Початок п'ятдесят першої сесії міської ради, яка відбулася 27 лютого ц. р., видався гарячим. Приводом для спалаху емоцій, які час від часу аж "зашкалювали" у сесійній залі, стала публікація щодо службових автомобілів, якими користується міський голова Олег Кіндер, що опублікована в одному з останніх номерів газети "Ковель сьогодні". Зокрема, у ній згадується про легковий автомобіль марки "Опель", придбаний ПТМ "Ковельтепло" за рахунок нерозподіленого прибутку комунального підприємства для потреб Ковельської міської ради.
Секретар міської ради, активний учасник Євромайдану Михайло Гетьман висловив своє негативне ставлення до цих публікацій, котрі, як він вважає, є провокацією у час, коли Україна переживає складний і навіть трагічний період, коли загинули люди в боротьбі за волю і незалежність нашої держави.
Михайло Олександрович говорив й про те, що сьогодні по всій країні люди виступають з ініціативою імена героїв, які загинули на Майдані, увічнити в назвах вулиць міст і сіл. Ковельська громада приєдналася до неї, висловивши свою позицію стосовно цього на місцевих вічах. Тож, як він поінформував, пропозиції щодо перейменувань окремих міських вулиць і площ можна подавати у відділ містобудування та архітектури міськвиконкому.
Згідно з поданими пропозиціями відповідне рішення прийматиме топонімічна комісія. Аби ковельчани мали можливість висловити свої думки з цього приводу, будуть проведені громадські слухання.
Гостро відреагував на закиди в свій бік міський голова Олег Кіндер, котрий під час свого виступу не стримував емоцій, обурюючись стосовно висловів, які дозволив у своїй статті автор, котрий пов'язує вище зазначені факти з трагічними подіями в країні, а також депутата Сергія Кошарука, котрий підтримує позицію журналістів вищеназваного видання.
"Щодо згаданих в статті автомобілів, то це мої, як міського голови, справи, – сказав Олег Олексійович зокрема. – Але викладати факти в такій формі, ніби я придбав собі авто за рахунок людей, які загинули на Майдані, – це підлість та блюзнірство. Такі речі є неприпустимими. Зараз починають з'являтися "герої", котрі лише примкнули до Майдану, а тепер дозволяють собі диктувати якість умови, вказувати на рішення, які слід приймати".
Міський голова закликав громадян не піддаватися на жодні провокації та діяти в межах Закону, адже ситуація у Ковелі є стабільною і контрольованою.
Депутат Сергій Кошарук озвучив депутатський запит, адресований міському голові Олегу Кіндеру та міським депутатам, стосовно винесення на розгляд сесії міської ради питання про надання допомоги постраждалим майданівцям та сім'ям героїв "Небесної Сотні", а також прийняття рішення щодо найменування центральної площі міста площею Героїв Майдану.
Зважаючи на попередньо озвучену секретарем міської ради Михайлом Гетьманом інформацію щодо цього питання, депутати не підтримали депутатський запит Сергія Кошарука.
Але й після цього дискусії у залі не вщухали. Голова громадського об'єднання "Патріоти Волині" Микола Печенюк звернувся до депутатів з проханням не займатися політиканством у такий непростий для країни час, а, натомість, виявляти активну громадянську позицію, підтримуючи учасників народних віче й приймаючи виважені рішення, які служитимуть на благо міської громади.
Слово мав й новопризначений керівник "Правого сектора" в м. Ковелі Сергій Дружинович, який запевнив присутніх у тому, що представники очолюваного ним громадського об'єднання не допустять жодних протиправних дій і спільно з автомайданівцями та правоохоронцями слідкуватимуть за тим, щоб на території міста були спокій та порядок.
У свою чергу, секретар міської ради Михайло Гетьман закликав до толерантності та взаємоповаги, адже, за його словами, не слід сіяти ворожнечу тоді, коли у місті налагоджено хорошу співпрацю і з правоохоронцями, і з "Охороною порядку".
Депутат міської ради, голова Ковельської міської партійної організації "ВО "Батьківщина", голова Ковельського міськрайонного штабу національного спротиву Віра Федосюк зачитала рішення штабу. Ось про що, зокрема, в ньому йдеться: "Виконуючи волю народу на повну зміну державної влади в Україні, зобов'язуємо керівників територіальних підрозділів, органів виконавчої влади (Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області, Ковельської залізничної міліції, Ковельської міжрайонної прокуратури, Ковельської транспортної прокуратури, Ковельської ОДПІ, Ковельського міжрайонного відділення Служби Безпеки України, Ковельського міськрайонного суду) до 28 лютого 2014 року особисто подати оригінали заяв про звільнення".
Причому, як зазначено у зверненні, "перебування на лікарняному чи раптове відрядження, датою початку яких виявляється 28 лютого, не зможе слугувати поважною причиною для уникнення вищевказаної процедури. Відсутність поданої заяви буде розцінюватись як прояв підтримки попередньої влади".
Віра Федосюк також озвучила звернення учасників міського віча щодо зведення у Ковелі пам'ятника Героям України на місці пам'ятного знаку "Борцям за волю України", що на бульварі Лесі Українки, на честь і тих наших співвітчизників, які загинули у столиці в результаті сутичок між мітингувальниками та силовиками протягом останніх місяців.
Роботу сесії продовжили приємні моменти. За співпрацю, активну громадську діяльність, підготовку на високому рівні заходів, приурочених до 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, відстоювання інтересів сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів та особистий внесок у справу патріотичного виховання молоді Подяку міського голови отримав голова Ковельської міськрайонної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Микола Савосюк та його заступник Анатолій Заскальний.
За сумлінну працю, творчий внесок у збагачення духовної скарбниці краю, активну участь у міських мистецьких заходах та з нагоди 50-річного ювілею Подякою міського голови та пам'ятним подарунком відзначено аматора сцени Володимира Михалевича.
Затвердивши порядок денний, депутати розпочали його розгляд. Спочатку вони взяли до відома інформацію про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Ковеля за 2013 рік, розглянули ряд питань щодо регулювання земельних відносин у місті.
Депутати затвердили Положення та внесли зміни до Положень ряду структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.
На сесії також було затверджено розпорядження міського голови, рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради.
Народні обранці взяли до відома інформацію про стан боротьби зі злочинністю, забезпечення громадського порядку на території міста Ковеля за 2013 рік. У наданій інформації, зокрема, зазначено, що в період з 01. 01. 2013 р. по 31. 12. 2013 р. на території м. Ковеля зареєстровано 1143 кримінальні правопорушення, які були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За звітний період зареєстровано 304 тяжкі та особливо тяжкі кримінальних правопорушень, зокрема, зафіксовано 203 факти крадіжок (в т. ч. крадіжок з квартир – 19, з транспортних засобів – 18), 21 пограбування, 7 розбоїв, 26 шахрайств, 12 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, 27 фактів незаконного обігу наркотиків.
Упродовж 2013 року черговою частиною міськвідділу в журналі Єдиного обліку зареєстровано 7977 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, зокрема по місту 5406 повідомлень.
Також було взято до відома інформацію начальника відділу комунального господарства міськвиконкому Олександра Балака про будівництво кладовища в районі вул. Варшавської.
Враховуючи рекомендації топонімічної комісії від 11 січня 2014 року та звернення Української вільної академії наук у США, міська рада вирішила присвоїти проектним вулиці та провулку, що передбачені детальним планом території розміщення кварталу житлової забудови по вул. Ватутіна (колишнє військове містечко), ім'я українського історика, архівіста, літературознавця, який народився і виріс у місті Ковелі, Володира Міяковського.
Ряд актуальних питань депутати порушили у "Різному".
Вікторія ЗІНЧУК.
Залишити коментар