Ковельський професійний ліцей — це навчальний заклад, який має гарну історію та перспективне майбутнє. Все, чого вдалось досягти за 47 років натхненної та клопіткої роботи — заслуга творчих та високоінтелектуальних фахівців, які тут працювали раніше, тих, хто трудиться нині.
Враховуючи високий кваліфікаційний рівень підготовки робітничих кадрів та компетентний підхід педколективу до своєї справи, у 2003 році Ковельському ПТУ присвоїли новий статус — "Ковельський професійний ліцей".
Завдяки наполегливості керівництва й колективу, успіх навчального закладу в підготовці висококласних майстрів своєї справи — очевидний. Адже ліцей постійно вдосконалюється, щороку тут відкриваються нові професії, затребувані на сучасному ринку праці.
Про успішний розвиток навчального закладу, основні напрямки діяльності, здобутки та досягнення розповідає директор Ковельського професійного ліцею Сергій АНТОНЮК.
— Сергію Миколайовичу, варто відзначити, що з кожним роком популярність та авторитет очолюваного Вами навчального закладу лише зростає. В чому секрет успіху?
— Перш за все, — це щоденна і клопітка робота всього колективу. Адже сам директор не в змозі впоратися з такою потужною "машиною", як навчальний заклад, де постійно вирує бурхливе життя.
Та все ж, на мою думку, вирішальним у ефективній роботі кожної організації є правильне визначення стратегії розвитку. Ми взяли курс на оновлення змісту освіти саме завдяки інформаційно-комунікаційним технологіям, які впровадили не лише у навчальний, а й у виховний і виробничий процеси.
В цьому велика заслуга нашого інженера-програміста Юрія Дзивульського, який докладає максимум зусиль, аби заклад активно розвивався в цьому напрямку.
Про вдалий результат спільної та злагодженої роботи колективу свідчать високі досягнення ліцею не лише на регіональному, а й на обласному та всеукраїнському рівнях.
Нещодавно ми вперше брали участь в Шостій міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти-2015". Будучи дебютантами, ми стали призерами й отримали бронзову медаль.
Зважаючи на те, що на конкурсі свої досягнення презентували 750 навчальних закладів із 22-х регіонів України, а також заклади освіти та агенції Латвії, Литви, Швейцарії, Польщі, Чехії, Франції, Великобританії, Канади, Словаччини, Естонії, США та Молдови, — це хороший результат.
Сподіваємось, що таке високе досягнення на всеукраїнському рівні підвищить імідж нашого навчального закладу та сприятиме подальшій модернізації освітнього процесу.
— Які завдання ставите перед собою?
— Щоб бути конкурентоспроможним навчальним закладом, йти в ногу з часом, потрібно вміти швидко адаптовуватися до тих вимог, які сьогодні ставить суспільство, зокрема, молодь. Треба чітко розуміти, що керівник повинен бути не просто висококласним педагогом чи добрим господарем. Сучасний керівник — це, перш за все, менеджер, який має певну стратегію діяльності та розвитку, що веде до нових звершень весь колектив та дає змогу кожному працівнику і учневі самоудосконалюватись та втілювати свої ідеї в життя.
Якщо говорити про перспективи, то в цьому році ми сподіваємося перевищити план за останні 5 років та набрати понад 190 учнів (зазвичай у нас навчається 145-160).
— Відомо, що у вашому навчальному закладі великий вибір професій. Скільки зараз нараховується спеціальностей?
— Ми пропонуємо понад 15 різнопрофільних професій, актуальних та потрібних у нашому регіоні. Звичайно, щороку робити набір по кожному напрямку недоцільно, бо забезпечити всіх робочими місцями немає змоги. До того ж, кількість випускників у школах теж щороку зменшується.
Тому ми вдалися до інтегрування професій (їх об'єднання). Наприклад, токар і фрезерувальник; токар і слюсар з ремонту автомобілів; слюсар з ремонту автомобілів і електрозварник ручного зварювання; кравець і вишивальник; виробник художніх виробів з лози і квіткар.
Тобто, після випуску учні, окрім повної середньої освіти, отримують дві професії.
— Сергію Миколайовичу, чим ліцей приваблюватиме цьогорічних випускників шкіл?
— Варто зазначити, що понад 80 відсотків від доходу з виробничої практики наших учнів ми вкладаємо в розвиток матеріально-технічної бази ліцею. Так, модернізуючи навчально-виховний процес, ми заохочуємо все більше випускників шкіл стати вихованцями ліцею. Адже кого не привабить навчання із залученням мультимедійних технологій, практика на нових і сучасних приладах?
Наприклад, минулого року ми придбали зварювальний трьохфазний напівавтомат, апарат плазмової різки, які дали змогу виробляти замовлення для нашого хорошого соціального партнера та замовника виробничих кадрів ТзОВ "Волинь-Кальвіс".
Щороку поповнюємо парк комп'ютерної техніки. Зокрема, у 2014 р. придбали 4 стаціонарних комп'ютери і 3 ноутбуки.
Ми також модернізували 2 майстерні — для кравців та вишивальниць, де зробили капітальний ремонт і забезпечили комфортні умови праці.
Багато коштів вкладено в ремонт гуртожитку, зокрема облаштували там гарний музей у фойє. Таким чином, звільнили кімнати для проживання, бо з кожним роком кількість учнів, які бажають мешкати в гуртожитку, зростає. Замінили 25 одиниць металоконструкцій (поставили нові вікна та двері). Нині плануємо перекривати дах.
Спільними зусиллями зробили ремонт актового залу.
— Учні відзначають зміни?
— Так, звичайно. Відгуки — лише позитивні. Помітно, що модернізація матеріально-технічної бази заохочує молодь, адже комфортні умови і навчання, і проживання надзвичайно важливі.
— Значну роль у всебічному розвитку особистості відіграють заняття в позаурочний час. Яким чином організовуєте дозвілля учнів?
— Для організації дозвілля у вільний від навчання час в Ковельському професійному ліцеї постійно працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості й спортивні секції. Щоб учні змогли самореалізуватися повною мірою, в ліцеї створено клуби за інтересами.
Особлива увага в ліцеї приділяється учнівському самоврядуванню.
Ще одним "плюсом" для молоді є те, що на території закладу і гуртожитку діє безкоштовний Wi-Fi. До того ж, в кінці минулого року вдалося модернізувати кімнату учнівського самоврядування в гуртожитку. Ми поєднали її з кімнатою самопідготовки, обладнали новими меблями, поставили комп'ютер.
Попри витрати, це дало позитивний результат. Учні проводять час разом (але вже не поза стінами навчального закладу), у них з'явились нові захоплення, є можливість для саморозвитку.
Окрім цього, ми помітили, що учні частіше стали завойовувати призові місця, зокрема й в обласних конкурсах комп'ютерної графіки.
Приємно, що молодь є активною. Велика заслуга в цьому голови учнівського самоврядування (або ж Президента учнівської республіки Ірини Пасевич). Вже два роки поспіль Ірина є лауреатом Президентської стипендії. В цьому році вона — випускниця. Ірина здібна, творча, комунікабельна — справжній лідер, який вміє бездоганно виконувати доручення та формувати команду.
— Навчання у закладі безкоштовне? Які правила прийому для бажаючих навчатися у Ковельському професійному ліцеї?
— Так, навчання у нас безкоштовне (державна форма навчання), розмір стипендії — 275 грн., а для учнів, які мають статус дитини-сироти, або дитини позбавленої батьківських прав, — 850 грн.
Всі охочі можуть безкоштовно проживати в гуртожитку.
Ліцей також забезпечує учнів одноразовим харчуванням в обідній час. Проте у цьому році виникли проблеми із фінансуванням, тому з березня лише пільгові категорії мають право на безоплатне харчування. Інші діти, згідно з рішенням батьківського комітету, харчуватимуться за кошти батьків, компенсуючи при цьому лише вартість продуктів. На сьогодні ціна повноцінного обіду становить 6 - 6.50 грн. (це близько 120 грн./міс.).
Щодо вступної кампанії, то в 2015/2016 навчальному році ми запрошуємо випускників на такі спеціальності:
на базі 9 класів:
на базі 11 класів:
Дізнатися про правила прийому на навчання у 2015/2016 н. р., детальніше ознайомитися із життям закладу можна на сайті Ковельського професійного ліцею http://www.kpl.volyn.ua/index.php.
— Ви працюєте на посаді директора Ковельського професійного ліцею з 2011 року, добре знаєте специфіку роботи, особливості закладу, володієте ситуацією на ринку праці. На Вашу думку, які перспективи ліцею та його випускників?
— Вважаю, що роль навчальних установ — надзвичайно важлива у формуванні майбутнього покоління, а профтехосвіта, зокрема, — це надзвичайно потужний механізм, який зламати нікому не вдасться.
Наш успіх у тому, що працівники закладу та педагоги вірять у потенціал своїх вихованців за будь-яких життєвих ситуацій. Результат очевидний — у минулому році ми здобули перше місце в обласному рейтингу серед професійно-технічних навчальних закладів.
В наступному році плануємо відкрити дуже актуальний нині напрямок підготовки "Оператор програмного забезпечення та комп'ютерних систем".
Ми турбуємось про наших учнів і щороку кращим випускникам ліцею надаємо рекомендації для вступу у вищі навчальні заклади, а також укладаються угоди з індустріально-педагогічними коледжами міст Києва, Харкова, Коломиї для отримання кваліфікації "Майстер виробничого навчання" з подальшим працевлаштуванням у ліцеї.
Варто зазначити, що незабаром нам вдасться розвинути і спортивно-масову роботу. Допоміг нам народний депутат України Степан Івахів, який торік вручив ліцею сертифікат на 1 400 000 грн. Тому на базі нашого стадіону плануємо побудувати новий сучасний стадіон європейського зразка, який дозволить проводити змагання одночасно з різних видів спорту.
Можу з впевненістю сказати, що ми рухаємося лише вперед. Повністю реформувавши, оптимізувавши, модернізувавши свою діяльність, нам вдалося підвищити якість навчально-виховного процесу з підготовки конкурентоспроможних фахівців.
Розмову вела Аліна РОМАНЮК.
НА ЗНІМКАХ: вгорі — директор ліцею Сергій АНТОНЮК з нагородами міжнародної виставки; навчальні будні ліцею; ліворуч — група учнів та їх наставники під час міського "Свята осені".
Фото з архіву ліцею.
Залишити коментар