Восени селянин підбиває підсумки своєї річної праці. Кожен господар аналізує, скрупульозно підраховує прибутки і збитки, уже зараз переймається турботами про те, як має вести свою господарку в наступному році. Саме про це і поведемо розмову з директором СТзОВ «В. Прометей» Віталієм Фіщуком.
— Віталію Миколайовичу, хотілося б, аби Ви, насамперед, охарактеризували таку важливу галузь, як рослинництво. З яким доробком хліборобський колектив завершує 2012 рік?
— Для нас сільськогосподарський рік, що минає, видався непростим, але вдалим. У господарстві зібрано непоганий врожай жита, пшениці. Врожайність зернових становить 25-30 центнерів з гектара. Добре вродила і соя.
В усьому, чого вдалося досягти, – заслуга невтомних трударів, які з любов’ю засівають хліборобську ниву. Потрібно не зупинятися на досягнутому, працювати, і ще раз – працювати, адже лише тоді можна очікувати на позитивний результат.
Інвестор Євген Дудка, який є нашим діловим партнером, інвестує значні кошти не тільки у рослинництво, а й у тваринництво. Спільно взялись за реконструкцію тваринницьких приміщень в СТзОВ «Ранок», що знаходиться у Мельниці. Для початку плануємо утримувати 3000 голів ВРХ на відгодівлі, а також вирощувати нетелей.
Відчувається, що інвестори зацікавлені тут працювати, створювати нові робочі місця. Ми, в свою чергу, відповідаємо за організаційну роботу.
На посів озимого ріпаку, пшениці, жита затрачено більше мільйона гривень. Сподіваємось, що майбутній врожай вдасться подвоїти.
— Отже, з осіннім зерновим клином працівники господарства уже встигли впоратися? Скільки посіяно озимих культур: пшениці, жита, ріпаку? Що ще вдалося зробити у господарстві?
— Посіяно 670 га озимини, 280 га ріпаку. В плані нашого господарства передбачено залуження пасовищ. Після збору врожаю зорано 1000 га землі. Дякувати Богу, не відчуваємо дефіциту паливно-мастильних матеріалів, міндобрив. Все виконуємо в строки. Маємо належну кормову базу.
— Тваринництво завжди було провідною галуззю в сільгоспвиробництві. Чи вдається сьогодні отримувати прибутки, добиватися фінансової стабільності, працювати на результат?
— Як галузь рослинництва, так і галузь тваринництва намагаємось вести на належному рівні. В господарстві нараховується майже 1500 голів ВРХ, що перебувають на відгодівлі. Плануємо їх збільшення. Маємо більше двохсот молочних корів. Невдовзі в господарстві запрацює нова ферма. Це, знову ж таки, додаткові робочі місця.
— Віталію Миколайовичу, даруйте, що забігаємо наперед, але нам стало відомо, що Ваші здобутки перед Ковельщиною оцінили на державному рівні – Вам присвоєно високе звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Щиро радіємо разом із Вами, адже знаємо Вас, як здібного керівника сільгоспвиробництва, мудрого сіяча хліборобської ниви, вмілого організатора. Чи очікували на таке визнання?
— Відверто кажучи, ніколи не стояв за нагородами. Зовсім не шкодую, що обрав працю на землі, без якої свого життя не уявляю. Пишаюся своїм колективом, адже в нас працюють справжні професіонали. Без них навряд чи чогось би досяг. Вдячний за те, що держава високо оцінила мій труд. Буду старатись й надалі працювати на благо людей, нашого району.
— Навіть попри економічні труднощі, селянин знає, що і як йому робити. Це люди, які найменше бідкаються, а працюють чи не найважче. Якими будуть Ваші вітальні слова для працівників рідного колективу, колег напередодні професійного свята?
— Ми завжди знали, що робити, бо розраховували на власні сили. Непросто сьогодні триматися «на плаву», розвивати сільгоспвиробництво, адже для цього потрібна державна підтримка або ж співпраця з інвесторами. Тоді можна говорити про розвиток сільського господарства, отримання прибутків.
Радує те, що змогли придбати потужну техніку, а головне – віддати її у надійні руки.
Колектив нашого товариства – переважно молодий, але уже відчувається віддача. Наші хлопці відповідальні і дисципліновані. Нам вдалося створити належні умови праці, суттєво збільшити заробітну плату.
Щиро дякую кожному, хто трудиться у господарстві!
Хвала хліборобу – це хвала людині-творцю, хвала життю і самій природі, такій великій у своїх щедротах. Особливі слова вдячності — агроному Олександру Безуху, бригадиру комплексної бригади Петру Білічу — першому помічнику, пораднику, який є моєю правою рукою на полі.
«Спасибі» за відданість нелегкій хліборобській праці – комбайнерам Олександру Білічу, Юрію Павловичу, їхнім помічникам Віталію Мартинюку та Петру Григор’єву. Добре зарекомендував себе комбайнер Дмитро Франко. У «гарячу» пору жнив непогано справлялися із своїми обов’язками водії Михайло Казмірчук, Василь Захарчук, Віктор Мартинюк, які сьогодні заготовляють ліс для ремонту тваринницьких приміщень.
Багато сил у повсякденну роботу вкладають доглядачі худоби під керівництвом зоотехніка Івана Бенеська. За раціон і здоров’я тварин відповідає ветлікар Микола Недвідь. Фінансові справи у господарстві довірено вести головному бухгалтеру Аллі Осіюк та бухгалтеру-касиру Світлані Кропиві.
Бажаю працівникам рідного колективу, колегам здоров’я, добра, благополуччя, миру та злагоди у сім’ях, нових звершень у повсякденній праці!
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКУ: механізатор Андрій ОКУНЕВИЧ.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар