кожного, хто допомагає фінансово навіть найменшою сумою.
ххх
Відверто кажучи, початковим задумом організації було активізувати волонтерський рух в громаді. Та вже за короткий проміжок часу вдалось налагодити співпрацю з багатьма однодумцями за її межами.
Тож нині партнерами центру є ГО "Українська асоціація захисту здоров'я "Марлог-Кадуцей"”, "Волонтерська сотня" м. Брешія (Італія, Алла Савіч), команда "ХімОпт" (Віктор Оліферович), ТзОВ "Сотік Агро" (Віталій Присяжнюк), ТОВ "Ліс та Сад" (Сергій і Яків Дудки), військові капелани Станіслав Беспалов (Ковель), Матвій Олійник (Люблинець), Іван Зеленко (смт Стара Вижівка), волонтерська команда Орисі
Сацюк (смт Люблинець), ГО "Право – За Людей" (Богдан Гнатюк), Ковельська станція юних натуралістів (Наталія Майсак), Ковельський промислово-економічний фаховий коледж (Тетяна Селівончик), а також громадські організації та окремі волонтери в Польщі, Німеччині, Нідерландах.
Постійно підтримує діяльність ГО "ДІЄМО ВЖЕ" й долучається до важливих цільових зборів за запитами бійців Благодійний фонд Івана Омелянюка "Майбутня Волинь-Україна". Зокрема, за їх підтримки було придбано станцію супутникового зв'язку Starlink (і доставлено нашим бійцям-землякам на фронт, аби вони завжди перебували на зв'язку), термічні устілки-"зігрівайки", тепловізор, необхідні гаджети та багато іншого.
Більше 12 волонтерських поїздок було організовано ГО від початку повномасштабного вторгнення на Запорізький, Донецький і Харківський напрямки. Скажімо, в одну з останніх волонтерських поїздок передали у 28 ОМБр 300 кг пасів для кріплення вантажу, 500 кг брезенту (передані нашими односельчанами з Польщі), а також кирки, ковдри, чоботи, лопати, сокири та інше. Зібрали необхідні медикаменти (за запитом військового лікаря) у прифронтовий госпіталь та медичні заклади на Запоріжжі.
Турботливими господиньками центру (Тетяною Коваль, Марією Шалаботовою, Катериною Мартинюк, Галиною Рябко, Валентиною Жердецькою, Галиною Більшевич) – лише для цієї поїздки, виготовлено і передано 80 банок м'ясних консервів, а загалом – кілька сотень банок м'ясної і рибної консервації. Невтомна волонтерка Тетяна Моголюк спекла понад 70 буханців хліба та зв'язала воїнам кілька десятків тепленьких жилетів, які наші бійці одягають під бронежилет, кажучи: "Так і тепліше, і м'якше".
Постійно співпрацюють з ГО й працівниці реєстратури Ковельської поліклініки, які передали більше сотні пар в'язаних шкарпеток, засобів гігієни та інших потрібних речей, а також постійно долучаються фінансово на дизпаливо. Жінки завжди з любов'ю й молитвою "утеплюють" наших захисників, як й інші небайдужі люди, що приносять готові вироби у поліклініку.
Невтомні волонтерки-швачки Любов Пантолік Веремчук, Людмила Поляк, Оксана Плева, Раїса Хвещук, Анна Середюк, Світлана Шевчук, Галина Рябко, Тетяна Нікітчик, Валентина Жердецька, Катерина Мартинюк, Юлія Шум, Людмила Мацюк, Ніна Горбач, Олена Мартинюк, Софія Головій, Галина Більшевич, Наталія Майсак, Олександра Сахно, Галина Фоменко постійно виготовляють для бійців необхідні речі та амуніцію.
ГО було закуплено десятки рулонів різної тканини та швейної фурнітури, з якої пошили й передали на фронт понад 200 розвантажувальних жилетів, понад 100 плитоносок, до яких закупили 80 комплектів бронеплит і сформували бронезахист для бійців.
Відправили захисникам понад 1000 дощовиків-пончо, кілька сотень пар літніх і утеплених військових штанів, понад 500 флісових кофт, більше 1000 флісових шапок, бафів та балаклав, тенісок, спідньої білизни, більше сотні панам, москітних сіток тощо.
ххх
До формування передач постійно долучаються працівники Дубівського ліцею, установ і закладів громади, які виготовляють дуже багато різноманітних домашніх смаколиків для наших захисників, а також шиють теплі речі.
Незмінною підтримкою в організації поїздок є й "Облапська волонтерочка" (підрозділ ГО "ДІЄМО ВЖЕ" в с. Облапах). Родини із задоволенням готують багато різної домашньої смакоти на передову і у прифронтові госпіталі. Щоразу дивують, додаючи до своїх вже "фірмових" страв все нові й нові.
Небайдужі до збору продуктів й односельчани, які завжди приносять смачну домашню консервацію, сало, готові м'ясні й рибні консерви.
До збору необхідних передач на фронт долучаються мешканці та релігійні громади навколишніх сіл, учні місцевих шкіл, вимушені переселенці.
Одна справа зібрати, а інша – доставити. Цю нелегку й часом небезпечну місію взяли на себе водії – волонтери ГО “Діємо Вже” Віктор Самчук та Володимир Босак. Щоразу впродовж поїздки вони бувають в кількох областях (Донецька, Харківська, Запорізька) і відвідують понад 10 позицій, куди доставляють вантажі нашим захисникам і простим українцям, що постраждали від російської агресії.
Важливі речі для цивільного населення прифронтових територій передають і за посередництвом міжнародного БФ "Загін небайдужих" – дитячий одяг та взуття, засоби гігієни, побутові речі, продукти харчування. Зокрема, тоннами туди потрапляє і волинська картопля, яку збирають завдяки небайдужим господарникам Ковельщини та Старовижівщини.
Не оминають дубівчани і мистецький фронт. Адже їх ляльки-мотанки рятують життя нашим захисникам. Про них говорить українське телебачення, а їх роботами захоплюються в усьому світі.
Завдяки невтомній праці та ініціативності волонтери взяли участь в організації благодійних ярмарків в Ізраїлі та США спільно з Міжнародним волонтерським логістичним центром "МАРЛОГ" для придбання тактичної медицини для воїнів. Зокрема, завдяки проєкту "ART SALE" понад 200 ляльок-мотанок продаватимуть на благодійному ярмарку в Лос-Аджелесі та на сторінці аукціону.
Координаторами проєкту є Наталія Тхоржевська, яка лялькарством займається уже більше десяти років, та керівник Міжнародного волонтерського логістичного центру "МАРЛОГ" Наталія Попова. Їм вдалось об'єднати 80 майстринь з 19 регіонів України, які виготовляли ляльки для цієї благодійної акції. Деякі з мотанок виготовляли під обстрілами, в укриттях та на окупованих територіях. Тож у кожної – своя "душа" та історія.
ххх
Злагоджена і плідна робота волонтерів просто вражає. Тож низький уклін Вам за безкорисливу щоденну працю! Щира вдячність – ГО "ДІЄМО ВЖЕ" за роботу центру. Спасибі всім за готовність завжди прийти на допомогу, за фінансову та матеріальну підтримку. Ваша невтомна праця на благо України об'єднує і наближає нашу Перемогу.
Підготувала Аліна Романюк.
Фото з архіву ГО "ДІЄМО ВЖЕ".
Залишити коментар