Першого березня ц. р. відбулося засідання двадцять третьої сесії районної ради, яке вів її голова Петро Якубук.
Перед тим, як приступити до роботи, Петро Григорович привітав окремих депутатів, які відзначили дні народження у міжсесійний період, а також Зеленського сільського голову Володимира Дригулю, котрий того дня зустрів своє 55-річчя. Було озвучено кадрові зміни, які відбулися в органах влади району.
Слово мав голова Ковельської міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Микола Савосюк, котрий за дорученням спілки вручив медаль "За звитягу" голові Ковельської районної ради Петру Якубуку за розуміння та підтримку ветеранів Афганістану та їх родин.
Далі Петро Григорович ознайомив присутніх зі структурою Ковельської райдержадміністрації, а також повідомив про зміни в керівництві депутатської фракції "ВО "Батьківщина" та створення ще однієї однойменної фракції у Ковельській районній раді на чолі з Сергієм Поваром.
Хоча при внесенні змін до складу колегії Ковельської районної ради депутати так і не дійшли згоди щодо того, хто ж має представляти в цьому колегіальному органі ту чи іншу однойменні фракції. Зважаючи на це, питання порядку денного «Про внесення змін до рішення районної ради від 11.03.2011 року «Про колегію Ковельської районної ради» було знято з розгляду.
У традиційній тридцятихвилинній "розминці", встановленій регламентом ради для депутатських запитів та запитань, депутати, зокрема, підтримали запити Дмитра Андрухіва (фракція "Наша Україна"), що стосуються виділення матеріальної допомоги жительці с. Поворська, у якої внаслідок пожежі 23 лютого ц. р. згорів будинок, а також щодо завершення облаштування автобусної зупинки в с. Озерному; Лідії Козулі (фракція "Українська народна партія") – стосовно збільшення фінансування Ковельської районної ветеранської організації та Анатолія Корнійчука (фракція "ВО "Батьківщина") – з приводу фактів порушення правил використання та збереження комунального майна спільної власності територіальних громад Ковельського району.
Не було підтримано депутатський запит Миколи Рибака (фракція "ВО "Батьківщина"), в якому, зокрема, він звертається до керівництва Волинського управління лісового господарства з проханням включити у план будівництва лісових доріг на 2014 рік частину дороги від с. Світлого до автотраси Київ-Ковель-Ягодин.
Користуючись наданим для цього часом, депутати звернулись із запитаннями і запитами до керівництва району. Зокрема, ситуацією, що склалася на ринку молока, цікавився Віктор Лук'янчук (фракція «ВО «Батьківщина»); Ростислав Оксенюк (фракція «Партія регіонів») порушив питання вивезення сміття з автостоянки, що знаходиться на дорозі "Київ-Варшава" біля в'їзду у Ковель.
Володимир Пархонюк висловив свої зауваження щодо однієї з публікацій в газеті "Волинь-нова", в якій, на його думку, викладено ряд фактів стосовно його депутатської діяльності, що містять неправдивий характер і торкаються не тільки його інтересів, а й інтересів колег-депутатів. Він звернувся із запитанням до редактора газети "Вісті Ковельщини" стосовно можливості надання йому права виступити на сторінках міськрайонного видання, розмістивши під рубрикою "Трибуна депутата" власну статтю у зв'язку з вищевказаною публікацією у газеті "Волинь-нова".
У свою чергу, присутній на сесії редактор "Вістей Ковельщини" Микола Вельма зауважив, що порушене питання має розглядатися не на сесії, а в робочому порядку. Окрім того, є правило у журналістів не вступати у полеміку з авторами, які свою точку зору висловили на шпальтах інших видань. Зрештою, ніякого матеріалу редакція від В. Пархонюка не отримувала, а тому говорити про його друк передчасно. Буде така стаття – редколегія її розгляне і прийме відповідне рішення.
Порядок денний сесії складався з 17 питань, які були грунтовно обговорені депутатами на засіданнях постійних профільних комісій районної ради.
Спочатку депутати заслухали інформацію Ковельського міжрайонного прокурора Василя Лопохи про стан законності та заходи щодо її зміцнення за 2012 рік, котрий, зокрема, повідомив про те, що завдяки впровадженню у практичну діяльність розроблених заходів щодо спільної протидії злочинним проявам з'явились певні позитивні результати, адже на території району впродовж 2012 року відбувся спад злочинності на 26 відсотків (вчинено 182 злочини проти 247 за 2011 рік).
На сьогодні вдалося подолати зростання тяжких та особливо тяжких злочинів, яких зменшилось на 18%, вбивств – на 50%, крадіжок – на 39%, шахрайств – на 71%, дорожньо-транспортних пригод – на 50%. Однак, має місце зростання кількості грабежів, розбійних нападів, злочинності серед неповнолітніх, злочинів, скоєних особами, які перебували у стані сп'яніння, у громадських місцях. Залишаються нерозкритими 3538 кримінальних справ.
Не обійшлося без запитань до доповідача. Так, Лідію Козулю цікавило питання щодо розслідування справи, пов'язаної з виявленням причин забруднення річки Турії. Володимир Андросюк (фракція "ВО "Батьківщина") загострив увагу на проблемі дитячої злочинності, рівень якої зріс у минулому році.
Богдан Конопацький (фракція "Фронт Змін") поцікавився у В. Лопохи, чи реагують відповідним чином працівники прокуратури на факти невиплати коштів заготівельними організаціями за закуплене в селян та сільськогосподарських підприємств молоко? А от Наталія Лисковець (фракція "Народна партія") порушила питання стосовно роботи органів прокуратури в плані виявлення фактів незаконного збуту спирто-горілчаних виробів та так званих "точок" самогоноваріння. Андрій Броїло (фракція «Українська народна партія») – стосовно належного реагування прокурора на факт нанесення тілесних ушкоджень дільничному інспектору міліції Ковельського МВ при виконанні ним службових обов'язків.
На всі запитання Василь Васильович надав фахові та вичерпні відповіді. Стосовно окремих питань пообіцяв вжити заходів у вигляді прокурорського реагування.
Інформацію про виконання районної Програми щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва та алкоголізму серед населення Ковельського району на 2009 - 2012 роки надав директор Ковельського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Юрій Мацан.
Під час обговорення цього питання Віктор Лук'янчук поцікавився, в яких населених пунктах району спостерігаються найбільші "спалахи" дитячого пияцтва і чи були притягнуті до відповідальності особи, причетні до незаконної реалізації спиртних напоїв?
За словами Ю. Мацана, спільно зі службою у справах дітей, кримінальною міліцією у справах дітей у вечірній час проведено ряд рейдів-перевірок з дотримання раціонального проведення дозвілля дітей та молоді в районі, графіків роботи закладів культури та торгівлі, а також законності продажу спиртного та тютюнових виробів дітям. Винних у порушенні працівників торгівлі було притягнуто до адміністративної відповідальності, з власниками цих закладів проведено профілактичні бесіди та попереджено про недопущення таких випадків повторно.
Щодо пияцтва серед неповнолітніх та, зрештою, й інших верств населення, то це негативне явище найбільш поширене у віддалених населених пунктах, де маємо низький соціально-економічний розвиток і високий рівень безробіття.
Анатолій Корнійчук зауважив, що в цьому напрямку робота була б ефективнішою, якби до неї залучались депутати районної, сільських та селищних рад.
Заслухавши ці інформації, депутати вирішили взяти їх до відома.
Ряд запитань і зауважень в народних обранців виникло й під час розгляду питання щодо роботи сектора дільничних інспекторів міліції Ковельського МВ УМВС України у Волинській області, про що інформував заступник начальника СДІМ Ковельського МВ УМВС України у Волинській області Петро Соловенюк. Зокрема, депутатів цікавили питання щодо протидії незаконній реалізації спирто-горілчаних виробів та боротьби із самогоноварінням у селах району, а також, що стосуються вирішення проблем, пов'язаних з наданням службового житла дільничним інспекторам міліції, їх кадрового забезпечення, ефективності реагування на факти скоєння правопорушень і злочинів у населених пунктах району та ін.
Як зазначив П. Соловенюк, протягом 2012 року працівниками СДІМ розглянуто 2357 заяв та повідомлень. За вказаний період було скоєно 149 злочинів, з яких 106 розкрито. Однак, проблема в тому, що на даний час Ковельський район, до складу якого входять 92 населені пункти, де проживає понад 40 тисяч населення, обслуговує лише 14 дільничних інспекторів, що й впливає на ефективність їхньої роботи.
Зважаючи на вищезазначене, депутати вирішили підготувати звернення до керівництва УМВС України у Волинській області, вищих органів державної влади, в якому, зокрема, порушуватиметься питання стосовно можливості збільшення штату працівників сектора дільничних інспекторів міліції Ковельського МВ для обслуговування сільської місцевості.
Депутати прийняли даний проект рішення з внесеними до нього змінами та доповненнями колег.
В ході пленарного засідання депутати внесли зміни до ряду раніше прийнятих районною радою програм, затвердили районну цільову соціальну Програму забезпечення пожежної безпеки на 2013 - 2015 роки.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Марчук представила депутатському корпусу звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік та зміни до нього на 2013 рік.
Внесення змін до районного бюджету на 2013 рік супроводжувалось обговоренням та дискусією, проте проект рішення, запропонований фінансовим управлінням РДА, отримав необхідну кількість депутатських голосів.
Чимало думок та зауважень озвучили депутати при розгляді питання "Про підсумки роботи агропромислового комплексу району в 2012 році", про що інформував начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Музичук.
Під час обговорення даного питання депутати, зокрема, порушили проблеми, пов'язані з виплатою дотації за здані високовагову худобу, молоко, а також цікавились у П. Музичука його баченням розвитку фермерства на Ковельщині тощо.
Свою точку зору стосовно шляхів розв'язання проблем агропромислового комплексу району висловили депутати Віктор Лук'янчук, Анатолій Корнійчук, Микола Рибак, Володимир Андросюк, Сергій Повар, Ольга Рудик (фракція "ВО "Батьківщина"), Валерій Миронюк (фракція "Партія регіонів"), голова райдержадміністрації Сергій Матяшук.
У результаті, врахувавши усі зауваження і пропозиції, даний проект рішення з внесеними до нього доповненнями депутати прийняли в цілому.
Далі депутати взяли до відома звіт начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лариси Білинської "Про виконання Програми розвитку малого підприємництва в Ковельському районі на 2011 - 2012 роки", прийняли рішення з інших питань порядку денного.
У "Різному" Лідія Козуля коротко прозвітувала про роботу очолюваної нею тимчасової контрольної комісії, створеної для виявлення причин забруднення річки Турії.
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар