24 серпня, в День Незалежності України, у Ковелі відбулося чудове дійство, у якому мали можливість взяти участь всі небайдужі до української культури, до традицій, що передаються із покоління в покоління, – живий ланцюг «Хай стелиться дорога рушниками» і парад вишиванок «Орнаменти Незалежності».
Урочистіть розпочалась біля пам’ятника Лесі Українці, адже, як відзначили, відкриваючи свято, ведучі Анастасія Маньковська та Леонід Никитюк, наша славна землячка плекала усе українське, любила носити сорочку-вишиванку, її оселю прикрашали вишиті рушники. Тому й невипадково живий ланцюг з вишитих рушників яскраво-візерунковим намистом простягся від пам’ятника видатній поетесі до пам’ятника Тарасу Шевченку, куди святковою ходою під супровід міського муніципального духового оркестру вирушило чимало ковельчан.
Всі, хто прийшов взяти участь в акції з рушниками, вишикувались вздовж вулиці Незалежності, утворивши таким чином ніби один рушник довжиною понад кілометр.
Учасники святкової ходи, котрих об’єднала ідея відродження національних традицій, любові до України, зібралися у парку імені Тараса Шевченка біля монумента Великому Кобзареві, де відбувся загальноміський урочистий захід.
Прозвучав Державний гімн України. Вітальне слово виголосила член Ковельської філії «Союзу Українок» Антоніна Гладун, котра звернулась з натхненною промовою й віршованими рядками до усіх присутніх, закликаючи бути патріотами своєї держави, захищати рідну землю, мову і культуру, як це робили ті, кого вбивали, мучили й губили в сталінських таборах, у засланні.
З Днем Незалежності України привітав ковельчан і гостей міста міський голова Олег Кіндер.
– Від часу проголошення Незалежності ми знали і піднесення, і розчарування, проте завжди мріяли робити все для відродження та розвитку України, – зокрема, сказав він. – Та як не прикро сьогодні говорити, нині під загрозою опинилась наша рідна українська мова. Цим повинен перейнятися кожен, кому не байдужа доля України.
Міський голова Олег Кіндер також з приємністю відзначив, що у святкових заходах бере участь багато дітей та молоді, велика кількість людей, вбраних у гарні, оригінальні вишиванки, кожна з яких має свій орнамент, свою історію.
Того дня піднесено звучали пісні про Україну у виконанні Інни Яблонської, Василя Марчука, хорової групи народного аматорського ансамблю «Лісова пісня».
Після святкового молебню, який провів протоієрей собору Димитрія Солунського УПЦ КП Анатолій Александрук, до пам’ятника Тарасу Шевченку покладено квіти.
Вікторія ТАРАСЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час святкового дійства у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар