З кожним роком ми все далі й далі віддаляємося від воєнної пори. Свідків цих історичних подій з часом стає все менше.
Про страшні втрати людства у Другій світовій війні сьогодні нагадує пам'ятник усім її жертвам, який у 1996 році було встановлено у Ковелі.
Монумент, споруджений з ініціативи українського фонду "Єднання" та німецької Спілки догляду за військовими похованнями, став своєрідним знаком примирення ветеранів радянської та німецької армій.
Нещодавно на міському кладовищі біля пам'ятного хреста, спорудженого на честь полеглих у Другій світовій війні, відбувся мітинг, присвячений вшануванню тих, хто у роки Великої Вітчизняної пожертвував власним життям заради мирного сьогодення.
Зустріч відбулась за участю німецької делегації, до складу якої увійшли представники об'єднання "Мости дружби з Україною", ветеранів Великої Вітчизняної війни м. Ковеля, представників міської влади, громадськості та молоді міста.
З промовою до учасників мітингу звернувся секретар міської ради Михайло Гетьман, котрий відзначив важливість цієї зустрічі, розповів про дружні стосунки, які склалися між нашим містом та німецькими містами, привітав німецьких гостей, котрі прибули на ковельську землю, щоб віддати належне пам'яті загиблих у роки війни.
Німецьку делегацію очолив голова об'єднання "Мости дружби з Україною" Карл Герман Крог, котрий поділився враженнями, отриманими в ході перебування в Україні, розповів про мету візиту у Ковель, подякував його мешканцям за гостинність, яку вони вкотре продемонстрували німецьким гостям.
Мітинг продовжили виступи учасника бойових дій, голови первинної ветеранської організації працівників медичних установ Григорія Макарчука, ініціатора встановлення пам'ятника, голови правління українського фонду "Єднання" Володимира Шевчука, автора проекту пам'ятника, директора художньої школи ім. Андроника Лазарчука Олени Цьомик.
На мітингу зібралось й чимало представників молодого покоління, адже саме їм продовжувати будувати мости дружби між нашими державами, берегти пам'ять про минуле, історію свого народу. Учні гімназії № 4 м. Луцька, які взяли участь у заході, подякували представникам організації "Мости дружби з Україною" за співпрацю та можливість побувати у Німеччині, а учениця 8 класу ЗОШ № 8 Анастасія Бегаль підготувала для присутніх пісенний дарунок.
Як символ примирення та взаєморозуміння між нашими народами, у небо злетіли голуби.
На знак шаноби до полеглих біля підніжжя пам'ятника загиблим в роки Другої світової війни присутні поклали вінки та квіти.
Після офіційної частини усі, хто зібрався на мітингу, отримали можливість у дружній атмосфері поспілкуватись, поділитися враженнями про пережите минуле, разом пригадати страшне лихоліття війни.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час мітингу.
Фото з архіву міської ради.
Залишити коментар