Депутати працювали конструктивно
25 січня ц. р. відбулася тридцять третя сесія Ковельської міської ради, на порядок денний якої виносилося понад сто проектів рішень щодо питань, які стосуються регулювання земельних відносин у місті, діяльності підприємств міської комунальної власності, питань розвитку інфраструктури та благоустрою в місті, інших сфер міського господарювання.
Розпочалася сесія згідно з регламентом із озвучення депутатських запитів та звернень. Так, секретар міської ради Віра Федосюк, котра того дня вела сесійне засідання, звернулась до колег-депутатів з проханням уникати внутрішнього розбрату на місцевому рівні, утримуватись від дій, які вносять деструктив у роботу ради та налаштовують один проти одного як окремих громадян, так і цілі мікрорайони міста, яскравим прикладом чого, як вона зазначила, є проголошення депутатських запитів, виконання яких неможливе через відсутність фінансових засобів або за умов відсутності чітко сформульованих способів їх реалізації. Натомість закликала разом, спільними зусиллями, в конструктивному діалозі працювати на користь ковельської громади.
Депутат Андрій Мілінчук висловився щодо необхідності ремонту доріжок на території ДНЗ № 8.
Отримавши слово для виступу, ковельчанин Ігор Верчук повідомив про те, що з метою вирішення проблем жителів міста та формування тісної співпраці з органами місцевого самоврядування було створено вуличний комітет окремих міських вулиць. Як він поінформував, на останньому його засіданні визначено пріоритети, які пропонують взяти до уваги в найближчій перспективі. Так, активісти вважають, що серед першочергових завдань є благоустрій вул. Черняховського, зокрема, проведення там капітального ремонту дороги, облаштування пішохідних доріжок, зупинки.
Крім того, були озвучені запити щодо вирішення питання про пільгові перевезення інвалідів у міському транспорті загального користування, адже, за словами депутата Олександра Голованя, стосовно цього у даної категорії ковельчан є ряд зауважень, а також Галини Стасюк – щодо заміни старих дерев'яних вікон в частині приміщення колишнього військкомату по вул. Грушевського, 14.
Запити своїх колег народні обранці підтримали.
Депутат Сергій Кошарук звернувся до міського голови та головного архітектора міста з проханням пришвидшити роботу виконання ініційованого фракцією "Солідарність" і підтриманого іншими фракціями у міській раді депутатського запиту стосовно приведення в належний стан пам'ятників у місті Ковелі, зокрема, пам'ятника Богдану Хмельницькому.
Наступне звернення Сергія Кошарука, адресоване міському голові Олегу Кіндеру, стосувалося організації роботи комунальних підприємств, які відповідають за світлофорні об'єкти у Ковелі.
Депутат Ігор Пініс також спрямував своє звернення міському голові, в якому просив розробити і надати депутатському корпусу перелік вулиць та прибудинкових територій, що потребують капітального ремонту з документальним підтвердженням ступеню руйнації, зносу та інших аргументів, у зв'язку з якими вони визначені як першочергові на ремонт.
Ще одне його звернення стосувалося створення узгоджувальної групи з вирішення конфлікту, що виник навколо ситуації щодо будівництва та реконструкції вулиці Черняховського.
l
Згодом, прийнявши із кількома доповненнями порядок денний сесії, народні обранці взялися до розгляду його питань.
На сесії було затверджено план роботи міської ради на 2018 рік, Порядок відшкодування витрат за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій на міських маршрутах загального користування, прийнято рішення з питань, що регулюють земельні відносини в місті.
Депутати взяли до відома інформації: про роботу виконавчого комітету міської ради у третьому кварталі 2017 року, Центру надання адміністративних послуг, управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, відділу містобудування та архітектури міськвиконкому, а також про організацію спортивно-масової роботи в місті, співпрацю з містами-партнерами та ін.
В ході засідання обранці міської громади прийняли звернення до Президента України та Голови Верховної Ради, в одному з яких висловлюють занепокоєння ситуацією, що розгортається навколо діяльності Національного антикорупційного бюро України. Інше підтримане звернення – щодо прийняття Виборчого кодексу України. У наступному зверненні, адресованому Президенту України, депутати порушили питання щодо пенсійного забезпечення силових структур.
Депутати внесли зміни до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Ковеля на 2016 - 2020 роки, на реалізацію якої в цьому році передбачено майже 74 мільйони гривень. З них понад 21 мільйон гривень спрямовано на благоустрій міста.
