Сесія міської ради
26 жовтня ц. р. відбулося засідання тридцятої сесії Ковельської міської ради.
Розпочалася сесія згідно з Регламентом з оголошення депутатських запитів і звернень. Чимало підтриманих запитів стосувалися житлово-комунального сектора, зокрема, ремонту міських доріг, благоустрою вулиць та ін. Так, депутатські запити Ігоря Пініса стосувались виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення централізованого водопостачання по вул. Юності, ремонту доріг по вул. Патріарха Мстислава та Чехова.
Вадим Клімук клопотав про облаштування дитячого майданчика між будинками по вул. Косачів, 1, 3, 5 та по вул. Мічуріна, 2, встановлення освітлення у вказаних дворах та капітальний ремонт дороги на цих вулицях у 2018 році; Галина Стасюк – про ремонт дороги по вул. Князя Острозького.
Олександр Місяць через депутатський запит просив звернути увагу на своєчасне вирішення питання розширення існуючого кладовища, а Юрій Рудь – на необхідності проведення огляду водопровідних каналів на житлових територіях мікрорайону Ковеля-ІІ та при формуванні бюджету на 2018 рік просив передбачити кошти для проведення очисних робіт.
Святослав Степанюк звернувся до міської влади з проханням забезпечити автономне електроживлення по вул. Лісовій, жителям якої сьогодні надає цю послугу Держлісгосп.
Андрій Неридько у своєму зверненні просив доручити відповідним службам міськвиконкому провести детальний аналіз і розрахунки стосовно обладнання для виготовлення біометричних паспортів і передбачити необхідні кошти в бюджеті міста на наступний рік.
Депутати підтримали запити Галини Стасюк стосовно встановлення пам'ятних дошок на фасадах навчальних закладів, де навчались загиблі воїни АТО, а також фотостенду Героям Небесної Сотні в центральній частині міста.
Сергій Кошарук просив у колег-депутатів фінансово підтримати учасника АТО Дмитра Ткачука, котрий сьогодні потребує дороговартісної операції.
l
На сесії були присутні мешканці мікрорайону Ковеля-ІІ, прилеглого до території ветсанзаводу. Люди звернулися до міських депутатів з проханням ініціювати звернення до обласної та Верховної рад щодо виділення коштів з обласного і Державного бюджетів, які у 2018 році будуть спрямовані на проведення водогону, каналізаційної мережі, ремонт доріг на вулицях, які знаходяться в зоні екологічного лиха.
Звертаючись до присутніх у залі ковельчан, міський голова Олег Кіндер пообіцяв, що відповідне звернення підготують, а також запевнив, що міська влада виконує взяті на себе зобов'язання з ліквідації наслідків діяльності ковельського ветсанзаводу. Вже здійснено значний обсяг робіт з будівництва водогону на вулицях, що знаходяться в санітарній зоні. Проведено підготовчий етап для вивезення і консервації відходів з території підприємства.
У свою чергу, заступник міського голови Андрій Товстига наголосив на тому, що ці роботи будуть продовжуватися і у наступному році, однак поетапно, адже лише на водогін і каналізацію необхідно 16 млн. грн.
Аби здійснити заплановані на цей рік роботи, депутати в ході сесії внесли зміни в міський бюджет на 2017 рік, згідно з якими збільшили видатки в сумі 600 тис. грн. на добудову вуличних водогонів на дев'яти вулицях, які відповідно до рішення виконкому визначені як такі, що входять до санітарно-захисної зони довкола Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод", а також на завершення робіт, пов'язаних з реконструкцією двох свердловин по вул. Кияна.
l
Після оголошення депутатських запитів та звернень міський голова Олег Кіндер запропонував депутатам затвердити порядок денний сесії, включивши в його перелік ряд проектів рішень, серед яких – "Про затвердження детального плану території розташування автозаправного комплексу по вул. Варшавській, 1". Однак депутат Володимир Косцьов'ят звернувся до колег з проханням не вносити на розгляд сесії цього питання, адже, як він зауважив, автор вищезазначеного проекту рішення начальник відділу архітектури та містобудування Людмила Мурай вчасно і в повному обсязі не оприлюднила його у зазначені в Регламенті Ковельської міської ради строки.
Як зауважив депутат, власник сусідньої земельної ділянки звернувся 4 жовтня ц. р. із відповідною заявою, в якій вказав, що має заперечення на будівництво заправки, позаяк в такому разі порушуються його земельні права.
З проханням відкласти це питання до з'ясування всіх обставин справи звернувся до народних обранців В'ячеслав Шевчук -- власник сусідньої ділянки по вул. Заводській, 16. Він повідомив, що придбав її на аукціоні ще у 2007 році, а в наступному була виготовлена проектна документація на будівництво там торгового центру від "Волиньпак". Однак зведення цього об'єкту довелось заморозити у зв'язку із фінансовою кризою.
Власник цієї земельної ділянки пояснив, що на неї "накладаються" санітарні зони майбутньої заправки, через що близько 10 - 20 відсотків його території втрачається, а тому ця земельна ділянка не матиме підстав для будівництва торгового центру.
Свою точку зору з приводу цього висловив й міський голова Олег Кіндер, котрий, зокрема, зазначив, що з нового року завдяки автозаправному комплексу бюджет міста матиме мільйон акцизу і 60 робочих місць. А цей показник вагомий, зважаючи на те, що тільки на пільги місту потрібно буде шукати більше 27 мільйонів гривень.
Отож, після тривалої дискусії, порадившись під час п'ятихвилинної перерви, обранці міської громади таки включили в порядок денний питання "Про затвердження детального плану території розташування автозаправного комплексу по вул. Варшавській, 1", а згодом прийняли його в цілому.
l
Перейшовши до розгляду питань порядку денного, депутати внесли зміни до міського бюджету на 2017 рік. Його перевиконання – більш ніж на п'ять відсотків дохідної частини загального фонду за підсумками дев'яти місяців, а це – майже 10 мільйонів гривень. Це дає можливість провести уточнення видаткової частини для виконання незапланованих під час формування бюджету поточних та капітальних видатків, необхідність в яких виникла протягом року.
Значну суму коштів отримало Ковельське МТМО на господарську діяльність. Зокрема, на придбання сучасної рентгенівської хірургічної системи на базі ЕОП в ЦРЛ – 2 млн. 200 тис. грн., на завершення капітального ремонту терапевтичного відділення центральної районної лікарні – 400 тис. 483 грн.
Понад 350 тис. грн. передбачено для завершення ремонту та облаштування фойє, актового залу Народного дому "Просвіта" та встановлення у закладі протипожежної сигналізації.
Збільшено видатки управлінню капітального будівництва та комунального господарства міськвиконкому на понад 2 млн. 614 тис. грн., значна частина яких буде спрямована на завершення будівництва водогону на вулицях, що знаходяться поблизу ветсанзаводу.
l
Більше півгодини обговорювали депутати питання, що значилося останнім в порядку денному - "Про функціонування Ковельського госпітального округу".
Цим документом міська рада ініціює утворення Госпітальної ради Ковельського госпітального округу, до складу якої делеговано представників нашого міста – заступника міського голови Ігоря Прокопіва, головного лікаря Ковельського МТМО Олега Самчука, голову профспілкової організації Ковельського МТМО Сергія Товкача, начальника фінансового управління міськвиконкому Валентину Романчук, депутата міської ради Богдана Солодуху.
Кандидатура останнього й спровокувала дискусію в сесійній залі. Адже, на переконання депутата, керівника фракції "УКРОП" у міській раді Ігоря Пініса серед депутатського активу є інші представники медичної сфери, які можуть претендувати на місце у п'ятірці. Зокрема, Наталія Сеник, котра, зі слів головного УКРОПівця в міській раді, як представник цієї політичної сили працювала б ефективніше, будучи членом Госпітальної ради, адже змогла б знайти порозуміння в багатьох питаннях в обласній раді, більшість у якій належить фракції "УКРОП".
Взявши слово, присутній на сесії голова комітету профспілкової організації Ковельського МТМО Сергій Товкач пояснив, що згідно з Положенням "Про Госпітальну раду" та Положенням, яке визначає порядок створення госпітального округу склад Госпітальної ради залежить від кількості населення, яке охоплюється тією чи іншою громадою. Таким чином відповідно до теперішніх розрахунків квота міста Ковеля складає п'ять осіб.
Окрім того, даний проект рішення був підготовлений відділом охорони здоров’я міськвиконкому на підставі результатів публічних обговорень, а також пропозицій Ковельського МТМО.
Зрештою, народні обранці його таки підтримали за умови, що в разі збільшення квоти від нашого міста в дорадчому органі працюватимуть ще два депутати, які є також лікарями, – Наталія Сеник та Юрій Рудь.
Ковельський госпітальний округ забезпечить надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню м. Ковеля, Камінь-Каширського, Ковельського, Любешівського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського, Шацького районів.
На сесії внесли зміни до місцевих програм, прийняли рішення з ряду питань, що регулюють земельні відносини в місті, затвердили детальні плани територій та ін.
Вікторія ЗІНЧУК.
26 жовтня ц. р. відбулося засідання тридцятої сесії Ковельської міської ради.
Розпочалася сесія згідно з Регламентом з оголошення депутатських запитів і звернень. Чимало підтриманих запитів стосувалися житлово-комунального сектора, зокрема, ремонту міських доріг, благоустрою вулиць та ін. Так, депутатські запити Ігоря Пініса стосувались виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення централізованого водопостачання по вул. Юності, ремонту доріг по вул. Патріарха Мстислава та Чехова.
Вадим Клімук клопотав про облаштування дитячого майданчика між будинками по вул. Косачів, 1, 3, 5 та по вул. Мічуріна, 2, встановлення освітлення у вказаних дворах та капітальний ремонт дороги на цих вулицях у 2018 році; Галина Стасюк – про ремонт дороги по вул. Князя Острозького.
Олександр Місяць через депутатський запит просив звернути увагу на своєчасне вирішення питання розширення існуючого кладовища, а Юрій Рудь – на необхідності проведення огляду водопровідних каналів на житлових територіях мікрорайону Ковеля-ІІ та при формуванні бюджету на 2018 рік просив передбачити кошти для проведення очисних робіт.
Святослав Степанюк звернувся до міської влади з проханням забезпечити автономне електроживлення по вул. Лісовій, жителям якої сьогодні надає цю послугу Держлісгосп.
Андрій Неридько у своєму зверненні просив доручити відповідним службам міськвиконкому провести детальний аналіз і розрахунки стосовно обладнання для виготовлення біометричних паспортів і передбачити необхідні кошти в бюджеті міста на наступний рік.
Депутати підтримали запити Галини Стасюк стосовно встановлення пам'ятних дошок на фасадах навчальних закладів, де навчались загиблі воїни АТО, а також фотостенду Героям Небесної Сотні в центральній частині міста.
Сергій Кошарук просив у колег-депутатів фінансово підтримати учасника АТО Дмитра Ткачука, котрий сьогодні потребує дороговартісної операції.
ххх
На сесії були присутні мешканці мікрорайону Ковеля-ІІ, прилеглого до території ветсанзаводу. Люди звернулися до міських депутатів з проханням ініціювати звернення до обласної та Верховної рад щодо виділення коштів з обласного і Державного бюджетів, які у 2018 році будуть спрямовані на проведення водогону, каналізаційної мережі, ремонт доріг на вулицях, які знаходяться в зоні екологічного лиха.
Звертаючись до присутніх у залі ковельчан, міський голова Олег Кіндер пообіцяв, що відповідне звернення підготують, а також запевнив, що міська влада виконує взяті на себе зобов'язання з ліквідації наслідків діяльності ковельського ветсанзаводу. Вже здійснено значний обсяг робіт з будівництва водогону на вулицях, що знаходяться в санітарній зоні. Проведено підготовчий етап для вивезення і консервації відходів з території підприємства.
У свою чергу, заступник міського голови Андрій Товстига наголосив на тому, що ці роботи будуть продовжуватися і у наступному році, однак поетапно, адже лише на водогін і каналізацію необхідно 16 млн. грн.
Аби здійснити заплановані на цей рік роботи, депутати в ході сесії внесли зміни в міський бюджет на 2017 рік, згідно з якими збільшили видатки в сумі 600 тис. грн. на добудову вуличних водогонів на дев'яти вулицях, які відповідно до рішення виконкому визначені як такі, що входять до санітарно-захисної зони довкола Ковельської філії ДП "Укрветсанзавод", а також на завершення робіт, пов'язаних з реконструкцією двох свердловин по вул. Кияна.
ххх
Після оголошення депутатських запитів та звернень міський голова Олег Кіндер запропонував депутатам затвердити порядок денний сесії, включивши в його перелік ряд проектів рішень, серед яких – "Про затвердження детального плану території розташування автозаправного комплексу по вул. Варшавській, 1". Однак депутат Володимир Косцьов'ят звернувся до колег з проханням не вносити на розгляд сесії цього питання, адже, як він зауважив, автор вищезазначеного проекту рішення начальник відділу архітектури та містобудування Людмила Мурай вчасно і в повному обсязі не оприлюднила його у зазначені в Регламенті Ковельської міської ради строки.
Як зауважив депутат, власник сусідньої земельної ділянки звернувся 4 жовтня ц. р. із відповідною заявою, в якій вказав, що має заперечення на будівництво заправки, позаяк в такому разі порушуються його земельні права.
З проханням відкласти це питання до з'ясування всіх обставин справи звернувся до народних обранців В'ячеслав Шевчук -- власник сусідньої ділянки по вул. Заводській, 16. Він повідомив, що придбав її на аукціоні ще у 2007 році, а в наступному була виготовлена проектна документація на будівництво там торгового центру від "Волиньпак". Однак зведення цього об'єкту довелось заморозити у зв'язку із фінансовою кризою.
Власник цієї земельної ділянки пояснив, що на неї "накладаються" санітарні зони майбутньої заправки, через що близько 10 - 20 відсотків його території втрачається, а тому ця земельна ділянка не матиме підстав для будівництва торгового центру.
Свою точку зору з приводу цього висловив й міський голова Олег Кіндер, котрий, зокрема, зазначив, що з нового року завдяки автозаправному комплексу бюджет міста матиме мільйон акцизу і 60 робочих місць. А цей показник вагомий, зважаючи на те, що тільки на пільги місту потрібно буде шукати більше 27 мільйонів гривень.
Отож, після тривалої дискусії, порадившись під час п'ятихвилинної перерви, обранці міської громади таки включили в порядок денний питання "Про затвердження детального плану території розташування автозаправного комплексу по вул. Варшавській, 1", а згодом прийняли його в цілому.
ххх
Перейшовши до розгляду питань порядку денного, депутати внесли зміни до міського бюджету на 2017 рік. Його перевиконання – більш ніж на п'ять відсотків дохідної частини загального фонду за підсумками дев'яти місяців, а це – майже 10 мільйонів гривень. Це дає можливість провести уточнення видаткової частини для виконання незапланованих під час формування бюджету поточних та капітальних видатків, необхідність в яких виникла протягом року.
Значну суму коштів отримало Ковельське МТМО на господарську діяльність. Зокрема, на придбання сучасної рентгенівської хірургічної системи на базі ЕОП в ЦРЛ – 2 млн. 200 тис. грн., на завершення капітального ремонту терапевтичного відділення центральної районної лікарні – 400 тис. 483 грн.
Понад 350 тис. грн. передбачено для завершення ремонту та облаштування фойє, актового залу Народного дому "Просвіта" та встановлення у закладі протипожежної сигналізації.
Збільшено видатки управлінню капітального будівництва та комунального господарства міськвиконкому на понад 2 млн. 614 тис. грн., значна частина яких буде спрямована на завершення будівництва водогону на вулицях, що знаходяться поблизу ветсанзаводу.
ххх
Більше півгодини обговорювали депутати питання, що значилося останнім в порядку денному - "Про функціонування Ковельського госпітального округу".
Цим документом міська рада ініціює утворення Госпітальної ради Ковельського госпітального округу, до складу якої делеговано представників нашого міста – заступника міського голови Ігоря Прокопіва, головного лікаря Ковельського МТМО Олега Самчука, голову профспілкової організації Ковельського МТМО Сергія Товкача, начальника фінансового управління міськвиконкому Валентину Романчук, депутата міської ради Богдана Солодуху.
Кандидатура останнього й спровокувала дискусію в сесійній залі. Адже, на переконання депутата, керівника фракції "УКРОП" у міській раді Ігоря Пініса серед депутатського активу є інші представники медичної сфери, які можуть претендувати на місце у п'ятірці. Зокрема, Наталія Сеник, котра, зі слів головного УКРОПівця в міській раді, як представник цієї політичної сили працювала б ефективніше, будучи членом Госпітальної ради, адже змогла б знайти порозуміння в багатьох питаннях в обласній раді, більшість у якій належить фракції "УКРОП".
Взявши слово, присутній на сесії голова комітету профспілкової організації Ковельського МТМО Сергій Товкач пояснив, що згідно з Положенням "Про Госпітальну раду" та Положенням, яке визначає порядок створення госпітального округу склад Госпітальної ради залежить від кількості населення, яке охоплюється тією чи іншою громадою. Таким чином відповідно до теперішніх розрахунків квота міста Ковеля складає п'ять осіб.
Окрім того, даний проект рішення був підготовлений відділом охорони здоров’я міськвиконкому на підставі результатів публічних обговорень, а також пропозицій Ковельського МТМО.
Зрештою, народні обранці його таки підтримали за умови, що в разі збільшення квоти від нашого міста в дорадчому органі працюватимуть ще два депутати, які є також лікарями, – Наталія Сеник та Юрій Рудь.
Ковельський госпітальний округ забезпечить надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню м. Ковеля, Камінь-Каширського, Ковельського, Любешівського, Любомльського, Ратнівського, Старовижівського, Турійського, Шацького районів.
На сесії внесли зміни до місцевих програм, прийняли рішення з ряду питань, що регулюють земельні відносини в місті, затвердили детальні плани територій та ін.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар