У сесійному залі Будинку рад відбулася двадцять перша сесія районної ради, яку вів її голова Петро Якубук.
Порядок денний було затверджено одноголосно.
Перед тим, як почати розгляд питань, винесених на сесію, були оголошені депутатські запити та запитання.
Зокрема, Володимир Андросюк (фракція «ВО «Батьківщина») у своєму депутатському запиті порушив проблему, що турбує жителів с. Діброви, котрі звернулися з проханням посприяти в забезпеченні повноцінної роботи сільського ФАПу. Депутати підтримали депутатський запит колеги.
Юрій Мельник (фракція «ВО «Свобода») через депутатський запит попросив голову районної ради Петра Якубука звернутись у відповідні органи й до керівництва ПрАТ «Ковельський хлібокомбінат» за роз’ясненнями з приводу підвищення ціни на соціальні сорти хліба, що відбулося відразу після парламентських виборів і викликало неабияке обурення серед жителів Ковельщини. Однак депутатський запит був відхилений.
Не підтримано його й після переголосування, до якого згодом депутатам запропонував повернутися Віктор Лук’янчук (фракція «ВО «Батьківщина»), котрий, зрештою, наполіг на поіменному голосуванні, у результаті якого з 46-ти присутніх на сесійному засіданні депутатів проголосувало «за» – 27, утрималось – 19.
Народні обранці підтримали запити Ігоря Верчука (фракція «Українська Народна Партія») стосовно сприяння у встановленні дорожніх знаків, що обмежують швидкість руху автотранспорту у с. Дарівці, та Миколи Рибака (фракція «ВО «Батьківщина») щодо необхідності облаштування автобусної зупинки на дорозі Ковель – Маневичі, а також ремонту дороги від с. Світлого до цієї траси.
Анатолій Корнійчук (фракція «ВО «Батьківщина») зачитав звернення, адресоване голові районної ради Петру Якубуку, в якому звернув увагу на факти неналежного виконання рішень районної ради або ігнорування виконання таких рішень взагалі, зокрема, тих, що стосуються контролю за використанням та збереженням майна спільної власності територіальних громад Ковельського району.
Свій депутатський запит А. Корнійчук спрямував на ім’я Ковельського міжрайонного прокурора Василя Лопохи, в якому повідомив про те, що до нього як депутата районної ради звернулися жителі с. Поворська зі скаргою на затягування оформлення державних актів на землю, що триває протягом двох років.
Цей запит депутати підтримали. Проте відхилили наступний, з яким звернувся Борис Андріюк (фракція «Партія регіонів») до голови районної ради Петра Якубука. Стосувався він створення депутатської комісії щодо перевірки законності використання земельних часток (паїв) жителів с. Мирина місцевим фермерським господарством в частині укладання договорів оренди землі та сплати за неї, а також встановлення достовірності факту знищення представниками цього господарства межових знаків виділеного в натурі паю мешканців цього ж населеного пункту.
Дмитро Андрухів (фракція «Наша Україна») у своєму депутатському запиті запропонував вивчити питання про перенесення базарного дня в м. Ковелі на понеділок та вівторок, який підтримали колеги-депутати.
Ольга Рудик (фракція «ВО «Батьківщина») торкнулася питання, що стосується поліпшення умов обслуговування населення управлінням Держкомзему у Ковельському районі. Петро М’якота (СПУ) у своєму зверненні запропонував внести школу-дитячий садок в с. Вербці в перелік об’єктів капітального будівництва на наступний рік, а також попросив підготувати відповідне звернення до обласної ради, облдержадміністрації, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
З цього приводу інформував голова районної ради Петро Якубук, котрий повідомив про те, що на даний час виготовляється проектно-кошторисна документація на добудову Вербської школи, без якої не може розглядатися питання про включення цього об’єкта в капітальне будівництво на наступний рік.
Вислухавши депутатські запити і запитання, народні обранці приступили до розгляду питань порядку денного.
Перш, ніж затвердити Програму економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2013 рік, депутати задали ряд запитань доповідачу – начальнику управління з питань економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ларисі Білинській.
Зокрема, Лідія Козуля поцікавилась, чому на території Тойкутської загальноосвітньої школи ще й досі не проведені роботи з водовідведення? Відповідаючи на це запитання, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Юрій Поліщук повідомив про те, що в бюджеті на 2012 рік були передбачені кошти на водовідведення по Тойкутській ЗОШ, але ці кошти не були освоєні у зв’язку з відсутністю виконавця підрядних робіт.
Володимир Хомік (фракція «Народна партія») цікавився подальшою долею дошкільного навчального закладу в с. Колодяжному, на капітальний ремонт якого, як пояснила Л. Білинська, у 2013 році передбачені відповідні кошти.
Анатолій Ковальчук (фракція «Фронт Змін») говорив про необхідність створення в Ковельському районі комунального підприємства, в якому могли б надаватися побутові послуги населенню.
Депутати врахували пропозицію комісії з питань розвитку суб’єктів підприємництва, торгівлі та побуту, інвестиційної та інтеграційної діяльності, зовнішньоекономічних зв’язків району про внесення в Програму пункту щодо вивчення питання доцільності створення оптового сільськогосподарського ринку на території району.
Депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Ковельського району на 2013 рік з доповненнями, внесеними до неї.
Дискусія розгорнулася навколо питання про хід виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів на 2012 – 2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 9.12. 2011 року, № 12/7.
Чимало запитань виникло до доповідача – заступника начальника Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Сергія Дулиша. Проте не на всі з них народні обранці отримали зрозумілі відповіді.
Голова районної ради Петро Якубук попросив поінформувати про те, як контролюється поведінка людей, котрі повернулися з місць позбавлення волі, з приводу чого С. Дулиш зазначив, що дана категорія осіб перебуває в полі зору правоохоронців, адже більшість із них, з різних причин, не маючи можливості влаштуватися на роботу, знову стають на хибний шлях.
Петро М’якота торкнувся питання, що стосується доцільності рейдів-перевірок, які періодично проводяться на пасажирських маршрутах автотранспорту в ранковий час, перешкоджаючи нормальній роботі водіїв маршрутних таксі, а також викликаючи обурення в людей, котрі через це не можуть вчасно дістатися до місця роботи, подовгу вистоюючи на зупинках.
Як зауважив доповідач, ці перевірки проводяться за розпорядженням керівництва УМВС області та Волинської ДАІ. Зазвичай, вони влаштовуються в ранковий період доби у зв’язку з тим, що часто транспортні засоби виїжджають на маршрути у несправному стані, що загрожує безпеці пасажирів.
У свою чергу, Анатолій Корнійчук запропонував активізувати роботу з регулювання дорожнього руху, що, на його думку, більш позитивно впливатиме на безпеку як водіїв, так і їхніх пасажирів.
Галина Рябко (фракція «Партія регіонів») порушила питання стосовно створення при сільських та селищних радах Варт порядку. Ольга Рудик цікавилась роботою, що проводиться з метою виявлення пунктів прийому металобрухту в населених пунктах району.
Віктор Лук’янчук попросив розповісти про результати перевірки наведених ним на минулій сесії фактів продажу окремими особами самогону.
І хоч конкретної відповіді на це запитання присутні не отримали, проте С. Дулиш запевнив, що робота в даному напрямку ведеться. Окрім того, працівниками УДСБЕЗ України у Волинській області на постійній основі проводяться заходи, спрямовані на виявлення фактів незаконного обігу підакцизних товарів, у результаті чого протягом цього року ними було вилучено з незаконного обігу 86069 пачок цигарок та 270 літрів спирту на суму 250 тисяч гривень.
У своєму виступі Володимир Пархонюк звернув увагу на те, що, попри протиправні дії одного з місцевих підприємців, котрий перешкоджає його підприємницькій діяльності, після звернення із заявою з приводу цього в Ковельський міськвідділ УМВС він отримав відмову в порушенні кримінальної справи стосовно цієї особи. Тому, зважаючи на недоліки у роботі працівників ковельської міліції, він закликав депутатів, приймаючи рішення з даного питання, дати належну оцінку виконавцям цієї Програми.
Підтримав пропозицію колеги Сергій Повар (фракція «ВО «Батьківщина»), котрий запропонував на наступній сесії повторно заслухати інформацію про хід виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень і злочинів на 2012 – 2015 роки, відповідно відправивши її на доопрацювання. Дану пропозицію депутати підтримали.
На сесії заслухано інформацію заступника головного лікаря Ковельського МТМО Василя Курила «Про стан медичного обслуговування населення Ковельського району». У ній, зокрема, зазначено про те, що чисельність постійного населення Ковельського району станом на 1 липня 2012 року становить 40463 чоловіки, з яких доросле населення становить 31110 осіб, дитяче (до 17 років) – 9353. Жіноче населення складає 53,7 відсотка від усього населення.
Сільське населення обслуговують районна лікарня, сільська лікарська амбулаторія, 10 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 72 ФАПи (закрито ФАП с. Дарівки в другому кварталі ц. р.). Матеріально-технічна база лікувально-профілактичних закладів району задовільна. В основному лікувальні заклади забезпечені апаратурою та медичним обладнанням.
У 2012 році продовжує утримуватися позитивна тенденція відтворення населення. Органами статистики зареєстровано 426 народжень (коефіцієнт народжуваності на 1000 населення становить 14,0 проти 12,3 в минулому році). Поряд із збільшенням показника народжуваності відзначається зменшення коефіцієнта смертності на 1000 населення, який склав 16,3 проти 17,8 в минулому році.
В структурі смертності населення району переважають хвороби системи кровообігу, які в загальній структурі займають 76,2 відсотка. З них основною причиною смерті є ішемічна хвороба серця (89 відсотків від усіх серцево-судинних хвороб). Друге місце посідають онкологічні захворювання (7,1 відсотка). Третю позицію серед причин смерті займають травми та отруєння (7 відсотків).
Серед іншого депутатів цікавили питання стосовно функціонування сільських ФАПів, їх кадрового забезпечення, доставки медикаментів в населені пункти району тощо. Активну участь в обговоренні даного питання взяли Віктор Лук’янчук, Анатолій Ковальчук, Микола Рибак, Петро М’якота, Анатолій Корнійчук, Ольга Рудик, Ігор Верчук та інші.
Наступною була заслухана інформація про стан торговельного обслуговування населення Ковельського району. Інформували з цього питання начальник управління з питань економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Лариса Білинська та голова правління Ковельської райспоживспілки Ольга Гуславська.
Остання у своєму виступі наголосила на тому, що стосовно закладів торгівлі райспоживспілки застосовуються елементи недобросовісної конкуренції. Зокрема, Ольга Петрівна довела до відома депутатів інформацію про те, що не у всіх підприємців, які займаються торговельною діяльністю, офіційно працевлаштовані працівники, не у всіх є ліцензії на торгівлю товарами підакцизної групи та ін.
З метою підвищення ефективності роботи підприємств роздрібної торгівлі та закладів ресторанного господарства, дотримання ними Порядку проведення торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення району районна рада, зокрема, рекомендувала керівникам і власникам закладів торгівлі та ресторанного господарства району, незалежно від форм власності, неухильно дотримуватись Порядку провадження торговельної діяльності і правил торговельного обслуговування, не допускати фактів продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів без ліцензій неповнолітнім, особам, що знаходяться у стані алкогольного сп’яніння та інших порушень правил торгівлі алкогольними напоями й тютюновими виробами; сільським та селищним головам району здійснювати заходи щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, створивши умови для відкриття стаціонарних торговельних закладів в селах, де вони відсутні, та ін.
Окремі доповнення до проекту рішення з цього питання від профільної комісії озвучив її голова Андрій Броїло. Ця пропозиція полягала в суворому дотриманні закладами торгівлі граничного рівня торговельних надбавок на соціально значимі види продукції, та рекомендації відповідним органам забезпечувати контроль за рівнем торговельних надбавок.
Депутати також внесли зміни до районного бюджету, взяли до відома інформації про стан дорожнього господарства Ковельського району, про хід виконання районної цільової соціальної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011 – 2015 роки.
Обговоривши інформацію начальника управління агропромислового розвитку Валерія Потапчука «Про хід виконання Програми розвитку господарств Ковельського району на 2010 – 2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 3.09. 2010 року, № 38/5», депутати вирішили відкласти розгляд даного питання на наступну сесію для її доопрацювання.
В ході роботи сесії депутати затвердили районну Програму «Екологія» на 2013 – 2015 роки, прийняли Звернення Ковельської районної ради до Верховної Ради України з приводу розгляду 4.12.2012 року проекту Закону України № 11260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів», а також Звернення Ковельської районної ради до Генерального директора Укрзалізниці В. В. Козака щодо відновлення зупинки пасажирських поїздів на станції Голоби Львівської залізниці.
Розглянуто ряд інших питань порядку денного.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар