Минулої суботи на центральній площі м. Ковеля відбулися районне свято квітів і врожаю та виставка-продаж сільськогосподарської продукції.
Виступаючи під час офіційного відкриття свята депутат обласної ради Іван Смітюх наголосив, що кожного року в цю прекрасну пору ми зустрічаємось на виставці-продажу сільськогосподарської продукції та виробів декоративно-прикладного мистецтва, щоб представити щедрі дари осінніх полів, потішитися результатами праці, обмінятися досвідом, порадіти тому, що поступово вдається стабілізувати економіку, зробити крок вперед задля добробуту і процвітання нашої держави.
Привітав присутніх голова районної ради Петро Якубук, котрий, зокрема, зазначив, що уже доброю традицією в районі стало проводити свято квітів і врожаю, яке є своєрідним підсумком нелегкої праці сільських трударів, їх звітом перед земляками.
Особливого тону святковому заходу додавали мистецькі виступи учасників художньої самодіяльності Ковельщини.
Навіть прохолодна осіння погода і дощ не завадили учасникам виставки квітів і врожаю створити красу з яскравих пелюсток і дарів волинської природи.
Такого розмаїття барв не бачила й сама природа, а дитячій фантазії не було меж. Цікаві та чарівні композиції з квітів, овочів, фруктів, доречно підібрані вірші, загадки, епіграфи – усе свідчило про високий рівень підготовки юних майстрів та їхніх наставників до масштабного і улюбленого свята ковельчан, які йшли помилуватися красою цілими родинами.
Увагу відвідувачів привернула географічна мапа, яку з любов’ю і натхненням, використовуючи букети квітів і стрічки, змайстрували вихованці Вербської ЗОШ.
Часточку тепла своїх сердець подарували учні та вчителі Старокошарівської ЗОШ, вмілі руки яких створили дерево життя з вишитих рушників, берізку, на якій був прикріплений напис: «Не руш, не руш, не ріж, не вбивай». Це свідчить про те, що підростаюче покоління дбає про навколишнє середовище, бережливо ставиться до лісу і природи.
Захоплювалися композиціями, представленими на виставці, всі, хто її оглядав. Побачивши цю неймовірну красу, ніби потрапляєш у квіткове царство. Над створенням прекрасного, ніби справжні митці-професіонали, попрацювали навчальні колективи Люблинецької, Любитівської, Озерненської загальноосвітніх шкіл.
Мабуть, ніхто б ніколи й не здогадався, що з овочів можна створити оригінальні казкові герої. В цьому свої вміння і фантазію виявили учні Волошківської ЗОШ, які майстерно виклали на тарілках «Мишку», «Коника», «Зайчика», «Пінгвінчика», «Курчатко».
Цікаві осінні композиції створили майстри Тойкутської, Білашівської, Поповичівської, Зеленської, Білинської та багатьох інших навчальних закладів району.
Наприкінці свята були підбиті підсумки.
За рішенням журі грамотою голови райдержадміністрації та голови районної ради, матеріальною допомогою за здобуте перше місце нагороджено Дубівську ЗОШ. Друге місце присуджено Старокошарівській ЗОШ. Третього місця удостоїлись Пісочненська та Білинська ЗОШ.
Серед шкіл І-ІІ ступенів місця розподілились таким чином.
Перемогу виборола Озерненська ЗОШ. Друге місце присуджено Бахівській ЗОШ. Третє місце розділили Городищенська та Доротищенська ЗОШ.
Володарями Гран-прі стали учні та педагоги Люблинецької ЗОШ. Районною владою в різних номінаціях були відзначені СТзОВ «Відродження Волині», селянські фермерські господарства «Стохід», «Фасти», «Арго», «Бджолина ферма «Гаївка», «Лілі Лайн». Когорту нагороджених достойно доповнили CЛАТ «Тур», Дубівське споживче товариство Ковельської райспоживспілки, одноосібник-пасічник Василь Вербицький, підприємець Таміла Герасимчук.
Всі розійшлися щасливі, бо й себе показали, і на інших подивилися.
З хорошим настроєм від побаченого ми завітали на традиційний ярмарок сільськогосподарської продукції. Кругом було гамірно і багатолюдно.
Тут можна було придбати усе, чого душа бажає: овочі, фрукти, м’ясо, молоко. Ми вирішили поцікавитися у продавців та покупців, чи вигідно купувати продукти на подібних базарах і чи довіряють їм люди?
Ковельчанка Марія Карпусь, котра вже не вперше відвідує такий ярмарок, каже:
– Осінній ярмарок у центрі Ковеля – справжнє свято для пенсіонерів: і вибрати є з чого, і ціни нижчі ринкових.
У доброму гуморі поверталося додому подружжя Петра та Наталії Левковичів, адже на ярмарку «запаслися» на зиму картоплею і цибулею.
– Відвідуємо ярмарки із задоволенням, бо ціни тут нижчі та й товар якісніший, – діляться враженнями молоді люди.
Ковельчанам пропонували овочі, фрукти, насіннєвий матеріал, привезені із сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств, садів та городів.
Капусту можна було купити по 3 гривні за кілограм, перець солодкий – 6—8 грн. за кілограм. Домашні помідори вартували від 3 до 8 гривень, в залежності від сорту і величини.
Городяни займали черги практично біля кожного прилавка. Та найбільшим попитом користувалася картопля, якої було достатньо, аби задовольнити смаки кожного. За кілограм бараболі продавці просили 1 грн. 50 коп.
Великим попитом користувалась продукція ПрАТ «Ковельський хлібокомбінат», котре з року в рік тримає марку престижного підприємства, якому довіряють люди. Мабуть, немає жодного ковельчанина, який не коштував смачний хліб, кондитерські та хлібобулочні вироби, з любов’ю та знанням справи випечені професійними пекарями.
Черга спостерігалася біля прилавків із написами «Сибм’яспром», ВАТ «Ковельмолоко», які представили широкий асортимент м’ясної та молочної продукції.
Ціни на м’ясні делікатеси виглядали так: бочок печений коштував 67 гривень, шинка – 75 грн., паштет – 37 грн. А от вартість ковбасних виробів становила від 16 до 70 гривень. Свіже м’ясо баранини цінили по 35 грн. за кілограм.
Найбільше пожвавлення спостерігалось біля вітрини пасічника Віталія Приймака, адже, крім продуктів бджільництва, чоловік пропонував справжній питний мед, який містить цілющі і лікувальні властивості.
Цьогоріч «солодкий» товар був широко представлений на ярмарку. Так що покупці мали з чого вибрати. Багато охочих купували живу рибу. Особливою популярністю користувався карась, ціна якого становила 20 гривень за кілограм.
Люди із задоволенням купували огірочки, помідорчики, перчик, вирощені дбайливими руками господині Лідії Козулі з Тойкута.
Великий вибір лісових «скарбів», виробів із соломи та лози, саджанців представили на виставці-продажу СЛАТ «Тур» та ДП «Ковельське лісове господарство».
На кожен товар знаходився свій покупець. Тож задоволеними торгами залишилися усі.
Світлана ТРОЦЮК.
НА ЗНІМКАХ: під час районного свята квітів і врожаю; на виставці-продажу сільськогосподарської продукції у Ковелі.
Фото Мирослава ДАНИЛЮКА.
Залишити коментар