З місця події
З нагоди відзначення 70-річчя визволення Ковеля від фашистських загарбників та Дня міста відбулося чимало культурно-мистецьких та розважальних заходів, цікавих як для дорослих, так і для малечі.
Зокрема, для останніх захоплюючим дійством став конкурс малюнка на асфальті під назвою "Мій Ковель – це моя Україна!". Завдяки талановитій дітворі площа перед Палацом учнівської молоді замайоріла синьо-жовтими кольорами з атрибутами державної та місцевої символіки.
Кажуть, діти досить чутливо реагують на різного роду стрес-фактори, їх думки є найсвітлішими, а бажання – найщирішими. Тож сонячні малюнки на асфальті красномовно свідчать, що все у нас буде добре, адже "Україна – єдина"!
"Україна, вперед!", "Я – за мир", "Боже, нам Україну храни", "Хочу миру" – саме так підписували свої доробки дітлахи. Цими закликами-побажаннями вони у такій художній формі висловили своє бажання жити у мирній незалежній державі.
Усі учасники цього дійства за креативність та творчий підхід отримали у подарунок солодкі призи.
В цей же час у Ковельському історичному музеї учасники творчого об'єднання "Підкова" представили свої мистецькі доробки. Живопис, графіка, вишивки, ляльки-мотанки, вироби із соломки – усе це вражало своєю високою майстерністю присутніх.
На відкриття виставки завітали працівники культури міста і району, художники, представники громадськості, міський голова Олег Кіндер, його заступник Ігор Прокопів та голова Волинської обласної ради Валентин Вітер. Усі вони висловили сподівання на те, що культура, єдність і духовність врятують цей світ від занепаду.
Зокрема, Валентин Вітер відзначив, що роботи, експоновані у виставковій залі історичного музею, є свідченням того, що у митців є Божий дар, і його потрібно цінувати й розвивати.
А от міський голова побажав художникам вдосконалюватися професійно і, звичайно, надалі демонструвати нам таку високу майстерність у своїй справі. Олег Кіндер творчі доробки назвав шедеврами, які здатні "лікувати" нас духовно і висловив надію, що вони обов'язково займуть своє місце у світових музеях.
За сумлінну працю, професіоналізм, вагомий особистий внесок у збагачення історичної спадщини міста, історично-наукову, краєзнавчу роботу, активну участь у культурно-мистецькому житті громади та з нагоди 25-річчя музею директора Ковельського історичного музею Маргариту Матвійчук нагородили Подякою.
Мирослава Леонідівна відзначила, що помітно зріс професійних рівень митців. Про це свідчать їхні полотна, від яких неможливо відвести погляд. Таку ж відзнаку отримала й головний зберігач фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз, яка була ведучою зустрічі та попередньо долучилися до оформлення виставкових робіт.
До того ж, приємно, що вперше за всю історію музею відкрилася виставка, в якій взяло участь одразу 17 художників. Та все ж пані Мирослава найбільшу цінність виставкових робіт вбачає у тому, що з'явилося більше картин з краєвидами нашого міста, адже саме вони будуть вічними "свідками" історії Ковеля.
Приємним відкриттям стали вишивки хрестиком молодої, проте, без сумніву, талановитої Олени Стрелюк.Серед експонованих робіт у різних техніках та стилях – доробки як відомих та досвідчених митців Ковельщини, так і зовсім юних художників.
вчителя літератури зі Смідина із маленьких клаптиків тканини. Працює вона також у техніці соломопластики, створює ляльки-мотанки, сюжетні картини на народні мотиви. На виставці, зокрема, вона представила цікаву картину із ляльок-мотанок "А у нашого Омелька велика сімейка". Також увагу присутніх привернули неповторні вироби Людмила Козачук,
Безперечно, ці шедеври має побачити кожен ковельчанин, адже виставка учасників творчого об'єднання "Підкова" діятиме у Ковельському історичному музеї до Дня Незалежності України – 24 серпня ц. р.
Різноманітною була концертна програма святкування на літній естраді у парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки.
Зокрема, виступив хор ветеранів війни і праці: була представлена літературно-музична композиція "Визволителям міста присвячується…".
Звучали й пісні воєнних років. "Катюша", "Журавлі", "Промінь", "Ех, дороги", "Огоньок", "Три танкіста" та ін. Надзвичайно тепло ковельчани зустрічали кожен номер.
Юнаки виконали танець "На привалі". Динамічність і майстерність рухів, яку продемонстрували хлопці, присутні зустріли бурхливими оплесками.
Аліна Романюк.
На знімках: під час культурно-мистецьких заходів з нагоди Дня міста.
Фото автора.
Залишити коментар