30 березня минуло 40 днів після жорстокого розстрілу активістів Євромайдану. По всій Україні відбулися жалобні віча. Ковельчани теж зібрались на площі перед Будинком рад на поминальну панахиду і мітинг-реквієм пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Небесна Сотня відійшла у Вічність...
"ГЕРОЯМ СЛАВА!" – не пусті слова.
І пам'ятником хай Вам стане
Нова країна – сильна та міцна!
Заупокійну службу відслужив благочинний Ковельського міського деканату Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Анатолій Александрук із духовенством. Отець Анатолій нагадав усім, чому помирали люди на Майдані, чому ми тут усі зібралися, чому важливо молитися у цей складний для країни час. Він наголосив, що усе це – задля світлого майбутнього України, яка згодом має посісти чільне місце серед провідних країн світу.
Бажаючи позитивних змін у державі, люди, піднявши патріотичний дух нації, – вийшли на майдани по всій Україні, аби відстоювати свою громадянську позицію. Найсміливіші загинули від куль снайперів, що виконували злочинний наказ колишнього президента-зрадника В. Януковича.
Благочинний також запевнив усіх, що прийде час, коли усі винні у смерті цих Героїв покаються і будуть покарані за свої вчинки, а душі всіх, хто загинув у нерівній боротьбі в протистояннях із силовиками, обов'язково будуть помилувані і знайдуть вічний спокій. Отець Анатолій закликав усіх жити у любові до ближніх своїх, у мирі й Божій благодаті, діяти з "холодним розумом і гарячим серцем".
На завершення панахиди протоієрей Анатолій Александрук закликав вшанувати Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та разом виконати духовний гімн "Боже, великий, єдиний, нам Україну храни".
На заході присутніми були не лише місцева громада й духовенство, а й представники влади міста Ковеля і району, окремі депутати міської і районної рад, громадські активісти, представники засобів масової інформації, "Правого сектора" й "Автомайдану".
Керівник міськрайонного штабу Національного спротиву, депутат міськради Віра Федосюк зазначила, що українці у різних кінцях держави вшановують Героїв Майдану і присвячують їм свої вірші і пісні. Також вона запропонувала згадати поіменно цих Героїв. Особливо тривожно їх прізвища звучали на фоні пісні "Пливе кача по Тисині…", що вже стала гімном Небесної Сотні. Словами не можна висловити біль і скорботу, коли чуєш, якими безжальними і нелюдськими були катування беркутівцями й «тітушками» мирних громадян.
Віра Федосюк також прозвітувала перед присутніми про надходження коштів, що збирали для сімей загиблих та постраждалих у Волинській області, а це – 52 267 тис. грн., з яких по 10 тис. грн. представники "Автомайдану" після мітингу доставили сім'ям загиблих та по 6 138 тис. грн. – сім'ям постраждалих.
Свою скорботу з приводу загибелі людей у мирний час, у мирній країні та вдячність Героям Майдану висловив також заступник міського голови Ігор Прокопів: "Сьогодні Україна знову об'єдналася. Правда, трагізму додає той момент, що ми втратили людей не на полі бою, а у мирний час. Сьогодні ми зібрались для того, щоб дати обіцянку собі, що ми зможемо жити та працювати так, щоб без докору сумління дивитися в очі рідним наших Небесних Ангелів".
"Ціною власного життя вони показали, як треба любити свою Батьківщину, як боронити свою державу і що Україна – понад усе!", – сказала заступник голови Ковельської районної ради Галина Коляда.
Свій вірш, присвячений Небесній Сотні, прочитала місцева поетеса Віра Семеній.
На пропозицію громадського активіста Володимирв Кравчука люди вшанували хвилиною мовчання вбитого у Рівному члена "Правого сектора" Олександра Музичка, солдата, що загинув у Криму, та усіх безвісти пропалих за час протистоянь у столиці протягом січня–лютого цього року, тіла яких знищували в київських крематоріях з метою приховати масштаби владних злочинів.
Закінчився мітинг-реквієм спільним виконанням Державного гімну України.
Протягом заходу присутні не стримували сліз, приносили квіти, зачитували поетичні рядки та раз за разом скандували: "ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!".
Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час недільної панахиди у Ковелі.
Фото автора.
Залишити коментар