На перший погляд, берег тихоплинної Турії здалеку виглядає ніби не так вже й погано. Але враження прихованої "ідилії" зникають миттєво, коли наближаєшся до річки ближче.
В прибережній зоні розкидані пляшки, банки, одноразовий посуд, пакети, ганчірки, як говориться, сміття «широкого асортименту». На кожному кроці сліди від кострищ, а найжахливіше – бите скло, на яке можуть наткнутися наші з вами діти.
Те, як «відпочивають» і що залишають після себе, можна побачити неозброєним оком, щойно ступивши на прибережну смугу Турії. Найбільше болить душа, коли бачиш усю "красу" недопустимого безладу на березі водойми поблизу с. Зеленого, де частенько відпочивають "природолюби", рівень безкультур'я яких часом "зашкалює".
На щастя, не залишаються осторонь проблем чистого довкілля працівники культури та сільської ради на чолі з головою Володимиром Дригулею.
Вже другий рік поспіль невтомні ентузіасти проводять активну роботу, аби навести лад на прибережній зоні Турії. Беруться за хорошу справу, не дивлячись ні на що.
– Прибираємо, збираємо усілякий непотріб, залишений недобросовісними відпочивальниками, – розповідає член виконкому Зеленської сільської ради Людмила Дмитрук. – Хотілося б, щоб люди цінували наші намагання створити затишок і комфорт. Адже як приємно відпочивати на природі, дихати свіжим повітрям, а не труїтися всілякими побутовими відходами. Не всі добросовісно ставляться до чистоти і порядку, але так бути не повинно.
Як нам розповіли працівники Зеленської сільської ради, прибирали берег Турії нещодавно дружно. Долучилися до акції усі небайдужі громадяни. Посильну допомогу у хорошій справі надав директор СЛАТ "Тур" Петро Смаль, який забезпечив необхідним транспортом для вивезення сміття ящиками, організував і підмогу. Разом з працівниками сільради трудилися й працівники лісового господарства.
Поспілкувалися на тему охорони довкілля із Зеленським сільським головою Володимиром Дригулею.
– На жаль, люди досі не можуть збагнути, що забруднення довколишнього середовища – чи не найбільша катастрофа, що може призвести до нечуваних масштабів, – бідкається Володимир Карпович. – Не розумію, чому любителі відпочинку на природі ведуть себе по-дикунському, залишаючи після себе купи побутового сміття? Люди приїздять на гарних дорогих авто. Не повірю, що у них нема можливості прибрати і вивезти сміття. Та це стосується не тільки тих, хто приїздить на відпочинок транспортом. Не краще поводить себе й інша категорія недобросовісних громадян. Байдужі, черстві серця в тих, хто навіть не замислюються, яку шкоду завдає природі. Далеко підемо! Тільки не слід забувати, що від власної апатичності невдовзі потонемо у смітті, яке хоча б раз полінувались прибрати за собою. Я не скептик, але, на мою думку, змінити щось важко. А важко тому, що все в житті починається з елементарних речей. Поведінці у прибережних зонах, лісових масивах, власне, будь-де слід навчати з самого дитинства, зі шкільної парти. Батьківське і педагогічне виховання змусило б задуматись: "Чи можна кинути папірець, чи ні?". На жаль, ми цього не бачимо.
Любіть природу, бережіть її, не смітіть, поважайте себе, дбайте про чистоту довкілля! Від нас із Вами залежить майбутнє не одного покоління. Маю надію, що цей заклик спонукає несвідомих громадян до роздумів. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час проведення Дня довкілля на території Зеленської сільради.
Фото Юлії ШУМЕРУК.
Залишити коментар