Двадцять восьма позачергова сесія Ковельської міської ради, засідання якої було заплановане на 27 липня ц. р., не відбулася через відсутність кворуму та й, зрештою, відпала необхідність її проведення. Адже єдиний внесений на розгляд сесії проект рішення «Про невідкладні заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з діяльністю Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод», ініційований депутатами фракцій «Солідарність», «УКРОП», Радикальної партії та ВО «Свобода», так би мовити, втратив актуальність.
Справа в тім, що, як зазначено в даному проекті рішення на підставі звернень, мешканці мікрорайону Ковеля-ІІ, котрі потерпають від наслідків діяльності Ковельського ветсанзаводу й нині користуються забрудненою водою з колодязів, зважаючи на тривалість реалізації заходів із забезпечення централізованим водопостачанням мікрорайону, котрий межує з забрудненою територією, а також на дороговартісність та низьку ефективність доставки питної води, звернулися з проханням провести роботи з облаштування артезіанської свердловини для забезпечення їх питною водою.
Однак, зважаючи на ряд обставин, відмовились від цієї ідеї й наполягають на пришвидшенні процесу проведення централізованого водопостачання постраждалого від діяльності заводу мікрорайону, адже його мешканці сумніваються в якості питної води з нової свердловини.
Хоч того дня сесії не відбулося, зважаючи на велику кількість людей, котрі прийшли до сесійної зали, і важливість проблеми, що довгий час залишається невирішеною, міський голова Олег Кіндер запропонував провести зустріч у форматі обговорення.
Керівник робочої групи з вивчення проблем, пов’язаних з діяльністю Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод», Сергій Кошарук під час свого виступу зупинився на основних аспектах реалізації заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Зокрема, він повідомив про те, що “боєнські” відходи будуть переміщені у бетонні ємності на території колишнього крохмального заводу, водночас буде задіяний піролізний котел для їх термічної переробки.
Нині в процесі виконання й інші визначені у цьому напрямку завдання, що стосуються облаштування системи централізованого водопостачання і каналізації в мікрорайоні Ковеля-ІІ, покращення там дорожньої інфраструктури, оздоровлення дітей, котрі мешкають у Ковелі поблизу сумнозвісного підприємства.
Сергій Кошарук зазначив, що вже замовлено і виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення централізованого водопостачання та вивезення “боєнських” відходів у бетонні ємності, а також погоджено ветеринарно-санітарні заходи, що здійснюватимуться в цей період. Відповідно на це залучені фінансові ресурси з міської казни в сумі 2,5 млн. грн. й 1,3 млн. грн. – з резервного фонду обласного бюджету.
А от виділені Кабміном 17 млн. грн. на невідкладні заходи з ліквідації наслідків діяльності ветсанзаводу в Ковелі, які потрібно освоїти до жовтня цього року, поки «зависли» в повітрі. Однак, за словами С. Кошарука, щоб їх якнайшвидше отримати у розпорядження міської ради, необхідно доповнити пакет документів й отримати експертний висновок Мінрегіонбуду.
З його слів, завдяки активній участі міського голови Олега Кіндера вже є локальні кошториси, що максимально прискорить цей процес. Задля цього Сергій Кошарук запропонував очільнику міста здійснити спільну поїздку до Києва, разом попрацювати в Мінрегіонбуді, щоб остаточно вирішити це питання.
Річ у тім, що аби завершити цю справу й розпочати будівництво централізованого водопостачання, необхідне погодження Міністерства фінансів України, якого наразі немає, позаяк, як пояснив С. Кошарук, в Мінфіні вважають, що централізоване водопостачання – це не ліквідація надзвичайної ситуації, а плановий захід міста.
«Ми доводимо, що погана вода пов’язана з діяльністю ветсанзаводу. В нагоді стали докази, які з’явились, коли наприкінці 2016 року робили дослідження води, у результаті чого не було виявлено перевищення норм, а вже після надзвичайної ситуації виявлено це перевищення», — сказав Сергій Дмитрович.
Не оминули присутні й питання облаштування артезіанської свердловини для забезпечення питною водою жителів Ковеля-ІІ, через яке, власне, й мала відбутись позачергова сесія міськради. Однак люди впевнені, що таке рішення – це марні старання і гроші «на вітер» і не розв’яже проблеми, а, натомість, переконані що варто сконцентрувати зусилля на будівництві мережі централізованого водопостачання.
ххх
Спілкуючись з присутніми у сесійній залі ковельчанами, Сергій Кошарук відповів на їхні запитання. Зокрема, працівники Ковельського ветсанзаводу вимагали розрахуватись з ними, адже, з їхніх слів, не бачили по півроку зарплати. Як виявилось, сьогодні ситуація виглядає невтішною, адже ветсанзавод знаходиться у стадії банкрутства і, зі слів депутата, ось-ось залишиться без керівника, адже нинішній директор Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» Андрій Марченко вже написав заяву на звільнення з посади, яку займав з травня ц. р. Нагадаємо, що його попередник Вадим Сухонос зараз перебуває у розшуку.
Та все ж С. Кошарук пообіцяв це питання порушити перед керівництвом ДП «Укрветсанзавод» та звернутись у правоохоронні органи з тим, щоб ця заборгованість була ліквідована.
Ковельчан цікавили питання оздоровлення дітей, які мешкають на постраждалій території, а також стосовно притягнення до відповідальності осіб, причетних до ситуації на Ковельському ветсанзаводі, впливу забруднення навколишнього середовища у місті на стан здоров’я його мешканців та ін.
ххх
Принагідно депутат міської ради, заступник голови ОДА Сергій Кошарук запропонував звернутися за сприянням у фінансуванні робіт із проведення вуличної мережі водогону до домівок постраждалих від надзвичайної ситуації ковельчан до голови Волинської обласної ради, засновника благодійного фонду «Тільки разом» Ігоря Палиці. З цією метою попросив міського голову Олега Кіндера організувати роботу з підготовки та винесення на розгляд сесії міської ради проекту рішення про відповідне звернення, вказавши у ньому попередні розрахунки вартості робіт з проведення водопровідної мережі.
Текст звернення С. Кошарук озвучив того дня у сесійній залі. У ньому, зокрема, йдеться: «У рамках ліквідації надзвичайних ситуацій у Волинській області вирішується питання централізованого водопостачання для мешканців мікрорайону, котрі живуть поряд із виробничими приміщеннями Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод». Для цього спрямовуються кошти резервних фондів держави, області та міста Ковеля. Однак ще потрібно профінансувати роботи з проведення водопровідної мережі до домівок постраждалих ковельчан.
Оскільки УКРОП – одна із найактивніших депутатських фракцій як у Волинській обласній, так і в Ковельській міській радах, то висловлюємо впевненість, що саме від рішень та дій обласних посадовців залежить швидкість розв’язання наболілого “ковельського” питання. Зважаючи на це, мабуть, було б цілком логічним та необхідним, аби до вирішення проблем із ветсанзаводом долучився голова обласної ради, член Президії політради УКРОПу Ігор Палиця. Адже всі представники влади повинні мати нормальні, міцні, робочі стосунки та всі повинні докласти певних зусиль, аби ліквідувати наслідки діяльності Ковельського ветсанзаводу».
Міський голова Олег Кіндер підтримав цю пропозицію Сергія Кошарука.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар