Урочисто і святково відзначили мешканці Ковеля найголовніше свято держави – День Незалежності України. Здавалось, як ніколи, цьогоріч наше місто було просякнуте українським духом та національним настроєм.
Особливу роль організатори святкувань відвели вшануванню пам'яті захисників України: загиблим воїнам АТО та Небесній Сотні. Бійці Української армії безпосередньо брали участь у святкових заходах.
Офіційна частина свята стартувала о 16-й годині в парку імені Тараса Шевченка біля пам'ятника Великому Генію нашого народу. Тут зібралися представники обласної, міської та районної влади, політичних партій та громадських організацій, духовенство, а також усі охочі ковельчани й гості міста. Люди різного віку прийшли святково одягнені, у вишиванках, віночках, з прапорами, національною символікою.
Під час урочистого мітингу привітав усіх присутніх з 24-ю річницею Незалежності нашої держави міський голова Олег Кіндер.
– Український народ завжди вирізнявся волелюбністю та патріотизмом, незламною вірою і прагненням самостійно будувати свою державу. Гірка правда сьогодення змушує нас консолідуватися перед новими загрозами, – зокрема сказав він. – Переконаний, що ми з вами зробимо все можливе, аби й надалі залишатися господарями на своїй землі.
Сьогодні для кожного ковельчанина найзаповітніше бажання – аби у державі запанував мир. Виборюючи його на Сході нашої країни, відстоюючи єдність і незалежність України, ковельські воїни віддали найдорожче – своє життя і здоров'я. Наш обов'язок пам'ятати загиблих та шанувати живих Героїв.
Від імені голови облдержадміністрації Володимира Гунчика привітав ковельчан зі святом його заступник Сергій Кошарук, котрий подякував землякам, які своєю невтомною працею, свідомою громадянською позицією протягом десятиліть утверджували українство, побажав любові до рідної землі та впевненості у власних силах та переконаннях.
Після промов і привітань духовенство УПЦ КП Ковельщини, а також УГКЦ провело спільну молитву за Україну. У ній взяли участь декани міського і районного благочинь УПЦ КП о. Анатолій Александрук та о. Іоан Бонис, священик УГКЦ о. Євген Задорожний.
Стало традицією, що у День Незалежності більшість ковельчан одягають вишиванки, тому вже зранку місто розквітає вишитими барвами вишитих сорочок. Вишиванка червоно-чорна, вишиванка різнобарвна, вишиванка хрестиком, гладдю й мереживом…
Після того, як біля пам'ятника Тараса Шевченка пролунав Гімн, а до його підніжжя лягли квіти, урочиста хода у супроводі муніципального духового оркестру вирушила центральною вулицею міста вздовж проспекту Лесі Українки до стели пам'яті на честь загиблих учасників АТО.
Попереду колони – український прапор, поряд юні українці і україночки несли найбільший на Волині синьо-жовтий стяг. Далі майорів ще один прапор – подарунок добровольчого батальйону "Айдар", який із зони бойових дій привезли наші волонтери. На пошкодженому ворожими кулями полотні бійці АТО написали свої побажання.
Упродовж руху учасники параду вишиванок скандували патріотичні гасла та вітали перехожих, отримуючи вітання у відповідь.
Відрадно усвідомлювати те, що 24 серпня – день особливий для наших краян.
Мешканка Люблинця пані Ірина, яка зараз перебуває у декретній відпустці, щороку на День Незалежності одягає вишиванку. Того святкового дня біля неї горнулись двоє маленьких козачат.
– Мої батьки мріяли про незалежність, і в юності я вірила, що колись цей день настане. Коли одягаю вишиванку, в мене на душі ніби щось змінюється, навіть світогляд стає іншим. Тому парад вишиванок – це найкраще відзначення свята Незалежності, – вважає Ірина.
Піднесений настрій й у членкинь "Союзу Українок". Вони в "вишиваній ріці" теж у перших рядах.
– Сьогодні вишиванка стає популярнішою. Я бачу прогрес, бо завдяки акціям, які популяризують українське, молодь починає вдягати національний український одяг. Проте хотілося б більшого поширення таких ідей у повсякденному житті, – ділиться враженнями "союзянка" Катерина Кухаренко.
(Продовження у наступному повідомленні).
Залишити коментар