Майже 70 років минуло з того часу, коли затихли останні постріли Великої Вітчизняної війни. Але й до сьогодні дають про себе знати страшні “подарунки”, які війна залишила за собою.
Як повідомив редакції головний спеціаліст відділу цивільного захисту в м. Ковелі та Ковельському районі Територіального управління МНС України у Волинській області Андрій Шрамко, восьмого червня ц. р. надійшло повідомлення від жителів Любитова Ковельського району про те, що неподалік села знайдено предмети, схожі на боєприпаси часів Другої світової війни. На місце виклику прибули представники відділу цивільного захисту в м. Ковелі та Ковельському районі ТУ МНС України у Волинській області.
В ході додаткового обстеження території “еменесники” виявили п’ять авіабомб (чотири ФАБ-250 та одну ФАБ-100), два снаряди та три ручні гранати, які пролежали в землі з часів Великої Вітчизняної війни. Знахідку одразу було взято під охорону співробітниками міліції.
Рятувальникам не вперше доводиться мати справу із смертельно небезпечними “пам’ятками” війни, однак у цьому випадку ситуація ускладнювалася тим, що боєприпаси були небезпечні для транспортування.
У четвер 14 червня було скликане екстрене засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолює перший заступник голови райдержадміністрації Борис Андріюк.
В ході засідання, враховуючи особливу загрозу виявлених вибухонебезпечних предметів, було вирішено знешкодити смертоносний арсенал на території Любитівської сільської ради. При цьому визначено безпечну відстань до населеного пункту, дорогу транспортування, вжито інших заходів безпеки.
Того ж дня фахівці групи піротехнічних робіт Територіального управління МНС України у Волинській області успішно знешкодили знайдені боєприпаси. Керував роботами старший групи майор служби цивільного захисту Олег Тарасюк.
Шановні громадяни! Якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас або є підозрілим, – не торкайтеся його! Необхідно огородити місце знахідки, вжити інших заходів, щоб недопустити до нього сторонніх осіб, а про підозрілий предмет слід негайно повідомити підрозділ МНС, зателефонувавши за номером «101». Подальша справа – за рятувальниками.
До речі, на сьогоднішній день в Ковельському районі серед місць, визначених для знешкодження боєприпасів – кар’єр поблизу села Калинівки (Люблинецька селищна рада).
Однак жителі Калинівки та Довгонос Люблинецької селищної ради звернулися до влади з проханням припинити знешкодження боєприпасів в цій місцевості, адже, за їх словами, від вибухів частково руйнуються житлові будинки, зазнають пошкоджень надмогильні пам’ятники кладовища, яке знаходиться неподалік. Тож районна державна адміністрація спрямувала в Територіальне управління МНС України у Волинській області лист з проханням провести дослідження і дати експертну оцінку можливості подальшого знешкодження вибухонебезпечних предметів на згаданій території.
Прийнято рішення до висновку експертизи знешкодження боєприпасів поблизу села Калинівки не здійснювати.
Світлана ЛЯШУК.
Залишити коментар