Минулої неділі Ковель –чудовий куточок волинської землі, де милує око мальовнича природа і де живуть щирі й добрі душею люди, відзначив 70-річчя визволення від фашистських загарбників та День міста.
Сонячно, напрочуд тепло було цієї днини, тому піднесений настрій відчувався ще більше. Хоча, не варто приховувати той факт, що цього разу святкову атмосферу пригнічували криваві події, що нині відбуваються в нашій державі на Сході.
Ще із самого ранку в парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки розгорнулось (вже за доброю багаторічною традицією) так зване "Містечко майстрів". Тут на огляд присутніх свої роботи виставили місцеві художники, вихованці ГО "Реабілітаційний центр" (голова –Наталія Славікова), представники ПТУ-5 (директор – Євген Кобченко), які, варто зазначити, неодноразово беруть активну участь у виставці-продажу. Адже хто, як не ковельчани, мають прославляти своє місто?
Слід зауважити, що були й приїжджі умільці. Це – майстер художнього бісероплетіння Ольга Савчак, представники від обласного методичного Центру народної творчості (м. Тернопіль). Пані Дарина Прощук з м. Косова, що на Івано-Франківщині, торгувала вишиванками, віночками, різноманітною українською атрибутикою та біжутерією. В жінки охочі могли придбати для себе або ж комусь у подарунок сувеніри в середньому за ціною 15 – 30 грн.
Великим попитом цьогоріч користувалися віночки, особливо синьо-жовті. Менші із них вартували 30, а більші – 40 гривень.
"Торгівля іде помаленьку. Дуже добре, що організовуються подібні ярмарки-зустрічі, де майстри з різних куточків України привозять частинки своєї тамтешньої культури, яка в кожному із регіонів представлена по-своєму особливо", – розповіла у розмові із журналістами продавчиня.
Зацікавлювали відвідувачів "Містечка майстрів" роботи із кераміки, які привезли із Острога. Тут широко були продемонстровані посуд, предмети повсякденного вжитку та ін. Заодно цього дня в парку діяла виїзна торгівля, яку представляли місцеві та приїжджі заклади харчування. Серед них – кафе "Престиж", буфет "Едельвейс".
А пані Марія зі Львова пропонувала купувати біля її прилавка запашні хлібобулочні вироби та запечену м'ясну продукцію. "У вас я тут вперше. Хочу зауважити, що атмосфера загалом мені дуже сподобалась. Та й люди хороші і привітні. Гарно приймають", – говорила львів'янка.
Скуштувати та й ще придбати могли ковельчани і гості міста цілющий мед. Це – "Волинський питний мед", "Волинь медова". Досвідчений пасічник з Луцька Антон Шуба приїхав до Ковеля із дочкою та зятем, які допомагали йому з продажем.
"Хоч святковості такої, як зазвичай, нині немає, проте такі свята, як сьогодні, – це своєрідна "розрядка" для душі", – поділився із нами своєю думкою Антон Максимович.
Чимало розваг організували святкової неділі і для малечі, яка бавилась на атракціонах, гралась в різноманітні ігри із клоунами й іншими казковими персонажами та просто ласувала смаколиками – солодкою ватою, морозивом, іншими ласощами.
Дивлячись на усміхнену, задоволену дітвору, повні радості оченята і щасливих від цього їх батьків, думала лиш одне: нехай здоровими ростуть наші діти, нехай ніякі негаразди не затьмарюють їхнє безтурботне дитинство. Нехай в нашій державі, нарешті, запанують МИР і СПОКІЙ!
Оксана БІРУК.
НА ЗНІМКАХ: у "Містечку майстрів" в парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар