(Закінчення. Поч.в минулому номері газети).
Під час звіту міський голова Олег Кіндер отримав чимало запитань із залу як в усній формі, так і через письмові записки. Громаду цікавили питання, що стосуються галузі охорони здоров'я, соціального захисту, комунального господарства, зокрема, благоустрою міста. На більшу частину з них міський голова дав вичерпні відповіді безпосередньо в залі. Решту буде роз'яснено найближчим часом.
– Олеже Олексійовичу, скажіть, коли будуть проводитьсь роботи з благоустрою по вул. Романа Данилевича, де надавались земельні ділянки для індивідуального будівництва учасникам АТО?
– З приводу цього варто говорити не тільки про цю вулицю, а й вул. Зерова. Сьогодні там проводяться роботи з водовідведення, завершення яких маємо дочекатися. Тож навесні, лишень дозволять погодні умови, приступимо до ремонту доріг, робіт з проведення вуличного освітлення і т. д.
– Як вирішується питання облаштування центрального входу від вул. Театральної до Ковельської школи мистецтв?
– Стосовно цього плануємо облаштувати пішохідну доріжку через територію СШ № 3, обгородити її й провести там освітлення, аби таким чином з'явився вихід до зупинки біля цього навчального закладу.
Неодноразово порушувалось питання щодо облаштування центрального входу з вул. Театральної. Але сьогодні зробити це неможливо, тому що земельні ділянки на цій території приватизовані, і їх власники не дають своєї згоди на проведення таких робіт.
– Коли буде проведений капітальний ремонт подвір'я по вул. Смирнова, 14а, який пообіцяли зробити ще у 2014 році?
– Сьогодні поки не визначились з остаточним переліком прибудинкових територій, ремонт яких буде здійснюватись у 2017 році. У тому числі розглядатиметься питання стосовно благоустрою згаданого вище подвір'я.
У новому році пріоритетним буде питання поліпшення інфраструктури міста. Зокрема, увага приділятиметься й ремонту прибудинкових територій.
– Чи можете назвати приблизний термін завершення будівництва літньої естради в парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки і чи буде вона якимось чином огороджена, аби ця територія знову не стала об'єктом для розпиття спиртних напоїв і місцем, де збираються сумнівні компанії?
– У 2016 році здійснено значну частину будівельних робіт. Щодо глядацької площадки, то вона буде викладена бруківкою, огороджена та освітлена. Однак там не буде, як було до цього, стаціонарних лавок, які доводилось часто ремонтувати. Натомість, матимемо складані лавки, які використовуватимуться лише під час загальноміських заходів.
Нині будівництво активно триває, об'єкт плануємо завершити до літа.
– У місті існує серйозна проблема, пов'язана з паркуванням автотранспорту. Як вона буде вирішуватись у 2017 році?
– Як вже говорив раніше, у 2017 році значна увага приділятиметься наведенню благоустрою в місті, тому й питання облаштування “кишень” для паркування транспорту теж знаходитиметься в полі зору.
– Центральні райони міста практично забезпечені доступом до лікувальних закладів, а от у віддалених районах вони відсутні. Чи є в планах міської влади розвиток лікувальних підрозділів?
– За кошти Світового банку розроблені проекти з облаштування центрів надання первинної санітарно-медичної допомоги у мікрорайоні "Сільмаш" (біля ДНЗ № 14) та по вул. 40 років Перемоги. Нині задля цієї мети шукаємо відповідне приміщення в районі вул. Ватутіна.
Сьогодні невідомо, чим закінчиться "епопея" з Ковельською залізничною лікарнею. На жаль, місту не належить поліклінічне приміщення цього медичного закладу, де мали б можливість отримувати лікувальну допомогу мешканці Ковеля-ІІ.
– Хочеться довідатись, як вирішується питання каналізування вулиць у нашому місті?
– Частина каналізацій у Ковелі об'єднана в один вузол. І це є проблемою. Адже через це наші очисні споруди не можуть нормально працювати, скажімо, у сезон дощів, коли зростає навантаження, і це, в свою чергу, призводить до неполадок. Тож має сенс розділити фекальну і зливову каналізації, над чим зараз працюємо.
Сьогодні проведення фекальних каналізацій на новозбудованих вулицях відбувається за принципом співфінансування (залучаються кошти мешканців та з міського бюджету). Зараз складається перелік вулиць, які будуть каналізовані в 2017 році, на що в міському бюджеті закладені відповідні кошти.
– Яких заходів вживатиме влада міста у 2017 році для очищення річки Турії?
– Стосовно річки Турії, то це проблема не лише міста Ковеля. Адже йдеться про зміну клімату всієї планети. Цей процес, на жаль, негативно вливає й на нашу водойму.
Русловідновлювальні роботи потребують значних капіталовкладень, здійснити які на місцевому рівні неможливо. Щодо цього надсилали запити в Інститут водного господарства, звідки отримали офіційну відповідь, в якій йдеться про те, що лише за виготовлення проекту на проведення таких робіт потрібно заплатити півтора мільйона гривень. Орієнтовна вартість запроектованих робіт складає близько 26 млн. грн.
Але навіть очистивши русло річки на території міста, не вирішимо проблему. Аби був очікуваний результат, русловідновлювальні роботи потрібно провести до річки Прип'яті, адже водопідпір, який буде знаходитись на межі Ковеля, нічого не вирішить, і через кілька років замість річки матимемо справжнісіньке болото....
(Продовження читайте на шпальтах видання).
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: центр міста; у міському ЦНАПІ.
Фото з архіву редакції.
Залишити коментар