Так, на будівництво водопровідної мережі від НС-2 по вул. В. Кияна до мікрорайону Ковель-2 передбачено 8 млн. 700 тис. грн. та вуличної мережі водопостачання по вул. Ходкевича, Юності, Комарова, Б. Хмельницького, Санітарній, Шептицького, Шишкіна – 1 млн. 430 тис. грн.
Окрім іншого, на реконструкцію котельні по вул. Незалежності, 23 буде виділено два мільйони гривень, каналізаційних очисних споруд – майже три мільйони, капітальний ремонт водовідведення по вул. Ветеранів та в районі вул. Ярослава Мудрого – понад 1 млн. 200 тис. грн., на капітальний та поточний ремонти вулиць – майже 20 млн. грн.
Також депутати затвердили Програми запобігання та захисту населення і територій міста Ковеля від підтоплення грунтовими водами на 2018 рік та Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у 2018 році.
l
Народні обранці проголосували за внесення змін до бюджету міста на 2018 рік. Як повідомляють на офіційному сайті міської ради, ці зміни передбачають виділення коштів для придбання робочої станції для оформлення та видачі документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. Тобто паспортів з безконтактним електронним носієм у формі ІD-картки (біометричних паспортів).
У комплект станції входить обладнання для зняття біометричних даних особи. Воно коштує 301 тисячу гривень. Крім того, з міського бюджету буде виділено ще 199 тисяч гривень на влаштування оптоволоконного каналу зв'язку для виконання функцій з оформлення та видачі паспорта громадянина України та обслуговування мережі.
Придбання цього устаткування має зменшити у Ковелі черги для отримання паспортів у Міграційній службі. Насамперед, нове обладнання буде обслуговувати підлітків, які звертаються за документом вперше. Як відомо, згідно із законодавством кожен, хто досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України.
Варто наголосити, що робоча станція – це не устаткування з виготовлення паспортів (ІD-карток), а лише апарат для зняття біометричних даних громадянина.
Вона буде встановлена у приміщенні Центру надання адміністративних послуг.
Також відбувся перерозподіл коштів на благоустрій. У результаті передбачено 640 тисяч гривень на будівництво мережі водовідведення на вулиці Луговій. Це допоможе розв'язати проблему підтоплень на вулицях Червоного Хреста, Федьковича, Жуковського, Зеленій, де останнім часом вона стоїть особливо гостро.
Буде вирішено питання будівництва зовнішніх мереж для електропостачання житлового масиву (23 будинки з господарськими будівлями та спорудами) по вул. Величковського. На це спрямують 450 тисяч гривень.
Передбачені кошти на медицину, зокрема, майже 200 тисяч гривень на поточний ремонт приймального відділення акушерського стаціонару пологового будинку. Виділено додатковий ресурс і на харчування та придбання медикаментів.
l
У "Різному" депутати заслухали інформацію про використання коштів на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, пов'язаної з діяльностю Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод", з якою виступив начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міськвиконкому Андрій Стернічук.
Він, зокрема, нагадав про те, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 31 травня 2017 року з резервного фонду Державного бюджету Волинській обласній державній адміністрації виділено 17 мільйонів гривень. У свою чергу, згідно з розпорядженням голови Волинської ОДА розпорядником коштів з виконання даних робіт визначено виконавчий комітет Ковельської міської ради.
Як зазначив доповідач, кошти в сумі 5,1 млн. грн. першим траншем надійшли у виконавчий комітет 12 вересня 2017 року, решта – 11, 9 млн. грн. отримано 6 жовтня минулого року.
Було визначено сім заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків діяльності Ковельського ветсанзаводу. Це – будівництво водопровідної мережі від НС-2 по вул. В. Кияна до мікрорайону Ковель-2. Загальна вартість проекту становила 19 млн. 299 тис. грн. З резервного фонду Державного бюджету виділено 10 млн. 573 тис. грн. Фактично з них освоєно 99, 3 відсотка від загальної суми (10 млн. 499 тис. грн.).
Серед заходів – реконструкція двох локальних водозагонів по вул. В. Кияна. Загальна вартість проекту – 2 млн. 430 тис. грн. (з Державного бюджету – 1 млн. 870 тис. грн., з міського бюджету - 560 тис. грн.). Виділені кошти на даний вид робіт використані на 100 відсотків.
Загальна вартість нового будівництва мереж в мікрорайоні Ковель-2 (вуличні мережі водопостачання по вул. Північній, Крилова, Зелінського, Олійника та ін.) становила 2 млн. 331 тис. грн., які теж були освоєні стовідсотково.
В повному обсязі виконані роботи з капітального ремонту залізобетонних резервуарів, на що з Державного та обласного бюджетів було виділено 1 млн. 536 тис. грн.
Загальна вартість проектних робіт з капітального ремонту під'їзної дороги до цих резервуарів становить 1 млн. 481 тис. грн., з яких освоєно 1 млн. 406 тис. грн.
Було перевезено 2536 тонн відходів, на що використано748 тис. грн. державних асигнувань (91,9 відсотка від загальної суми виділених на це коштів).
Ще одним пунктом визначено здійснення ветеринарно-санітарних заходів, відповідно до чого було укладено договори з Волинською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини та Рожищанською районною державною лікарнею ветеринарної медицини. Виділені на це кошти в сумі 449 тис. грн. повністю освоєні.
З приводу наданої інформації запитання виникли у депутата Ігоря Пініса, котрий, зокрема, звернув увагу на те, що один з відремонтованих резервуарів протікає, що може мати негативний вплив на навколишнє середовище.
Щодо цього заступник міського голови, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Андрій Товстига повідомив, що це питання порушувалось на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС в грудні 2017 року, коли було наголошено на тому, що вказані роботи виконані стовідсотково відповідно до виготовленої проектно-кошторисної документації, при цьому вказавши на те, що є місця протікання. Зважаючи на це, голова облдержадміністрації дав доручення Держпродспоживслужбі проводити моніторинг стану відходів та навколишньої території.
Окрім того, як зазначив Андрій Володимирович, у січні минулого року голові регіональної комісії на її засіданні було задане ще одне питання: кому передати в оперативне керування вказані ємкості у зв'язку з тим, що це майно на сьогодні є власністю ДП "Укрветсанзавод"?
Реагуючи на це, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик доручив відповідним інстанціям вивчити це питання і дати інформацію стосовно цього до 31 січня ц. р.
Вікторія ЗІНЧУК.
25 січня ц. р. відбулася тридцять третя сесія Ковельської міської ради, на порядок денний якої виносилося понад сто проектів рішень щодо питань, які стосуються регулювання земельних відносин у місті, діяльності підприємств міської комунальної власності, питань розвитку інфраструктури та благоустрою в місті, інших сфер міського господарювання.
Розпочалася сесія згідно з регламентом із озвучення депутатських запитів та звернень. Так, секретар міської ради Віра Федосюк, котра того дня вела сесійне засідання, звернулась до колег-депутатів з проханням уникати внутрішнього розбрату на місцевому рівні, утримуватись від дій, які вносять деструктив у роботу ради та налаштовують один проти одного як окремих громадян, так і цілі мікрорайони міста, яскравим прикладом чого, як вона зазначила, є проголошення депутатських запитів, виконання яких неможливе через відсутність фінансових засобів або за умов відсутності чітко сформульованих способів їх реалізації. Натомість закликала разом, спільними зусиллями, в конструктивному діалозі працювати на користь ковельської громади.
Депутат Андрій Мілінчук висловився щодо необхідності ремонту доріжок на території ДНЗ № 8.
Отримавши слово для виступу, ковельчанин Ігор Верчук повідомив про те, що з метою вирішення проблем жителів міста та формування тісної співпраці з органами місцевого самоврядування було створено вуличний комітет окремих міських вулиць. Як він поінформував, на останньому його засіданні визначено пріоритети, які пропонують взяти до уваги в найближчій перспективі. Так, активісти вважають, що серед першочергових завдань є благоустрій вул. Черняховського, зокрема, проведення там капітального ремонту дороги, облаштування пішохідних доріжок, зупинки.
Крім того, були озвучені запити щодо вирішення питання про пільгові перевезення інвалідів у міському транспорті загального користування, адже, за словами депутата Олександра Голованя, стосовно цього у даної категорії ковельчан є ряд зауважень, а також Галини Стасюк – щодо заміни старих дерев'яних вікон в частині приміщення колишнього військкомату по вул. Грушевського, 14.
Запити своїх колег народні обранці підтримали.
Депутат Сергій Кошарук звернувся до міського голови та головного архітектора міста з проханням пришвидшити роботу виконання ініційованого фракцією "Солідарність" і підтриманого іншими фракціями у міській раді депутатського запиту стосовно приведення в належний стан пам'ятників у місті Ковелі, зокрема, пам'ятника Богдану Хмельницькому.
Наступне звернення Сергія Кошарука, адресоване міському голові Олегу Кіндеру, стосувалося організації роботи комунальних підприємств, які відповідають за світлофорні об'єкти у Ковелі.
Депутат Ігор Пініс також спрямував своє звернення міському голові, в якому просив розробити і надати депутатському корпусу перелік вулиць та прибудинкових територій, що потребують капітального ремонту з документальним підтвердженням ступеню руйнації, зносу та інших аргументів, у зв'язку з якими вони визначені як першочергові на ремонт.
Ще одне його звернення стосувалося створення узгоджувальної групи з вирішення конфлікту, що виник навколо ситуації щодо будівництва та реконструкції вулиці Черняховського.
ххх
Згодом, прийнявши із кількома доповненнями порядок денний сесії, народні обранці взялися до розгляду його питань.
На сесії було затверджено план роботи міської ради на 2018 рік, Порядок відшкодування витрат за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій на міських маршрутах загального користування, прийнято рішення з питань, що регулюють земельні відносини в місті.
Депутати взяли до відома інформації: про роботу виконавчого комітету міської ради у третьому кварталі 2017 року, Центру надання адміністративних послуг, управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, відділу містобудування та архітектури міськвиконкому, а також про організацію спортивно-масової роботи в місті, співпрацю з містами-партнерами та ін.
В ході засідання обранці міської громади прийняли звернення до Президента України та Голови Верховної Ради, в одному з яких висловлюють занепокоєння ситуацією, що розгортається навколо діяльності Національного антикорупційного бюро України. Інше підтримане звернення – щодо прийняття Виборчого кодексу України. У наступному зверненні, адресованому Президенту України, депутати порушили питання щодо пенсійного забезпечення силових структур.
Депутати внесли зміни до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Ковеля на 2016 - 2020 роки, на реалізацію якої в цьому році передбачено майже 74 мільйони гривень. З них понад 21 мільйон гривень спрямовано на благоустрій міста.
Так, на будівництво водопровідної мережі від НС-2 по вул. В. Кияна до мікрорайону Ковель-2 передбачено 8 млн. 700 тис. грн. та вуличної мережі водопостачання по вул. Ходкевича, Юності, Комарова, Б. Хмельницького, Санітарній, Шептицького, Шишкіна – 1 млн. 430 тис. грн.
Окрім іншого, на реконструкцію котельні по вул. Незалежності, 23 буде виділено два мільйони гривень, каналізаційних очисних споруд – майже три мільйони, капітальний ремонт водовідведення по вул. Ветеранів та в районі вул. Ярослава Мудрого – понад 1 млн. 200 тис. грн., на капітальний та поточний ремонти вулиць – майже 20 млн. грн.
Також депутати затвердили Програми запобігання та захисту населення і територій міста Ковеля від підтоплення грунтовими водами на 2018 рік та Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у 2018 році.
ххх
Народні обранці проголосували за внесення змін до бюджету міста на 2018 рік. Як повідомляють на офіційному сайті міської ради, ці зміни передбачають виділення коштів для придбання робочої станції для оформлення та видачі документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. Тобто паспортів з безконтактним електронним носієм у формі ІD-картки (біометричних паспортів).
У комплект станції входить обладнання для зняття біометричних даних особи. Воно коштує 301 тисячу гривень. Крім того, з міського бюджету буде виділено ще 199 тисяч гривень на влаштування оптоволоконного каналу зв'язку для виконання функцій з оформлення та видачі паспорта громадянина України та обслуговування мережі.
Придбання цього устаткування має зменшити у Ковелі черги для отримання паспортів у Міграційній службі. Насамперед, нове обладнання буде обслуговувати підлітків, які звертаються за документом вперше. Як відомо, згідно із законодавством кожен, хто досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України.
Варто наголосити, що робоча станція – це не устаткування з виготовлення паспортів (ІD-карток), а лише апарат для зняття біометричних даних громадянина.
Вона буде встановлена у приміщенні Центру надання адміністративних послуг.
Також відбувся перерозподіл коштів на благоустрій. У результаті передбачено 640 тисяч гривень на будівництво мережі водовідведення на вулиці Луговій. Це допоможе розв'язати проблему підтоплень на вулицях Червоного Хреста, Федьковича, Жуковського, Зеленій, де останнім часом вона стоїть особливо гостро.
Буде вирішено питання будівництва зовнішніх мереж для електропостачання житлового масиву (23 будинки з господарськими будівлями та спорудами) по вул. Величковського. На це спрямують 450 тисяч гривень.
Передбачені кошти на медицину, зокрема, майже 200 тисяч гривень на поточний ремонт приймального відділення акушерського стаціонару пологового будинку. Виділено додатковий ресурс і на харчування та придбання медикаментів.
ххх
У "Різному" депутати заслухали інформацію про використання коштів на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, пов'язаної з діяльностю Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод", з якою виступив начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства міськвиконкому Андрій Стернічук.
Він, зокрема, нагадав про те, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 31 травня 2017 року з резервного фонду Державного бюджету Волинській обласній державній адміністрації виділено 17 мільйонів гривень. У свою чергу, згідно з розпорядженням голови Волинської ОДА розпорядником коштів з виконання даних робіт визначено виконавчий комітет Ковельської міської ради.
Як зазначив доповідач, кошти в сумі 5,1 млн. грн. першим траншем надійшли у виконавчий комітет 12 вересня 2017 року, решта – 11, 9 млн. грн. отримано 6 жовтня минулого року.
Було визначено сім заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків діяльності Ковельського ветсанзаводу. Це – будівництво водопровідної мережі від НС-2 по вул. В. Кияна до мікрорайону Ковель-2. Загальна вартість проекту становила 19 млн. 299 тис. грн. З резервного фонду Державного бюджету виділено 10 млн. 573 тис. грн. Фактично з них освоєно 99, 3 відсотка від загальної суми (10 млн. 499 тис. грн.).
Серед заходів – реконструкція двох локальних водозагонів по вул. В. Кияна. Загальна вартість проекту – 2 млн. 430 тис. грн. (з Державного бюджету – 1 млн. 870 тис. грн., з міського бюджету - 560 тис. грн.). Виділені кошти на даний вид робіт використані на 100 відсотків.
Загальна вартість нового будівництва мереж в мікрорайоні Ковель-2 (вуличні мережі водопостачання по вул. Північній, Крилова, Зелінського, Олійника та ін.) становила 2 млн. 331 тис. грн., які теж були освоєні стовідсотково.
В повному обсязі виконані роботи з капітального ремонту залізобетонних резервуарів, на що з Державного та обласного бюджетів було виділено 1 млн. 536 тис. грн.
Загальна вартість проектних робіт з капітального ремонту під'їзної дороги до цих резервуарів становить 1 млн. 481 тис. грн., з яких освоєно 1 млн. 406 тис. грн.
Було перевезено 2536 тонн відходів, на що використано748 тис. грн. державних асигнувань (91,9 відсотка від загальної суми виділених на це коштів).
Ще одним пунктом визначено здійснення ветеринарно-санітарних заходів, відповідно до чого було укладено договори з Волинською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини та Рожищанською районною державною лікарнею ветеринарної медицини. Виділені на це кошти в сумі 449 тис. грн. повністю освоєні.
З приводу наданої інформації запитання виникли у депутата Ігоря Пініса, котрий, зокрема, звернув увагу на те, що один з відремонтованих резервуарів протікає, що може мати негативний вплив на навколишнє середовище.
Щодо цього заступник міського голови, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Андрій Товстига повідомив, що це питання порушувалось на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС в грудні 2017 року, коли було наголошено на тому, що вказані роботи виконані стовідсотково відповідно до виготовленої проектно-кошторисної документації, при цьому вказавши на те, що є місця протікання. Зважаючи на це, голова облдержадміністрації дав доручення Держпродспоживслужбі проводити моніторинг стану відходів та навколишньої території.
Окрім того, як зазначив Андрій Володимирович, у січні минулого року голові регіональної комісії на її засіданні було задане ще одне питання: кому передати в оперативне керування вказані ємкості у зв'язку з тим, що це майно на сьогодні є власністю ДП "Укрветсанзавод"?
Реагуючи на це, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик доручив відповідним інстанціям вивчити це питання і дати інформацію стосовно цього до 31 січня ц. р.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар