Депутати підтримали вимоги людей
Останнім часом сесії міської ради викликають неабиякий інтерес у громадськості: на сесійні засідання приходять не лише активісти, а й пересічні ковельчани, яких турбують ті чи інші питання. Пленарне засідання двадцять першої сесії Ковельської міської ради, що відбулося 23 березня ц. р., не стало винятком. А привід виявився і справді серйозним. Тому сесійний зал був переповнений, люди стояли між кріслами, в дверях.
Ковельчани прийшли заздалегідь, аби ще перед початком засідання донести до влади та народних обранців наболілу проблему, яка стосується всього міста. Та й, зрештою, причини, які того дня їх спонукали залишити власні справи, відразу ставали зрозумілими по промовистих написах на плакатах: "Ветсанзавод – бомба уповільненої дії", "Зупиніть геноцид волинян", "Врятуйте – задихаємося", що люди тримали в руках перед входом до Будинку рад, а згодом рушили з ними всередину адмінбудівлі.
Серед прибулих на сесію – мешканці прилеглих до ветсанзаводу вулиць, громадські активісти, волонтери, учасники АТО та Революції Гідності, яких об'єднала одна на всіх проблема – катастрофічна екологічна ситуація, спричинена роботою Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод". Словесно-емоційний градус подекуди зашкалював, тож перша частина пленарного засідання пройшла у дещо напруженій обстановці.
Стурбовані ситуацією на ветсанзаводі, присутні на сесії ковельчани наполягали на тому, щоб їхнє питання розглядалося першим (в порядку денному воно значилося тридцять п'ятим). Тож депутати підтримали пропозицію міського голови Олега Кіндера розглянути першим питання щодо функціонування Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод".
Шум-гам не вщухав протягом перших тридцяти хвилин сесії, відведених для оголошення депутатських запитів та звернень.
Однак атмосфера в залі дещо "розрядилась" після того, як передали слово заступнику голови Громадської ради при Ковельській міській раді Ігорю Верчуку, котрий поінформував про те, що, зважаючи на ситуацію, яка склалася у Ковелі в зв'язку з діяльністю ветсанзаводу, під час виїзного засідання Громадської ради її члени прийняли рішення, яким підтримують вимоги протестувальників. А саме – сприяти повному припиненню постачання сировини, утилізації наявної сировини на території заводу в найкоротші терміни, припиненню роботи заводу та перенесенню його виробничих потужностей за межі міста на екологічно безпечну відстань від житлових забудов.
Однак щодо останнього пункту, то згодом, коли у ході дискусії депутат Юрій Оксенюк вніс пропозицію підготувати звернення до Ковельської РДА про виділення земельної ділянки далеко за межами міста, де можна було б облаштувати полігон для відходів тваринної сировини, колишній голова районної ради Ігор Верчук на це дав чітку відповідь: жодна громада не дозволить складувати такі відходи на своїй території.
На сесії слово для виступу надали керівнику місцевого осередку ПП "Національний Корпус" Олександру Філону, котрий зачитав заяву цієї політичної партії, вимоги якої також співпадають з позицією пікетувальників, котрі протягом не одного вже тижня блокують дорогу, яка веде до ветсанзаводу.
Тож громадськість вимагає вжити заходів щодо припинення постачання нових партій сировини для переробки та якнайшвидшої ліквідації наявних "скотомогильників"; після утилізації наявної на заводі сировини забезпечити припинення діяльності Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод" та уможливити відновлення її роботи в новому місці у відповідності до ветеринарно-санітарних правил при зборі, знешкодженні та утилізації загиблих тварин і відходів, що отримують при переробці сировини тваринного походження.
Коментуючи почуте, міський голова Олег Кіндер зауважив, що вище наведені вимоги громадськості цілком справедливі, однак підходити до їх виконання слід аргументовано. І міська влада робить конкретні кроки в цьому напрямку.
Міський голова поінформував про те, що напередодні проведення 21-ї сесії міської ради відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради, під час якого визначені заходи та дії відносно подальшої долі ветсанзаводу у Ковелі, які й винесено на розгляд й затвердження цієї сесії. А саме було підготовлено звернення до Президента та Прем'єр-міністра України з проханням видати розпорядчий акт щодо припинення прийому відходів тваринного походження Ковельською філією ДП "Укрветсанзавод" до моменту переробки складованої сировини.
З приводу цього Олег Олексійович пояснив, що вплинути на ситуацію, яка склалася з ветсанзаводом, міська рада може, лише прийнявши таке звернення. А от вчиняти інші дії щодо цього вона не вповноважена, позаяк дане підприємство знаходиться в прямому підпорядкуванні Мінагрополітики України, і тільки Президент або Прем'єр-міністр в праві дати відповідну вказівку Міністру АПК, а той, в свою чергу, видати розпорядження, яким й було б заборонено приймати сировину ковельським ветсанзаводом.
Представником держави, який і має відстоювати інтереси ковельської громади, є голова Волинської ОДА, на адресу якого теж готується таке звернення.
– На рівні міської ради ми можемо приймати будь-які рішення з приводу цього, але жодне з них не буде легітимним, – наголосив Олег Кіндер. – Тому, аби вирішення цієї проблеми було результативним, діяти потрібно послідовно і винятково в законодавчому полі. Доки не буде розпорядчого документу, справа не зрушиться з місця.
До того ж, міський голова зауважив, що у 2012 році міська влада зверталася до Волинської ОДА та Прем'єр-міністра з проханням закрити у Ковелі ветсанзавод. У квітні 2016 року Волинська обласна рада прийняла рішення у форматі доручення обласній державній адміністрації, як представнику держави у Волинській області, порушити питання про закриття ветсанзаводу. Але з боку керівництва облдержадміністрації не було вжито жодних заходів.
Олег Олексійович також повідомив про те, що міська комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про визнання попередньо ситуації, що склалася в місті, як надзвичайної техногенного характеру місцевого рівня. Всі матеріали засідання вже направлені на розгляд обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолює голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Тож наступне "слово" – за облдержадміністрацією, де й мають остаточно вирішити: оголошувати чи ні у Ковелі надзвичайний стан? З цим "доленосним" для ковельської громади рішенням в області повинні визначитися у десятиденний термін.
"Достукатись" до людей, які натомість вимагали негайно переходити від слів до діла, намагалися й народні обранці. Зокрема, Валерій Кубай наполягав на тому, що слід діяти лише в законній площині, однак, на його думку, у згаданих вище зверненнях необхідно вказати чіткі терміни виконання поставлених завдань, у разі недотримання яких, збиратися й всім разом їхати в область, у столицю.
Ігор Пініс пропонував створити в місті громадський штаб із ліквідації екологічного лиха, спричиненого діяльностю ветсанзаводу. Заодно він повідомив про те, що вже є напрацьовані домовленості з іншими філіями ДП "Укрветсанзавод" щодо вивозу з ковельського підприємства частини відходів тваринного походження.
Присутній на сесійному засіданні начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь поінформував присутніх про те, що на даний час розслідується дві кримінальні справи, порушені за фактом забруднення земель та фактом службової недбалості стосовно керівництва ветсанзаводу. Нині на його території ведеться перевірка.
Окрім того, очільник ковельської поліції запевнив, що відтепер буде проводитись патрулювання території, де споруджений блокпост, бо, зі слів громадських активістів, які там "тримають" блокаду, на їхню адресу вже звучали погрози з боку невідомих осіб.
Далі міський голова Олег Кіндер запропонував взяти за основу озвучений раніше текст звернення міської громади і після редагування відправити його на адресу Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, обраних від Волині народних депутатів, а також відповідне звернення адресувати голові Волинської ОДА-голові регіональної комісії ТЕБ та НС Володимиру Гунчику.
Тож після більш ніж півторагодинної дискусії депутати підтримали звернення одноголосно.
l
На сесії депутати озвучили свої запити та звернення. Зокрема, звернення Геннадія Кіндера стосувалося порядку знесення дерев на окремих вулицях міста.
Ігор Пініс через депутатські запити звернувся до міського голови Олега Кіндера з проханням доручити відповідним управлінням та відділам міськвиконкому підготувати та внести на розгляд постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету і фінансів можливі варіанти вирішення питання про зниження ставки єдиного податку для підприємців м. Ковеля, а також щодо зменшення суми оподаткування нерухомого майна для жителів міста.
Юрій Рудь у своєму запиті попросив вжити заходи для ліквідації стихійного сміттєзвалища, яке постійно виникає при в'їзді на територію садівничого масиву "Урожай" поблизу міжнародної траси "Київ-Варшава".
Автором кількох запитів стала Галина Стасюк. Зокрема, в одному з них депутат вкотре порушила питання відновлення пішохідної доріжки до Ковельської школи мистецтв і попросила надати інформацію про те, на якому етапі знаходиться виконання попередніх її запитів стосовно цього питання.
Коментуючи вище сказане, міський голова Олег Кіндер апелював до звернення жителів прилеглих до цієї території вулиць, котрі налаштовані категорично проти цієї ініціативи депутата міської ради. Саме тому Галині Стасюк й рекомендовано зустрітися з ковельчанами для врегулювання цього питання.
В наступному депутатському запиті Галина Стасюк попросила, аби їй надали поіменний список власників земельних ділянок по вул. Ватутіна, 51 та розміщених там будівель.
Далі депутат звернула увагу на питання, що турбує членів ГО "Майдан Гідності" і стосується повернення земельних ділянок, які, з її слів, були роздані всупереч Закону вздовж берегової смуги водосховища р. Турії. Також на прохання громадськості міста запропонувала ініціювати перенесення стели Героям Небесної Сотні на однойменну площу біля Будинку рад.
l
Двадцять перша сесія Ковельської міської ради виявилася не простою, але результативною – депутати прийняли більше 60 рішень.
Зокрема, вони внесли зміни до Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля, якими передбачена одноразова матеріальна допомога ковельчанам, хворим на онкологічні захворювання в сумі 500,0 тис. грн. Внесено зміни й до показників міського бюджету на 2017 рік.
Також народні обранці прийняли рішення про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України учасниками антитерористичної операції.
Розглянувши низку питань щодо регулювання земельних відносин в місті, депутати з-поміж іншого затвердили містобудівну документацію "Проект внесення змін до генерального плану міста Ковеля", Положення про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля в новій редакції, заходи на 2017 рік до Програми підвищення енергоефективності міста Ковеля на 2016-2020 роки.
Міська рада прийняла звернення до центральних органів влади щодо підтримки блокади банків з російським капіталом.
Прийняли обранці міської громади й ще одне звернення до керівництва держави – щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України.
У наступному прийнятому на сесії зверненні на адресу Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та депутата ВРУ Степана Івахіва депутати порушили питання щодо недоцільності скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюну.
З усіх інших питань порядку денного сесії були прийняті відповідні рішення.
Вікторія ЗІНЧУК.
Останнім часом сесії міської ради викликають неабиякий інтерес у громадськості: на сесійні засідання приходять не лише активісти, а й пересічні ковельчани, яких турбують ті чи інші питання. Пленарне засідання двадцять першої сесії Ковельської міської ради, що відбулося 23 березня ц. р., не стало винятком. А привід виявився і справді серйозним. Тому сесійний зал був переповнений, люди стояли між кріслами, в дверях.
Ковельчани прийшли заздалегідь, аби ще перед початком засідання донести до влади та народних обранців наболілу проблему, яка стосується всього міста. Та й, зрештою, причини, які того дня їх спонукали залишити власні справи, відразу ставали зрозумілими по промовистих написах на плакатах: "Ветсанзавод – бомба уповільненої дії", "Зупиніть геноцид волинян", "Врятуйте – задихаємося", що люди тримали в руках перед входом до Будинку рад, а згодом рушили з ними всередину адмінбудівлі.
Серед прибулих на сесію – мешканці прилеглих до ветсанзаводу вулиць, громадські активісти, волонтери, учасники АТО та Революції Гідності, яких об'єднала одна на всіх проблема – катастрофічна екологічна ситуація, спричинена роботою Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод". Словесно-емоційний градус подекуди зашкалював, тож перша частина пленарного засідання пройшла у дещо напруженій обстановці.
Стурбовані ситуацією на ветсанзаводі, присутні на сесії ковельчани наполягали на тому, щоб їхнє питання розглядалося першим (в порядку денному воно значилося тридцять п'ятим). Тож депутати підтримали пропозицію міського голови Олега Кіндера розглянути першим питання щодо функціонування Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод".
Шум-гам не вщухав протягом перших тридцяти хвилин сесії, відведених для оголошення депутатських запитів та звернень.
Однак атмосфера в залі дещо "розрядилась" після того, як передали слово заступнику голови Громадської ради при Ковельській міській раді Ігорю Верчуку, котрий поінформував про те, що, зважаючи на ситуацію, яка склалася у Ковелі в зв'язку з діяльністю ветсанзаводу, під час виїзного засідання Громадської ради її члени прийняли рішення, яким підтримують вимоги протестувальників. А саме – сприяти повному припиненню постачання сировини, утилізації наявної сировини на території заводу в найкоротші терміни, припиненню роботи заводу та перенесенню його виробничих потужностей за межі міста на екологічно безпечну відстань від житлових забудов.
Однак щодо останнього пункту, то згодом, коли у ході дискусії депутат Юрій Оксенюк вніс пропозицію підготувати звернення до Ковельської РДА про виділення земельної ділянки далеко за межами міста, де можна було б облаштувати полігон для відходів тваринної сировини, колишній голова районної ради Ігор Верчук на це дав чітку відповідь: жодна громада не дозволить складувати такі відходи на своїй території.
На сесії слово для виступу надали керівнику місцевого осередку ПП "Національний Корпус" Олександру Філону, котрий зачитав заяву цієї політичної партії, вимоги якої також співпадають з позицією пікетувальників, котрі протягом не одного вже тижня блокують дорогу, яка веде до ветсанзаводу.
Тож громадськість вимагає вжити заходів щодо припинення постачання нових партій сировини для переробки та якнайшвидшої ліквідації наявних "скотомогильників"; після утилізації наявної на заводі сировини забезпечити припинення діяльності Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод" та уможливити відновлення її роботи в новому місці у відповідності до ветеринарно-санітарних правил при зборі, знешкодженні та утилізації загиблих тварин і відходів, що отримують при переробці сировини тваринного походження.
Коментуючи почуте, міський голова Олег Кіндер зауважив, що вище наведені вимоги громадськості цілком справедливі, однак підходити до їх виконання слід аргументовано. І міська влада робить конкретні кроки в цьому напрямку.
Міський голова поінформував про те, що напередодні проведення 21-ї сесії міської ради відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради, під час якого визначені заходи та дії відносно подальшої долі ветсанзаводу у Ковелі, які й винесено на розгляд й затвердження цієї сесії. А саме було підготовлено звернення до Президента та Прем'єр-міністра України з проханням видати розпорядчий акт щодо припинення прийому відходів тваринного походження Ковельською філією ДП "Укрветсанзавод" до моменту переробки складованої сировини.
З приводу цього Олег Олексійович пояснив, що вплинути на ситуацію, яка склалася з ветсанзаводом, міська рада може, лише прийнявши таке звернення. А от вчиняти інші дії щодо цього вона не вповноважена, позаяк дане підприємство знаходиться в прямому підпорядкуванні Мінагрополітики України, і тільки Президент або Прем'єр-міністр в праві дати відповідну вказівку Міністру АПК, а той, в свою чергу, видати розпорядження, яким й було б заборонено приймати сировину ковельським ветсанзаводом.
Представником держави, який і має відстоювати інтереси ковельської громади, є голова Волинської ОДА, на адресу якого теж готується таке звернення.
– На рівні міської ради ми можемо приймати будь-які рішення з приводу цього, але жодне з них не буде легітимним, – наголосив Олег Кіндер. – Тому, аби вирішення цієї проблеми було результативним, діяти потрібно послідовно і винятково в законодавчому полі. Доки не буде розпорядчого документу, справа не зрушиться з місця.
До того ж, міський голова зауважив, що у 2012 році міська влада зверталася до Волинської ОДА та Прем'єр-міністра з проханням закрити у Ковелі ветсанзавод. У квітні 2016 року Волинська обласна рада прийняла рішення у форматі доручення обласній державній адміністрації, як представнику держави у Волинській області, порушити питання про закриття ветсанзаводу. Але з боку керівництва облдержадміністрації не було вжито жодних заходів.
Олег Олексійович також повідомив про те, що міська комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про визнання попередньо ситуації, що склалася в місті, як надзвичайної техногенного характеру місцевого рівня. Всі матеріали засідання вже направлені на розгляд обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолює голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. Тож наступне "слово" – за облдержадміністрацією. З цим "доленосним" для ковельської громади рішенням в області повинні визначитися у десятиденний термін.
"Достукатись" до людей, які натомість вимагали негайно переходити від слів до діла, намагалися й народні обранці. Зокрема, Валерій Кубай наполягав на тому, що слід діяти лише в законній площині, однак, на його думку, у згаданих вище зверненнях необхідно вказати чіткі терміни виконання поставлених завдань, у разі недотримання яких, збиратися й всім разом їхати в область, у столицю.
Ігор Пініс пропонував створити в місті громадський штаб із ліквідації екологічного лиха, спричиненого діяльностю ветсанзаводу. Заодно він повідомив про те, що вже є напрацьовані домовленості з іншими філіями ДП "Укрветсанзавод" щодо вивозу з ковельського підприємства частини відходів тваринного походження.
Присутній на сесійному засіданні начальник Ковельського відділу поліції Іван Тусь поінформував присутніх про те, що на даний час розслідується дві кримінальні справи, порушені за фактом забруднення земель та фактом службової недбалості стосовно керівництва ветсанзаводу. Нині на його території ведеться перевірка.
Окрім того, очільник ковельської поліції запевнив, що відтепер буде проводитись патрулювання території, де споруджений блокпост, бо, зі слів громадських активістів, які там "тримають" блокаду, на їхню адресу вже звучали погрози з боку невідомих осіб.
Далі міський голова Олег Кіндер запропонував взяти за основу озвучений раніше текст звернення міської громади і після редагування відправити його на адресу Президента України Петра Порошенка, Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, обраних від Волині народних депутатів, а також відповідне звернення адресувати голові Волинської ОДА-голові регіональної комісії ТЕБ та НС Володимиру Гунчику.
Тож після більш ніж півторагодинної дискусії депутати підтримали звернення одноголосно.
ххх
На сесії депутати озвучили свої запити та звернення. Зокрема, звернення Геннадія Кіндера стосувалося порядку знесення дерев на окремих вулицях міста.
Ігор Пініс через депутатські запити звернувся до міського голови Олега Кіндера з проханням доручити відповідним управлінням та відділам міськвиконкому підготувати та внести на розгляд постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету і фінансів можливі варіанти вирішення питання про зниження ставки єдиного податку для підприємців м. Ковеля, а також щодо зменшення суми оподаткування нерухомого майна для жителів міста.
Юрій Рудь у своєму запиті попросив вжити заходи для ліквідації стихійного сміттєзвалища, яке постійно виникає при в'їзді на територію садівничого масиву "Урожай" поблизу міжнародної траси "Київ-Варшава".
Автором кількох запитів стала Галина Стасюк. Зокрема, в одному з них депутат вкотре порушила питання відновлення пішохідної доріжки до Ковельської школи мистецтв і попросила надати інформацію про те, на якому етапі знаходиться виконання попередніх її запитів стосовно цього питання.
Коментуючи вище сказане, міський голова Олег Кіндер апелював до звернення жителів прилеглих до цієї території вулиць, котрі налаштовані категорично проти цієї ініціативи депутата міської ради. Саме тому Галині Стасюк й рекомендовано зустрітися з ковельчанами для врегулювання цього питання.
В наступному депутатському запиті Галина Стасюк попросила, аби їй надали поіменний список власників земельних ділянок по вул. Ватутіна, 51 та розміщених там будівель.
Далі депутат звернула увагу на питання, що турбує членів ГО "Майдан Гідності" і стосується повернення земельних ділянок, які, з її слів, були роздані всупереч Закону вздовж берегової смуги водосховища р. Турії. Також на прохання громадськості міста запропонувала ініціювати перенесення стели Героям Небесної Сотні на однойменну площу біля Будинку рад.
ххх
Двадцять перша сесія Ковельської міської ради виявилася не простою, але результативною – депутати прийняли більше 60 рішень.
Зокрема, вони внесли зміни до Програми соціального захисту окремих категорій мешканців міста Ковеля, якими передбачена одноразова матеріальна допомога ковельчанам, хворим на онкологічні захворювання в сумі 500,0 тис. грн. Внесено зміни й до показників міського бюджету на 2017 рік.
Також народні обранці прийняли рішення про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України учасниками антитерористичної операції.
Розглянувши низку питань щодо регулювання земельних відносин в місті, депутати з-поміж іншого затвердили містобудівну документацію "Проект внесення змін до генерального плану міста Ковеля", Положення про центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля в новій редакції, заходи на 2017 рік до Програми підвищення енергоефективності міста Ковеля на 2016-2020 роки.
Міська рада прийняла звернення до центральних органів влади щодо підтримки блокади банків з російським капіталом.
Прийняли обранці міської громади й ще одне звернення до керівництва держави – щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України.
У наступному прийнятому на сесії зверненні на адресу Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та депутата ВРУ Степана Івахіва депутати порушили питання щодо недоцільності скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюну.
З усіх інших питань порядку денного сесії були прийняті відповідні рішення.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар