"Молитвою за Україну" у виконанні хорової капели Народного дому "Просвіта" розпочалося урочисте віче з нагоди Дня Гідності та Свободи, яке пройшло у Ковелі минулої п'ятниці.
Незважаючи на прохолодну погоду, згадати доленосні події, які відбулися минулого року, на площу Героїв Майдану прийшли ковельчани, представники міської та районної влади, політичних партій, громадські активісти, духовенство.
Ведучі віча Наталія Гончар та Вікторія Савлук пригадали ті героїчні і водночас трагічні для всієї України дні, коли рік тому уряд Азарова прийняв рішення призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію України з ЄС. Обурені цим люди, скоординувавшись через соцмережі, зібралися на Майдані Незалежності у Києві. У ніч з 21 на 22 листопада на мітинги вийшли також у Донецьку, Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Хмельницькому, Ужгороді…
У суботу 30 листопада близько четвертої години ранку влада розігнала мирний мітинг студентів на площі Незалежності у столиці. Бійці підрозділу "Беркут" били кийками юнаків та дівчат, українських та іноземних журналістів.
Наступного дня на площу вийшло кілька тисяч людей, головною вимогою яких була вже не євроінтеграція, а зміна влади.
В цей же час у нашому місті активісти, що приїхали з Євромайдану, створили Ковельський міськрайонний штаб національного спротиву, координатором якого обрано Віру Федосюк. Штаб одразу взявся до роботи щодо забезпечення усім необхідним Волинського наметового містечка у Києві і підтримував його функціонування протягом усього періоду протистоянь.
Групи депутатів, громадських активістів, небайдужих ковельчан постійно їздили до столиці, аби відстояти право жити у чесній, правовій, демократичній державі, яка буде дбати про інтереси суспільства.
Учасники віча оплесками подякували цим мужнім людям, нашим землякам, серед яких: Віра Федосюк, Михайло Гетьман, Микола Печенюк, Ігор Пініс, Андрій Броїло, Вадим Ткачук, Ігор Ткачук, Володимир Андросюк, Тит Абрамчук, Юрій Поліщук, Василь Дудка, Юрій Мельник, Василь Мичко, Ігор Верчук, Віктор Лук'янчук, Сергій Дружинович, Алла Полякова, Яків Лавренко, Роман Остапенко, Марія Хотинська, яка, на жаль, вже відійшла у Вічність.
21 листопада для українців – це не свято, а ще одна можливість згадати ті події, пом'янути всіх загиблих за гідне життя у своїй державі і помолитись за Україну. Представники духовенства різних християнських конфесій та всі присутні об'єдналися у спільній молитві за Україну, за мир та єдність у державі.
Звернувся до учасників урочистого зібрання міський голова Олег Кіндер.
– Україна платить високу ціну за свою Незалежність та територіальну цілісність, прагнення мільйонів стати частиною європейського суспільства, – зокрема, сказав він. – Майдан 2004 року пройшов мирно і запам'ятався як свято свободи. На вівтар Революції Гідності 2013 року українці поклали свої життя та здоров'я.
Ковельчани були активними учасниками подій обох революцій і доклали максимум зусиль для того, аби демократичні цінності перемогли. Рік тому Ковель став одним з перших міст Волині, який висловив свою позицію і в рішенні міської ради від 12 листопада 2013 року звернувся до керівництва країни щодо підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. У зверненні депутати, представляючи інтереси територіальної громади міста, переконливо закликали до європейського вибору. Протягом усіх тих подій ковельчани активно відстоювали право на краще майбутнє для нашої країни, зберігаючи при цьому громадський порядок, мир і спокій у рідному місті. Наша громада продемонструвала й продовжує демонструвати приклад зваженості та мудрості.
Проникливими та емоційними були виступи людей, котрі своєю безпосередньою участю творили Революцію Гідності. Адже вони, не вагаючись, уже 24 листопада минулого року поїхали у Київ, аби долучитися до всеукраїнського руху на Майдані Незалежності. У числі перших були Михайло Гетьман, Віра Федосюк, Ігор Верчук та багато інших наших земляків. Заклик організаторів Майдану залишатись у Києві та будувати наметове містечко одразу ж був підтриманий, і просто за сценою одним з перших з'явився волинський намет.
Головним координатором від Волині у столиці протягом усіх протестних акцій став секретар міської ради Михайло Гетьман, який того дня брав участь в урочистих заходах у Києві.
Ті незабутні та тривожні дні і ночі Євромайдану пригадали Ігор Верчук, котрий на передовій, в самому серці протистоянь між силовиками та майданівцями, стояв пліч-о-пліч з сином; Галина Лічман, яка поряд з чоловіками була на барикадах, носила пиріжки та бутерброди туди, де чатували снайпери; голова міської організації “ВО “Батьківщина”, депутат міської ради Віра Федосюк — активна учасниця столичного та організатор ковельського майданів; отець Василь Мичко, котрий допомагав молитвою і ділом.
А далі для присутніх читали вірші і співали патріотичних пісень про Україну. Усі вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.
На завершення бажаючі віднесли квіти до пам'ятного знаку "Борцям за волю України", біля якого, як символ вічної пам'яті, запалили свічки.
Вікторія ЗІНЧУК.
НА ЗНІМКАХ: під час віча з нагоди Дня Гідності і Свободи у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар