З нагоди Дня працівників суду ми поспілкувалися з головою Ковельського міськрайонного суду В’ячеславом Лесиком.
– Які категорії справ зараз найчастіше розглядає Ковельський міськрайонний суд?
– Протягом 2012 року на розгляд до суду надійшло близько 8000 справ та матеріалів усіх категорій.
Найчастіше в провадженні суду перебувають кримінальні справи, пов’язані з посяганням на власність, проти життя і здоров’я особи, у сфері обігу наркотичних засобів, а також у сфері службової діяльності.
Щодо цивільних справ, то найбільше до суду звертаються з питань сімейних відносин, визнання права власності, врегулювання земельних і майнових спорів.
– Пригадайте, які найскладніші справи розглядалися цього року.
– Значну складність при розгляді справ в поточному році становили справи щодо вчинення злочинів службовими особами та справи, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, справи щодо осіб, які вчинили злочини, що призвели до фатальних наслідків (спричинили смерть потерпілих).
– Скільки суддів працює в Ковельському міськрайонному суді?
– Сьогодні роботу Ковельського міськрайонного суду забезпечують 13 суддів.
Введення в дію нового Кримінально-процесуального кодексу України зумовило збільшення обсягу роботи у місцевих судах, тому з 1 січня 2013 року в штат суду вводиться дві посади суддів та сім посад працівників апарату суду.
– Сьогодні у суспільстві є чимало нарікань на судову систему. На Вашу думку, чи досконала вона в Україні?
– На моє переконання, досконалість судової системи в державі значною мірою залежить від рівня правової обізнаності та беззаперечного дотримання громадянами України тих законодавчих актів, які затверджуються органами державної влади.
Правовий нігілізм та необізнаність наших громадян з чинним законодавством породжують думки і домисли про недосконалість судової системи в Україні. Досягти гармонії в будь-яких питаннях розвитку суспільства можливо лише спільними зусиллями і діями громадян та влади. Це значною мірою стосується і судової системи.
Тому вкотре хочеться наголосити на необхідності удосконалення системи правового навчання наших громадян та підвищення рівня правової освіти.
– Як гадаєте, чи готові ми до такої інституції, як суд присяжних?
– Протягом останніх років в Україні триває дискусія щодо необхідності запровадження суду присяжних. Бути чи не бути суду присяжних, залежить від багатьох показників: фахової підготовки осіб – претендентів на присяжних, психологічних чинників, моральної свідомості, менталітету нації, матеріально-технічного забезпечення та наявності належного приміщення.
– У зв’язку із вступом в дію нового КПК України як змінилась діяльність суду?
– 20 листопада 2012 року вступив в дію новий КПК України, який посилив гарантії прав осіб, які беруть участь у кримінальному процесі та розширив повноваження суду на досудовому провадженні по кримінальній справі.
Виконання функцій суду на досудовому провадженні по кримінальній справі зумовлює необхідність її здійснення окремим суддею, до компетенції якого не належатиме вирішення даної справи по суті. Тому в системі кримінально-процесуальної діяльності судді з’явилася посада слідчого судді. Визначено його роль і місце у кримінальному процесі, процесуальний статус та характер виконуваних ним функцій.
В Ковельському міськрайонному суді зборами суддів обрано слідчих суддів Є. О. Агеєву та М. Г. Миронюка.
– Що б Ви побажали з нагоди професійного свята своїм колегам?
– Колектив Ковельського міськрайонного суду є молодим, згуртованим та дружним, працівники ставляться до виконання своїх посадових обов’язків відповідально, а тому своє професійне свято зустрічають вагомими здобутками.
Користуючись нагодою, зичу своїм колегам подальших успіхів у праці, вдалих починань, міцного здоров’я, добра, впевненості у майбутньому, здійснення мрій та задумів!
Ми завжди пам’ятаємо ветеранів судової системи, які закладали підґрунтя наших сьогоднішніх результатів та досягнень в роботі. Від імені всього колективу вітаємо Вас, шановні ветерани, зі святом, бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя, людської шани, миру та злагоди!
Розмову вела
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар