Багато років на теренах Ковельщини успішно працює сільськогосподарське підприємство «Дружба», яке очолює досвідчений керівник, кавалер ордена двох ступенів Княгині Ольги Валерія Яромчук. Впродовж цього періоду господарство добивається вагомих урожаїв у рослинництві і утримує передові позиції в тваринницькій галузі.
Незадовго до хліборобського свята ми побували у Бруховичах і під час розмови з Валерією Яромчук дізналися про те, як працює сьогодні очолюване нею сільгосптовариство.
— Валеріє Адамівно, чи все із задуманого вдалося здійснити цьогоріч?
— Сьогодні СТзОВ «Дружба» — це 1758 гектарів сільгоспугідь, 1390 голів великої рогатої худоби, в тому числі 270 м’ясних та 252 молочні корови. У нашому господарстві трудиться 55 працівників.
Щойно завершаться осінньо-польові роботи, розпочнеться робота на фермах, адже у нас, сільських трудівників, «канікул» не буває. Наша праця – це безперервний процес, який не допускає простоїв.
Кожен рік має свої особливості, «плюси» та «мінуси». Вивчаючи досвід попередніх літ, намагаємось не допускати старих помилок й нарощувати економічні показники.
У цьому році сільгосптовариство отримало хороший урожай зернових культур – найбільший у районі. Уже вивезли понад п’ять з половиною тисяч тонн цукрового буряку, який зібрали на площі 110 гектарів. Зараз розкидаємо гній, оремо грунт на зяб під цукрові буряки, кукурудзу, ярину.
Варто відзначити, що, як і торік, добре вродили буряки, яких зібрали майже по 600 центнерів з гектара. До речі, ми єдині в районі вирощуємо цукровий буряк і, впевнена, наші старання виправдані, адже маючи спочатку урожайність від 180 центнерів з гектара, досягли значного росту в цьому напрямку. Великою мірою завдяки цьому маємо власні кошти, не користуємось кредитами, платимо людям заробітну плату.
— Скажіть, щось змінилося на виробництві за останні роки? Якщо так, то у який бік?
— Намагаємось не «тупцювати» на місці, не оглядатися назад. Звичайно, розраховуємо на підтримку держави. Маємо таку підтримку на утримання волинської худоби м’ясного напрямку продуктивності. Проте гальмує роботу сільгоспвиробників неврегульованість державної ціни на м’ясо та молоко.
Однією з позитивних змін є те, що вдається поповнювати наші засоби виробництва, оновлювати машинно-тракторний парк. Цьогоріч придбали техніки на мільйон гривень.
Найближчим часом плануємо встановити доїльне обладнання для відгодівлі корів молочного напрямку в приміщеннях протягом всього року.
— Що вважаєте найважливішим у роботі? У чому секрет успіху?
— Сьогодні важливо не лише виростити продукцію, а й реалізувати її так, аби у результаті господарство отримало прибуток. Тому мені, як керівнику сільгосппідприємства, часто стає в нагоді те, що я за спеціальністю – бухгалтер. Маючи досвід в цій справі, стараюся завжди робити точні розрахунки, не допускати зайвих затрат.
А ще у колективі повинна бути належна дисципліна. Бо тут, як у сім’ї: до яких порядків привчають батьки, так поводяться діти.
— Але ж управляти таким чималим господарством, напевно, нелегко. Тут потрібна команда однодумців, спеціалістів, людей, які готові чесно і сумлінно виконувати доручену їм справу. Чи є у Вас така команда?
— Успіх в будь-якій справі залежить не тільки від керівника, а, насамперед, від людей, котрі старанно працюють, виконують поставлені завдання. Ми зуміли сформувати стабільний колектив, у якому з однаковою відповідальністю працюють як мої заступники, провідні спеціалісти, так і механізатори, водії, тваринники.
Особливо я задоволена роботою агронома Миколи Затерчука, котрий нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Заслуговують подяки за сумлінну працю механізатори Петро Стасюк, Олег Володькін, Віктор Корнелюк, водії Святослав Кухта, Віктор Андросюк, Олександр Войтюк, доярки Людмила Андросюк, Олена Бугайчук, Наталія Воробей, Тетяна Кашуба, Тетяна Ніколайчук, Марія Стасюк та багато інших, котрі ніколи не підводять.
Напередодні професійного свята – Дня працівників сільського господарства – бажаю їм усім міцного здоров’я, щастя та благополуччя, миру та злагоди у сім’ях, нових звершень у непростій повсякденній праці. Нехай втілюються в життя плани, задуми та сподівання на радість та добро!
Вікторія ТАРАСЮК.
НА ЗНІМКАХ: слідкують за процесом навантаження і вивезення цукрових буряків директор СТзОВ «Дружба» Валерія ЯРОМЧУК, механізатори Валентин ОМЕЛЬЧУК та Микола МЕЛЬНИК; задоволені цьогорічним урожаєм цукрових буряків головний агроном Микола ЗАТЕРЧУК та механізатор Петро СТАСЮК.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар