Клуб спортивного бального танцю "Модерн" Народного дому "Просвіта" прийняв перших юних танцюристів дванадцять років тому. Вже його перші учасники засвідчили, що у Ковелі люблять, цінують і шанують бальні танці. Танцюристи разом зі своїми наставниками не раз здобували перемоги на різних турнірах та конкурсах.
Не відстають від своїх попередників нинішні вихованці "Модерну", адже, попри юний вік, знають, що без наполегливої праці й бажання рухатися уперед на танцювальному паркеті успіху не досягти. Тому й прагнуть максимально викладатися на тренуваннях, аби згодом проявити свої здібності, беручи участь в обласних, всеукраїнських, міжнародних змаганнях з танцювального спорту.
І ось колектив вкотре підтвердив своє визнання. Нещодавно вихованці клубу побували на міжнародних змаганнях з танцювального спорту "Slovak Open-2014", що відбулися у м. Братиславі (Словаччина). І не тільки взяли у них участь, а й привезли в рідне місто високі нагороди.
Керівник клубу спортивного бального танцю "Модерн" Ігор Ткачук впевнено веде своїх вихованців до перемог. Юні ковельчани під його керівництвом вивчають європейські (повільний та віденський вальси, танго, фокстрот, квікстеп) та латиноамериканські (самба, ча-ча-ча, румба, пасадобль, джайв) танці. Під час нашої розмови він розповів, чому варто займатися танцями та як досягти успіху у цьому непростому і вишуканому мистецтві.
— Кажуть, що танцями краще займатися з раннього віку. У такому разі є можливість спробувати себе у різних напрямках і досягти високого професіоналізму. Ви, як хореограф, згідні з такою думкою?
— В цілому, так. Заняття спортивними бальними танцями найкраще починати у 4—5 років. Адже в такому віці у дитини формується, так би мовити, правильна хореографічна постава, а це згодом впливає на результат. Почавши займатися танцями, скажімо, у двадцять п'ять років, такої фізичної форми, звичайно ж, не досягнеш. Хоча якщо немає спортивних амбіцій, то вік не перешкода для занять танцями. Головне — робити це із задоволенням.
— А в якому віці Ви прийшли у бальні танці?
– У п'ятнадцять років. І хоч це пізнувато для початківця, та на те були свої причини. У Ковелі на той час танцювальний спорт не був таким розвинутим, як сьогодні. Сам я з Турійська, де й відвідував звичайний танцювальний гурток. Мені сподобалось, й невдовзі серйозно захопився танцями. Тому вступив у Волинське державне училище культури та мистецтв.
В обласному центрі відкрив для себе більше можливостей розвиватися, спробувати себе в різних напрямках. Там з'явилися нові знайомства, завдяки яким почав по-іншому сприймати танцювальний спорт. Тож сьогодні серед друзів клубу — багаторазові чемпіони України, фіналісти чемпіонату світу, призери чемпіонату Європи, котрі нині нам допомагають порадами і настановами. І це дуже важливо. Адже без співпраці з сильними парами, які створюють стиль танцювального спорту у світі, навряд чи навчишся чогось нового, рухатимешся далі.
— Клуб спортивного бального танцю "Модерн" свого роду єдиний у Ковелі. У чому його особливість?
— За час роботи нам вдалося виховати чимало хороших танцюристів, які досягли високих результатів. Це — Анна Олексюк, Маргарита Качко, Віталій Бізякін, Тарас Міщан, Анна Букач, Олена Остапчук, Владислав Сачук та інші. Сьогодні вони передають свій досвід юним наступникам.
Учні клубу постійно беруть участь у місцевих конкурсах, обласних змаганнях, стають фіналістами та призерами чемпіонатів України. У нас дуже насичений графік змагань і конкурсів.
Доводиться дуже часто їздити на різні змагання, адже в залі неможливо навчитися професійно танцювати. Тому, аби внутрішньо загартовуватись, набиратися досвіду, намагаємось не пропускати жодних. Брали участь у змаганнях у Чехії, Австрії, Німеччині, Латвії, Словаччині. У минулому сезоні мали до десятка виїздів за кордон. Це теж своєрідна перемога колективу.
Далі плануємо взяти участь у міжнародних змаганнях, які незабаром відбудуться в Польщі, та всеукраїнських — у Володимирі-Волинському.
— Участь у престижних міжнародних змаганнях, хороші результати Ваших юних вихованців свідчать про високий рівень їхньої майстерності. Розкажіть про останні змагання, які нещодавно відбулися у Словаччині, і тих, хто звідти повернувся з нагородами.
— У відкритих змаганнях з танцювального спорту, що відбулися в м. Братиславі, брали участь представники 35 країн світу. У відповідному класі і в своїй віковій категорії юні ковельчани на найвищому рівні продемонстрували свою майстерність. Особливо приємно відзначити наймолодших вихованців Анастасію Черенову та Дмитра Заболоцького, які, вперше взявши участь у міжнародних змаганнях, перевершили своїх ровесників з інших країн.
Гордістю клубу є старша пара у складі Аркадія Гуловського та Яни Микитюк, які у своєму класі та віковій групі також здобули перше місце.
До речі, на цих змаганнях танцювало 12 пар з України, з яких вісім — з Ковеля. А це вже серйозна заявка. Наша мета — вийти на професійну спортивно-танцювальну дорогу, аби у майбутньому представляти Україну на офіційних міжнародних змаганнях.
— Щоб досягти цього, потрібно займатися два, три роки чи, може, більше?
— Танцями слід займатися стабільно. Якщо один місяць наполегливо тренуватися, а наступного взагалі не відвідувати тренування, то результату не буде ніякого. Краще регулярно тренуватися, два-три рази на тиждень, тоді й відчуватиметься стрімкій ріст. Як правило, чемпіонами міжнародного рівня стають танцюристи, які починали займатися з дитинства.
— Дорослі теж приходять танцювати в клуб?
– Так, це категорія "сеньйорів". У нас є хобі-група для дорослих, які займаються кілька разів на тиждень. Це — чудова можливість навчитися володіти своїм тілом, гарно рухатися, завести нові знайомства і друзів. Тут люди не лише тренуються, а й відпочивають душею, забуваючи про щоденні турботи.
— Бальні танці, певно, не дешеве задоволення?
– Як, зрештою, й інші видовищні види спорту. Хоча, це лише на перший погляд. Адже, аби взяти участь, наприклад, в обласних, всеукраїнських змаганнях, не потрібно великих коштів. Сукню також не обов'язково замовляти у дорогого дизайнера. Звичайно, з віком у бальному вбранні використовується більше тканини, оздоблення. А це, відповідно, вартує дорожче.
— Ігорю Дмитровичу, а секрет успіху, на Ваш погляд, у чому?
— З досвіду багатьох танцівників-професіоналів видно, що одного таланту мало, щоб досягти успіху у танцювальному спорті. А от талант і працьовитість неодмінно приведуть до перемоги. Потрібно любити ту справу, якою займаєшся, і просто повірити в себе — тоді усе складеться.
Розмовляла Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКУ: юні вихованці клубу спортивного бального танцю "Модерн".
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар